Skocz do zawartości

Polecane posty

www.goodgame.com.pl

Sklep który niedawno otworzyłem, wystartował 1 lipca, jest w powijakach:) To co go wyróżnia, to ciekawy (tak sądzę;) program lojalnościowy i konkursy z nagrodami organizowane co miesiąc.

Zapraszam do odwiedzin, jeżeli ktoś miałby jakieś sugestie to pisać, chętnie usłyszał bym wasze opinie.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie sklepu morele.net, a mianowicie: jak wygląda tam sprawa z gwarancją? Czytałem zamieszczony u nich na stronie regulamin i z tego co zrozumiałem produkt albo jest objęty gwarancją sklepu bądź gwarancją producenta. Problem w tym, że większość podzespołów (w tym te, które zamierzam kupić) mają tylko tę drugą. Jak w takim przypadku dokładnie to wygląda? Wiem, że np. w komputroniku wymiany dokonują w salonie i zwykle nie trwa do zbyt długo (3,4 dni). Hipotetyczna sytuacja: po 1,5 roku mam problem z procesorem Intela, który posiada tylko gwarancję producenta - co w takim wypadku robić? O ile dobrze się orientuję intel w Polsce nie ma swoich salonów, czyli wychodzi na to, że produkt muszę odesłać (na swój koszt) za granicę i czekać (pewnie długo) na wymianę? Niezbyt korzystne, IMO. Miał już ktokolwiek doświadczenie z morele.net jeżeli chodzi o gwarancję? :)

@down Dzięki za odpowiedź ;]

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niko22 - Z gwarancją producenta wygląda to tak, że po prostu odsyłasz dany produkt do sklepu, w którym go kupiłeś, a oni ślą go dalej właśnie do producenta owego produktu. Taka naprawa trwa dużo czasu - wiem, bo sam odsyłałem kartę graficzną na takiej samej zasadzie. Nie do morele.net, ale tam działa to podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już niedługo bo za miesiąc mam zamiar zrobić spore zakupy w sieci(komputer do bf:3 oraz wymiana starego crt na coś większego i lepszego;>). Ostatnio sprawdzałem sobie ile mnie to wyjdzie rozłożone na raty na morele.net, ale jakoś dwadzieścia kilka procent mnie niezbyt zadowala bo przecież mógłbym mieć za to całkiem niezły monitor. I teraz mam do Was pytanie czy znacie jakiś fajny sklep z dobrą ofertą rozłożenia moich zakupów na raty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do morele.net i reklamacji i gwarancji. Może ktoś czytał moj temat o problemie z karta graficzną TUTAJ

No więc napisałem do nich jaki mam problem - odpisali aby uzyć formularza na ich stronie i stworzyć zgłoszenie (zgłosiłem jako zgłoszenie standard- nie napisali że mam zgłosić inaczej. Zostało zaakceptowanie i napisali mi ze mam odesłac kartę na adres sklepu/serwisu i ponizej takie adnotacje :

"Zostanie on przekazany do serwisu w celu diagnozy i naprawy.

Produkt powinien być odesłany zgodnie z zasadami zawartymi w linku:

W PRZYPADKU PODZESPOŁÓW KOMPUTEROWYCH

PROSIMY NIE PRZYSYŁAĆ ORYGINALNYCH OPAKOWAŃ ANI AKCESORIÓW - NIE BĘDĄ ONE ZWRACANE!

W przypadku zgłoszeń 3-dniowych sprzęt należy wysłać wraz z kompletem akcesoriów oraz w oryginalnym nienaruszonym opakowaniu.

Proszę dołączyć KOPIĘ dokumentu zakupu i gwarancję"

Wiec jako, że zgłosiłem jako standard to zapakowałem w pudełko po starej grafice i odesłałem bez akcesorów. Ale co będzie jeśli okaże się, że jednak sprzet ma wade fabryczną i tak jak napisali trzeba było wysłać w oryginalnym pudełku i z akcesoriami, aby wymienili na nową ? Wg mnie informację są niejasne i sprzeczne. Szkoda, że dopiero teraz to dostrzegłem, gdyż wcześniej byłem bardzo poirytowany całą sytuacją z kartą graficzną... Jakoś nie usmiecha mi się ponownie płacić za wysyłkę...

Obawiam się, że teraz przez to może być jakis problem. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to mam nadzieje, że tak będzie . Dzięki - dam znać co odpisali jakby mieli jakis problem.

EDIT:

Jednak nie było problemu. Wczoraj dostałem info, że karta została wysłana do producenta. Ehh... Nie wiecie ile może to potwrać zakończenie sprawy czyli albo wymiana/naprawa lub ewentualny zwrot kasy ?

EDIT2:

Zapomniałem napisać-

Sprawa ciągnęła się za długo i napisałem maila stanowczego, że chce pilnej decyzji albo zwrotu kasy. Jeszcze w ten sam dzień dostałem odpowiedź, że muszę odesłac oryginalny paragon (oczywiscie kopii kilka u siebie i za potwierdzeniem dla bezpiczeństwa). Kilka dni pozniej dostałem zwrot kasy i sprawa została załatwiona satysfakcjonujaco.

Tydzień później kupiłem już inna kartę i w innym sklepie ale nie żałuję ;)

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałem się na morele. Mianowicie chodzi mi o usługę składania komputera. Po rozpakowaniu okazało się, że chłodzenie (Zalman FLEX) lata po całej obudowie. Lekkie to cholerstwo nie jest, więc łatwo było o uszkodzenie innych części, czego na szczeście udało się uniknąć. Jakby tego było mało, to jeszcze usunięto moją negatywną ocenę ze strony, by podbić sobie średnią ocen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś się spieszyło i przykręcił Zalmana na dwie śrubki, gdzie jest miejsce na cztery. Na domiar złego nawet te dwie nie były porządnie dokręcone, przez co chłodzenie wyślizgnęło się z tych płytek. Dodam, że pozostałe śrubki były w pudełku, tak więc nie ma mowy by wypadły. Bardziej winię w tym wypadku osobę która składa komputer, niż kuriera.

Edytowano przez piruuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyrazić swoją opinię o sklepie morele.net.

Komputer u nich kupowałem w czerwcu tego roku i generalnie jestem zadowolony. Ucieszyła mnie szybka realizacja zamówienia i bardzo dobre ceny. Komputer na bazie I5 2500K z chłodzeniem Silentium Fortis + Zotac GTX480AMP! złożyłem w kwocie 3000zł i dobrze, że nie wahałem się z zakupem, bo zauważyłem, że ceny ostatnio poszły w górę. Jedyna właściwie sprawa, która mnie razi to kiepskie wykonanie montażu komputera. Napęd DVD został krzywo przykręcony, a wentylator dołączony do chłodzenia Silentium Fortis wisiał na jednym gumowym kołeczku (montaż tego wentylatora nie jest specjalnie wygodny, ale co mnie to interesuje, skoro płacę dodatkowo za usługę składania komputera). Musiałem poprawić ww. mankamenty samodzielnie, co nie powinno mieć miejsca - tym bardziej, że usługa montażu części nie jest w morele.net bezpłatna i powinna zostać wykonana rzetelnie.

Mój niepochlebny komentarz dotyczący montażu komputera nie przeszedł moderacji i nie znalazł się na stronie sklepu, a napisałem faktycznie to samo co tutaj na forum (zbyt pretensjonalny ton?). Podejrzewam, że nieusatysfakcjonowanych klientów może być więcej, a morele.net, nie chcąc tracić zysku płynącego z montażu komputerów nie umieszcza większości negatywnych komentarzy na stronie. Ja chciałem zaoszczędzić trochę czasu zamawiając złożony komputer - po prostu podłączyć maszynę do prądu i grać - ale niestety nie obyło się bez otwarcia komputera i poprawek po opieszałych pracownikach sklepu.

Mimo wymienionych niedogodności poleciłbym nieśmiało zakup komputera w morele.net, jednak wykluczyłbym u nich montaż zamówionych podzespołów i radziłbym złożyć sprzęt samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AvroPatryk: morele.net, techplanet.pl, agito.pl, arest.pl, kurtmedia.pl, net-s.pl, saturion.pl... długo by wymieniać. ;) W każdy mrazie - jeśli chcesz pomocy przy doborze komponentów, to załóż nowy temat na tym forum, doradzimy :)

@mwk2009: nie wiem jak sklep, ale zestawy są takie sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuję zakup komputera w Morele.net, ale z odbiorem osobistym.

Naczytałem się różnych opinii, ale chyba nie sposób znaleźć firmę, która ma same pozytywy ;)

Mam nadzieję, że pytanie nadaje się do tego tematu:

na co zwrócić uwagę podczas odbioru komputera (złożonego już)?

Ostatnio takiego zakupu dokonywałem ładnych kilka lat temu, jeszcze za młodu, więc wszystkim zajmowali się rodzice ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...