Skocz do zawartości

Need for speed RIVALS - low FPS ?


Valentine69

Polecane posty

Cześć kupiłem wczoraj NFS: rivals.

Mój sprzet to :

samsung NP300E7A-S09PL Seria 3

Ekran 17,3" 1600x900

Matryca Matowa

Procesor Core i3 2370M 2,4

Dysk HDD 750GB

Pamięć RAM 6GB

Karta graficzna nVidia GeForce GT 520MX

Napęd optyczny DVD-RW

System operacyjny Windows 7 Home Premium

Sieć bezprzewodowa WLAN b/g/n

Bluetooth Tak

HDMI tak

Waga 2,7 kg

Nr producenta 300E7A-S09PL

Otóż problem jest następujący, odpaliłem dziś nad ranem zaraz po premierze, wersje zwykła i na win 64. Problem w tym że gra jest strasznie powolna, tak jakby fps leciały na łeb na szyje....

Co najdziwniejsze czy opcje grafiki mam na niskich wszystko, bądź na wysokich nie widzę znaczącej różnicy w wzroscie/spadku prędkości gry. Aktualizowałem wczoraj sterowniki, kombinowałem z pamięcią wirtualną, odpalałem w różnych trybach zero poprawy, w pewnym momencie nawet tekstury zaczeły mi zanikać.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to zamieniam się w słuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam problem, gra strasznie powolna.

Laptop Lenovo Y580

> I7 3630QM

> Gtx 660m

> 8Gb Ram

Sterowniki i wszystko inne zaktualizowane do najnowszych wersji (grafika, visual C++, directx itd)

Z tego co wyczytałem na różnych Forach to problem dotyczy sporej części graczy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu leży pies pogrzebany. Ta karta nie należy do demonów wydajności a Rivals korzysta z engine'u Frostbite 3, który jest zasobożerny.

problem w tym że kolega ma dosłownie model lepiej jeśli chodzi o kartę i u niego gra chodzi płynnie na medium/high a ja gry nie potrafię odpalić na wyłączonych wszystkich detalach?

BF3 chodzi mi na high, bf4 low/medium ale chyba wiecej kompa "żre" battlefield niż NFS

Zainstalowałem nawet jakiś optymalizator do gier nvidi i nic nie pomogło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizator nvidii, czyli experience, jest że tak powiem, ciut kiepski. Uważam tak, gdyż nie rozpoznaje on nawet podkręconych GPU. Na szczęście chociaż widzi sli. Ale do tematu. Może przyczyną niskich ilości klatek jest ograniczenie przez EA do 30 klatek? BF4 chodzi na FB3 więc nie wiem, czemu na tym samym silniku NFS nie chodzi ci płynnie w trochę niższych ustawieniach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie sterowniki ma Twój kolega. Gdzieś widziałem post kolesia, który mówił, że na 331.83 gra mu strasznie źle chodzi, ale na którejś ze starych wersji sterowników miał dużo mniejsze problemy.

Swoją drogą, myślałem że Black Flag jest kiepsko zoptymalizowany, póki nie zobaczyłem co się dzieje w Rivals. Na GTX285 jestem w stanie grać w rożne nowości (last light na maksie - DX10 czyli bez teselacji, beta BF4 też działała całkiem spoko), a tu niezależnie od ustawień, wjeżdżam do jakiegoś miasteczka - 14 FPS. Z resztą nie ja jeden, na YT są filmiki ludzi którzy mają HD7850 i GTX670 i gra robi im to samo..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...