Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

andrewgk

[laptop] 3000zl ? 500 zl dla studenta

Polecane posty

Hey, poszukuje pomocy w doborze laptopa za ok 3k zl +- 500zl glownie w celach uczelnianych z dluga zywotnoscia.

Zalezy mi na solidnej konstrukcji ktora wytrzyma warunki uczelniane oraz nie bedzie wymagac po 2 latach podkladki chlodzacej.

Niestety tak jak chyba wszyscy mam zle doswiadczenia z laptopami o nieprzemyslanej konstrukcji ktore dosc szybko padaly z uwagi na przegrzewajace sie podzespoly =/.

Wymagania ( so far ):

  • matryca matowa 15"-17"
  • FullHd (HD Ready 1080p)
  • solidna i wytrzymala konstrukcja + zywotnosc (wazniejsze niz wymiary)
  • bez systemu ( oczywiscie z systemem tez przelkne, prawdopodobnie win7+ jakis linux w miare potrzeb )

Zastosowanie ( posegregowane wedlug priorytetow ):

  • internet
  • programowanie
  • grafika 2d/troszke 3d
  • filmy + gry

Laptopa zamierzam w glownej mierze eksploatowac z myszka.

Tak jak napisalem zalezy mi na konstrukcji z dobrym rozwiazaniem chlodzacym.

Przegladajac inne tematy spotkalem sie z roznymi propozycjami lecz czesto czytajac recenzje spotkalem sie z gnebiacym mnie utrapieniem przegrzewajacych/odksztalcajacych sie czesci.

Jesli znajdzie sie cos 5x lepszego przekraczajacego moja polke cenowa o niewielka sume jestem w stanie to przelknac.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i porady.

Edit:

Czy uwazacie ze jest sens probowac sprowadzic taki sprzet z zagranicy?

Np tutaj taka fajna stronka B&H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Zdecydowanie lepsze wykononie z naciskiem na dobre chlodzenie. Noszony na studia w plecaku...

Przegrzewajace sie laptopy to moja zmora.

Jednakze milo by bylo gdyby kilka lat sie nie zacinal na podstawowych programach.

Grac na nim zamierzam w malowymagajace gry i raczej zadko.

Czy dyski SSD np 8 gb ktore widze w niektorych konfiguracjach do czegos sie przydaja?

Sam win7 zajmie mi wiecej miejsca a 8gb to troche malo jezeli myslec o tym jedynie w perspektywie cache do photoshopa....

Dziekuje za odpowiedz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Zastanawialem sie po prostu czy jest sens pakowac sie w SSD czy lepiej zaoszczedzic i zadowolic sie jakis hdd 7200.

Nie bardzo usmiecha mi sie tez noszenie zewnetrznego HDD.

Nie mniej jednak dziekuje za wszystkie udzelone mi informacje =]

EDIT:

A co sadzisz o tym?

http://www.x-kom.pl/p/161495-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-gt755m-fhd.html

Choc czytalem ze wykonanie pozostawia wiele do zyczenia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

Dzieki Xeon!

Jednak doszedlem do wniosku ze targanie praktycznie kazdego dnia 17" jest zlym pomyslem.

Zalezy mi na tym zeby jednak troche pozyl ten laptop przewalajac sie po uczelni przez kilka lat.

Patrzac na same czesci to ten bylby prawie idealny, niestety nie ma portu sieciowego co jest jakis nieporozumieniem. 2gb ramu dokupic tez by nie zaszkodzilo....

Wychodzi na to ze jednak musialbym zejsc z mojej wspanialej rodzialki FullHD az do WXGA+ =/

Czy nie ma juz zadnego ratunku?

EDIT:

O dziwo ten sam laptop z tym samym kodem producenta w innym sklepieport lan juz posiada....

Jeszcze jedno pytanko...

Czy uwazacie ze na tym poziomie kupno laptopa za 3k a za 3.5k robi w skali tych kilu lat zauwazalna roznice?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze lapka gry nie sa dla mnie priorytetem, Y510P wyglada fajnie (zakladajac ze jutro uda mi sie dodzwonic i dowiedziec sie o co chodzi z tym portem lan), jednakze zerkajac teraz na czas pracy baterii i to jak sie grzeje troche sie przestraszylem.

Gniazdko na wykladzie 1.5h ciezko czasem znalezc... a jak sa juz 4 z rzedu to masakra.

Idealnym rozwiazaniem bylby dla mnie chyba Edge 531, ale z parametrami zblizonymi do Y510P kosztuje zdecydowanie wiecej =/

Wychodzi na to ze jestem kobieta i nie moge sie zdecydowac =D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na dość długim czasie pracy na baterii to polecam skupić się na lapkach z Core i5 / i7 4. generacji -> nazwy kodowe 4xxx ponieważ są bardziej energooszczędne w porównaniu do poprzednich generacji. Zobacz np. tego: http://www.x-kom.pl/p/157480-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750m-fhd.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...