Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Franzik

Dokupić RAM do BF4 ?

Polecane posty

Witam!

Grałem dzisiaj w PlanetSide2 i odnotowałem dość niskie fps 40 w niezaludnionych miejscach, 25/30 przy większych jatkach na ustawieniach graficznych High. Ściągnąłem głównie tę grę żeby sprawdzić, czy optymalnie będę mógł pograć w BF4. Naszła mnie myśl, że być może mam za mało ramu (4gb) i zastanawiam się, czy przed kupnem BF4 nie dokupić pamięci i czy w jakikolwiek sposób poprawi to wydajność. Poniżej wynik dxdiag

Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.130318-1532)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: MSI

System Model: MS-7758

BIOS: BIOS Date: 07/11/13 15:47:24 Ver: 04.06.05

Processor: Intel® Core i5-3450 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz

GPU: AMD Radeon HD 7800 Series / 2769 mb pamięci

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 4030MB RAM

Page File: 2062MB used, 5997MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7600.16385 32bit Unicode

Czy przy takim PC opłaca się dokupić kość 4gb ramu do PC ? Czy znacząco poprawi to wydajność ? Nie chcę, żeby skończyło się tak, jak z Call of Duty Ghost, gdzie zalecane jest 6gb, a gra obsługuje tylko 2gb... Powiedzcie mi, przy takim sprzęcie, na jakie FPS mogę liczyć przy ustawieniach medium/high?

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planetside wymaga głównie dobrego procka by pokazać zachowanie setek graczy na ekranie jednocześnie, więc nie ma co porównywać go do BF 4. Uważam że warto dokupić Ram. Sam miałem 4 GB i miałem wykorzystanie 95 %. Gra się niemiłosiernie zacinała przy szybkim przemieszczaniu. Teraz przy 8 GB gra chodzi niemal idealnie, nie ma wielkich dropów fpsów. Mam laptopa Lenovo y580 z procesorem i7 i GTX660m więc sprzęt gorszy od twojego jednak na medium wyciąga MINIMALNIE 40 fpsów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...