Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SH151

Fallout 3 - gra crashuje po wybraniu płci

Polecane posty

Witam

Jak wszyscy a przynajmniej prawie wszyscy posiadacze win 7 podczas ladowania gry wywala z tym udało sie mie uporać zmieniłem koniec linijki z 1 na 0, Od tamtej pory włancza sie ale gdy wybieram płeć gra po chwili crashuje. Proszę o jakąś pomoc.

ps. Mam nadzieje że założyłem temat w dobrym dziale jeśli nie to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Zapoznaj się z zasadami tytułowania tematów... i z ortografią - A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dobrze byłoby wiedzieć, jakim sprzętem dysponujesz, a konkretniej, jakim procesorem. Pamiętam, że mój znajomy doświadczył podobnego błędu, i że razem szukaliśmy po sieci rozwiązania.

Z tego co pamiętam, silnik F3 nie radzi sobie dobrze z "wielordzeniowcami" na Win 7 (powyżej 2), dlatego też jeżeli masz Quad'a, spróbuj następującego rozwiązania:

Znajdź i edytuj plik fallout.ini (domyślnie powinien się znajdować w Moje dokumenty/Moje gry/Fallout 3)

Znajdź wiersz:

bUseThreadedAI=0

i zmień paramentr na 1 (bUseThreadedAI=1)

pod nim wstaw kolejny wiersz, który będzie wyglądał tak:

iNumHWThreads=2

Ta operacja powinna spowodować, że gra ograniczy się do korzystania z dwóch rdzeni, co z kolei powinno zapobiec wszelkim crash'om (pomijając oczywiście te nieoczekiwane, których doświadczyłem nie raz i nie dwa przemierzając świat Fallout 3 - niesamowita gra :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jedna działa na zgodnosci z vistą.

Chciałem właśnie poprosić, abyś udzielił więcej informacji o sprzęcie, systemie, wersji gry, czy masz ją np. na steam itp., oraz zaproponować abyś sprawdził w trybie zgodności z innym systemem, ale widzę, że już sobie poradziłeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrze by było, jakbyś napisał coś więcej odnośnie rzeczy, które wymieniłem w poprzednim poście. Od tego momentu, będzie można pomyśleć, nad ewentualnym dokładniejszym rozwiązaniem - na ten moment to jest trochę jak zgadywanka.

Niemniej jednak możesz spróbować jeszcze czegoś trochę nietypowego, mianowicie wyłącz w grze opcje auto-save (będziesz zmuszony sejwować ręcznie, jeżeli to zadziała), dodatkowo, wyłącz w win efekt AERO. Możesz to zrobić wybierając odpowiednią Kompozycję (bez Aero) w opcjach Personalizacji. Jak już to zrobisz, spróbuj pograć, zobaczymy czy będziesz miał crash'a, albo ewentualnie po jakim czasie i w jakich okolicznościach.

Napisz, czy coś się poprawiło, a jeżeli nie, to uzupełni post o dane smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...