Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TrAwA

[Zestaw głośnikowy] do 500 zł

Polecane posty

Witam, chciałbym zakupić sobie "coś" do słuchania muzyki to najważniejsze (rock, hip hop), czasem obejrzeć też na tym zestawie film, wszystko będzie lecieć z AUX'a laptopa lub telefonu. Mam pokój 4x5. Lubie czasem mocniejsze tony niskie, gdy je czuć:D. I moje pytanie do Was co najlepiej w tej cenie kupić, czy jakieś fajne kolumny, tylko za bardzo nie wiem jak do nich dobrać wzmacniacz, czy może lepiej już gotowy zestaw np 5.1 od kompa, tylko że mam dwa zestawy komputerowe u rodziców w domu (creative) 5.1 i 2.1 i jak dla mnie brzmią bardzo metalicznie, wolałem mojej świętej pamięci 22 letnią wieże której nazwy nie pamiętam, zostały mi po niej kolumny które mogę wykorzystać w nowym zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Jak kto lubi, ja do muzyki preferuje tylko 2.0, przynajmniej za te pieniądze. Nie jestem pewny ale 6000 przypadkiem nie grały gorzej od 5050? No i inna sprawa że aby wykorzystać 5.1 trzeba mieć nagrania 5.1, bo jak ma się zamiar słuchać nagrań(filmy, wideo, czy nawet gry) z 2 kanałami to tracimy chyba najważniejszą cechę takich zestawów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaj mi gotowy zestaw 2.1 który będzie lepszy od Sven Royal 2 czy Modecomów SHF120U bo to podobne konstrukcje. Szczerze wątpię żebyś coś do 1000 zł dostał. 5.1. do muzyki byłoby dobre jeżeli rzeczywiście ktoś by realizował utwory pod tyle kanałów. Raczej rzadko się to zdarza, głównie koncerty tak nagrywają, a i tak większość muzyki jest w 2.0 nie bez powodu, chociażby ze względu na słuchawki. No chyba że mówimy tu o kolumnach 5.1. z prawdziwego zdarzenia, ale to inna sprawa bo dobre kolumny zagrają i 2.0 i 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "bardzo zbliżony poziom", jakoś nie widzę tego poziomu bo ciężko o 2.1. do tysiąca złoty które zagra na poziomie aktywnych kolumn do 500 zł, a to jednak 2 razy mniej. Dużo zestawów 2.1 mają cienkie subwoofery, co najwyżej mają dużo mocy ale 0 jakości. Takim jednym z najtańszym dobrych subów jest Yamaha SW030.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś zestaw 2.0 polecicie mi? Mogą być używane, nie znam się na budowaniu zestawu, podobają mi się kolumny na alledrogo za 400 zł tylko nie wiem np. co do nich dokupić (chyba wzmaniacz:D ?) żeby grały, no i ogólnie wydają się jak zestawy komputerowe z allegro, czyli tylko fajnie czyta się o nich laikom taki jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Modecomy SHF120U - mają wbudowany wzmacniacz, grają dosyć uniwersalnie i miło. Możesz też szukać kolumn + wzmacniacz, ale nie jestem pewny czy do końca warto. Za 200 zł fajny wzmacniacz znajdziemy, z kolumnami już trochę gorzej, często na allegro są mało znane kolumny i nie wiadomo do końca jak to gra. Dodatkowo jedne kolumny grają dobrze z danym wzmacniaczem inne gorzej, czasem ciężko to dobrać bez wcześniejszego odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się dwa zestawy

Sven Royal 2 i Modecom MC-MHF60U

tylko nie za bardzo wiem gdzie można kupić Sven Royal 2 prócz Rosji :D

czytając recenzje Modecom MC-MHF60U wydają się bardzo fajnym rozwiązaniem w dobrej jak dla mnie cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...