Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RedEvil

Rozwiązany: Upgrade sprzętu

Polecane posty

Nie dawno dostałem gtx 670 DCII (miałem gtx 460 768mb) (piszę dostałem bo zapłaciłem tylko 50euro. to prawie jak za darmo chytry.gif )

Athlon x3 jest strasznie słabiutki, choć mam w 90% 2x więcej fps w grach, a 10% to powyżej x2 .

Np Taki Tomb Raider z TressFx, FXAA, fullhd wszystko na max ma tyle klatek co na starej grafice bez tressfx .

TR z TressFX min/śr/max fps bez TressFX

1. 2x SSAO 24 34,7 48 36 47 60

2. FXAA 32.9 47.5 70 50 71,5 94

Tak to wygląda, z podkręconym prockiem na 3.5ghz dużo nie daje, jakby nie był stabilny (boxowe chłodzenie w grach max 54stopni, vcore domyślne), ale spr go w OCCT, w innych grach jest różnica- np w Just Cause 2.

Testy na podkręconym procku

3dmark 2011

Ogólny 5461 graphic score 8695 phys 2722 comb score 2396

3dmark Vantage

16176pkt graphic 23626 CPU 8313

3dmark 2006

17262 pkt vs 15430 procek bez OC.

W Metro 2033 benchamrku to mam słabe wyniki nie całe 30fps bez dof i physx.

Geforce według programów ciągnie zależnie od gry max 32% TDP.

Używam sterowników 327.23, nowsze sypały mi niestabilnością(sterownik odzyskał sprawność itp)

Mam pytanie, da się zrobić tanio upgrade? Najtaniej mam opcję z Phenomem x4, ale do tego trzeba pewnie wymienić zasilacz, dokupić chłodzenie .. ale to za dużo prądu, co mnie nie przekonuje.

Myślałem o nowym Haswellu ale procki 2rdzeniowe nie nadają się bo mam geforce'a - i jest nie przyszłościowe.

Przesiadka na FM2+ by mieć Athlona 750/60k to też opcja OC i podkręcanie - bezsens, dużej różnicy chyba nie ma .

Zostaje i3 2100/20 z allegro do 300zł można dostać używkę i do tego dokupić płytkę, czy takie coś będzie miało sens? Pasowało by mi to bo zawsze to oszczędniej na prądzie, choć sam Geforce takowym nie musi być.

Czy coś może wychodzi w jakimś czasie i lepiej przeczekać, A może jakaś inna opcja?

Wiem najlepsza to i5 ale i tak tego nie wykorzystam, chyba że za rok przy Wiedzminie 3, ale to kwestia kasy a ja szukam coś taniego.

Drugie pytanie jak wygląda sprawa integry audio? Mam Sound Blastera Audigy SE- wiem wybrakowane ale z modowanymi sterownikami z systemem 5.1 daje radę, czy dużo stracę na jakości na integrze? Pytam się, bo nie które płyty nie posiadają PCI.

Mam nadzieję że jest w miarę jasno napisane... Chciałem opisać jak sprawa wygląda i czy jest sens wymieniać procesora. Nie podaję kwoty, chodzi mi o najtańszy upgrade by było lepiej, ale też nie prądożernie - patrz Phenom x4 . Ponieważ ostatnio tak dużo nie gram by trzymać prądożernego procka.

Próbuję poznać opinie, może da się coś wykombinować!?

Dzięki i przepraszam jeśli trochu chaotycznie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nawet kiedyś napisałem na forum, że nie wstaje... tzn Windows nie bootuje, czarny ekran. w środę byłem u kolegi, testowałem całego kompa, czemu mam takie słabe wyniki... i przy okazji spr też odblokowanie na innej płycie i to samo czarny ekran.

Podnosiłem też napięcie ale z większym vcore też nie startuje.

Przecież o tym wiem, już to dawno sprawdzałem, zresztą kupowałem wtedy Athlona z myślą o odblokowaniu, ale nie wyszło.

@down

Zmiana zasilacza zapewne trzeba było by przy kupnie Phenoma x4, dziś był w wersji 955 na allegro 300zł z wysyłką, i poszedł w kilka minut, tylko ze to trzeba podkręcać, wymienić zasilacz, dokupić chłodzenie i większe rachunki za prąd, mam kolegę który posiada Phenoma x4 955 + gtx 560ti AMP zotac to spr ile to żre pradu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie trzeba wymieniać, no i musisz spróbować odblokować rdzeń i cache L3 (to możesz mieć Phenoma).

Poza tym i3 też jest dwurdzeniowy. Generalnie imo przesiadka z Athlona X3 na i3 nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil: przy wymianie samego procka na Phenoma II X4 powinien podołać.

@kgil0: przy tej płycie głównej (sekcja 4+1, niechłodzona) Phenom II X6 to może nie najlepszy pomysł. A już na pewno odpada ewentualne OC. No i te 390zł za używkę 1055T... :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o i3 z jednego powodu energooszczędności, ostatnio nawet mało gram lub wcale i nie gram w BF3/4 w multi

stąd też nie muszę mieć super procka.

Ale na Phenomie x4 też by się zdało podkręcić, choć zapewne domyślnie powinno być sporo lepiej, to nie ulega wątpliwości. Nie przekonuje mnie te 125W, bo chciałem coś o mniejszym popycie na prąd, nawet kosztem wydajności , ale pytanie na ile mi to wystarczy? kupno takiego procka, który na 90% był po OC, bo przecież 965/955 mają wersję z odblokowanym mnożnikiem co żal nie podkręcać.

@RedEvil: przy wymianie samego procka na Phenoma II X4 powinien podołać.

Rozumiem że zasilacz bez OC powinien podołać, i z tego co też wiem to sekcja 4+1 nie nadaje się do OC dla Phenoma x4 ?!

Zresztą kupowałem kompa budżetowego i nie myślałem o podkręcaniu.

Czyli najlepszym sposobem jest Phenom x4 955/965 ?Który też wydajnością nie bije na łeb, ale powinno być sporo lepiej.

Kolega na w.w sprzęcie ma w 3dmarku 06 bez OC 18600 z OC na 3.8ghz 20254, gdzie na stronie benchmarka gtx560ti z i7 osiąga z 23k, więc ma prawie max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Phenoma II X4 sekcja 4+1 jest jeszcze jako tako, aczkolwiek fakt że jest niechłodzona na pewno nie pomaga. Co do OC to (zakładając brak OC karty) nie powinno być problemów. CHoć mówiąc szczerze to przejście na Phenoma II X4 pewnie w 100% sprawy nie rozwiąże... i chyba najlepiej zbierać na i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest tylko fabrycznie OC, bo to DCII Asusa. Zresztą więcej nie ma sensu podkręcać, bo tylko procesor jest problemem, gdyby chociaż te 95W dawało fajna wydajność a tak nie jest i tylko prądu ciągnie.

Zresztą i tak chcę by było mniej prądu, siedzę sporo przy komputerze, to nawet zmiana na i3, jak wyliczyłem daje mi sporo oszczędności w rachunkach za prąd a to jest priorytetem, dlatego nie rozważałem opcji Phenoma, jak coś będzie zamulać to można detale obniżyć, to nie jest problem.

Uważam że temat się wyczerpał i nic więcej się nie wymyśli. Dzięki nauka.gif

Można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...