Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HiperPL

Rozwiązany: Battlefield 4 spadki FPS!

Polecane posty

Siema.Mam problem otóż mam spadki FPS w Battlefield 4.Gdy się coś dzieje np.Statek rozwala się o wyspę gra chodzi płynnie tylko gdy na przykład idę i celuje w przeciwnika spadają mi FPS lub gdy jadę czołgiem. Da się jakoś rozwiązać ten problem? Kampania działa czysto tylko w multi są spadki.

Mój sprzęt:Nvidia Geforce GTS 450 (1GB), Intel Core i5-2300,Ram 4GB.

Czy te spadki mogą być spowodowane małą ilością ramu??

Proszę o pomoc!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega na GTX 560, AMD Phenomie II 965 i 4GB RAM ma to samo.Na pudełku pisze że minimum do grania na najniższej grafice potrzeba 512MB karty graficznej ja mam 1 GB na ustawieniach niskich problem jest ten sam. Więc raczej to nie przez kartę graficzną.A winą tych spadków może być mała ilość pamięci ram?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega na GTX 560, AMD Phenomie II 965 i 4GB RAM ma to samo.Na pudełku pisze że minimum do grania na najniższej grafice potrzeba 512MB karty graficznej ja mam 1 GB na ustawieniach niskich problem jest ten sam. Więc raczej to nie przez kartę graficzną.A winą tych spadków może być mała ilość pamięci ram?

Gra będzie chodzić bez różnicy z 4 czy 8GB. Ram jest brany w ostatniej kolejności jeśli chodzi o ilość FPS. Najważniejsza jest karta graficzna, procesor, szybkość dysku twardego i wreszcie RAM.

Mnie BF zużywa łącznie do 3,5 GB i to maksymalnie. Jak chcesz to sprawdź sobie w menadżerze zadań ile Tobie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jeśli ktoś pisze porady w stylu "kup lepszy komputer" to puknijcie się w głowę. To tak samo oklepane jak mówienie by zresetować komputer albo przeinstalować windowsa. Lepiej już się nie odzywać.

Miałem problem w bf3 że miałem ni z gruchy ni z pietruchy złe fpsy mimo dobrego nawet komputera. Powodem była wirtualna pamięć windowsa którą trzeba było wyłączyć całkowicie. Gra jest podobna, może to to? Nie gwarantuję ale warto spróbować. Dodatkowo, sprawdź czy masz najnowszego punkbustera, on potrafi bardzo spowalniać grę jeśli jest nieaktualny. No i standardowo można beta drivery, ale to rzadko pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje sterowników mam najnowsze (331.65) .Zużycie pamięci fizycznej:70%-80%. Wyłączyłem wirtualną pamięć problem niestety ten sam. PunkBuster jest najnowszy. Nadal są spadki tylko zauważyłem coś bardzo dziwnego ustawiłem grafikę na najniższa rozdzielczość najmniejszą i tekstury itp. na (niską) wszystko dałem na najniższą nadal były spadki FPS ustawiłem grafikę na wysoką najwyższa rozdzielczość itp wszystko na wysoką o dziwo gra ścina tak samo nie ma różnicy nadal spadają FPS a mój komputer spełnia minimalne wymagania gry.

W czym tkwi problem???

Proszę o pomoc!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomaga :( . A to jest bardziej wina sprzętu czy coś w systemie? Bo mi się wydaje że coś w systemie mój komputer spełnia minimalne wymagania gry a nawet na najniższych ustawieniach gra ścina. Jeśli to jednak wina sprzętu mogę ewentualnie coś dokupić. Tylko nie wiem w czym tkwi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą tych spadków jest RAM. Mam praktycznie identyczny komputer jak Twój (i5 2500k 3,3Ghz, GTS 450, 4GB RAM) i też miałem z tym problemy, które znikły po dołożeniu kolejnych 4 "giba" . W czasie gry zużycie RAMu u mnie waha się od 4,5 do 5,8 GB (chociaż mam jeszcze sporo kart w Chromie otwartych). No i wreszcie mogę płynnie alt-tabować na Internety gdy mapa się ładuje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...