Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Greyshack

Regulacja monitora - kontrast i jasność

Recommended Posts

Jak dobrze to wyregulować ? Przy graniu na pececie na monitorze 23 (http://www.komputronik.pl/product/117887/Sprzet_komputerowy/Peryferia/_.html) od razu zaczyna mnie boleć głowa do tego robi mi się niedobrze. Potem kilka dni do siebie dochodzę. Z kolei mam laptopa 15 calowego na którym mogę cały dzień coś robić i nic mi nie jest. Na początku myślałem, że może to problem odległości od monitora, ale teraz mam oczy na odległości 80-100 cm i problem nadal występuje. Więc może trzeba jakoś w ustawieniach się pobawić - dodam, że używam programu flux zarówno na pececie jak i na laptopie - więc raczej nie ma on wpływu(nakłada on czerwony filtr na ekran w nocy, żeby można było spokojnie zasnąć później).

Co dziwne to tak jakby przywłaszczyłem sobie ten monitor z innego pokoju i jak tam coś na nim robiłem to też nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miał takie objawy.

Link to comment
Share on other sites

Ustaw jakieś źródło światła obok lub za monitorem (np. słaba żarówka), może pomoże. Skorzystaj z narzędzia do kalibracji kolorów wbudowanego w Windows 7 - tam ustawisz poprawny kontrast oraz gammę. Ustaw w OSD monitora temperaturę 6500K lub niższą. Pobaw się balansem bieli jeśli ta funkcja jest dostępna. I ciesz się, że twój monitor tak daje po oczach - przynajmniej nadaje się do dynamicznych scen (czyli do gier :D). Bo ja się wykosztowałem na niby gamingowy monitor od Eizo (Foris 2333) i jest tragedia bo ledwo co na nim widać - taki ciemny :/.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...