Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Celin28

Płyta pod OC do 500 zł.

Recommended Posts

Składając zestaw pod OC mam dylemat co do płyty głównej zastanawiałem się nad:

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-z87-g43-gaming-intel-z87-lga1150-box,40185.html i

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-fatal1ty-z87-killer-intel-z87-lga1150-box,40582.html

która z tych płyt jest lepsza? i która umożliwi dobre OC procesora?

Link to comment
Share on other sites

kwestia tego że nie wiem czy brać MSI skoro mogą być problemy z tymi płytami, jak wspomniał kolega kilka postów wcześniej, jeśli nie zdecyduje się na Asrock Z87 Extreme4, to kupię fatal1ty killer :) mam nadzieję że będzie równie dobra do podkręcania procesora.

Link to comment
Share on other sites

znaczy we wcześniejszym temacie pewien forumowicz napisał że sporo osób miało problem z płytami MSI G43, przepraszam za pomyłkę ;)http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=235129 i link do forum http://forum.pclab.pl/topic/906695-Temat-zbiorczy-o-problemach-z-MSI-Z87G43/, może model wyższy nie będzie miał takich problemów :) bo coś innego w granicach 400-450 zł wchodzi w grę?

Link to comment
Share on other sites

To, że G43 miewa problemy nie znaczy o tym, że G55 również takie będzie mieć. Jeśli jakaś płyta nie wychodzi to zazwyczaj jest to jeden model, dwa, a nie cała seria od góry do dołu pod jeden socket.

Poza tym tych problemów na temat Z87-G43 nie brałbym tak do końca jako wyznacznik jej jakości. Jest to płyta bardzo popularna, najpopularniejsza do 400 złotych na polskich forach, stąd odsetek osób, które mogą z nią coś mieć nie tak jest z pewnością większy niż posiadaczy jakiegoś Asrocka czy Gigabyte, których to na forach wiele osób nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Z tym się zgodzę że skoro płyta jest dość popularna, więc to i więcej osób automatycznie udziela się na forach jak i większy jest odsetek osób, które mogą miewać problemy. Więc jeśli chciałbym jakąś tańszą płytę główną niż asrock extream4 to dobrym wyborem będzie MSI G55? Chodzi mi głównie o to aby na płycie bez problemu będzie można wykręcić 4,5 Ghz na procku, aby system mógł pracować stabilnie i bez problemów ;) zdaje sobie sprawę że dokładając do Extream4 możliwości będą większe ale jeśli MSI nie odbiega zbytnio to wybrałbym tańszy wariant ;) zawsze będzie można dorzucić do karty graficznej :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli poniżej 500 złotych to albo ta MSI albo Z87 Extreme 3. Osobiście wybrałbym MSI bo ładniejsze barwy ma jak dla mnie ;) 4.5GHz to na dobrą sprawę na Z87-G43 zrobisz. Tutaj masz 8 fazową sekcję zasilania, jeśli tylko procesor nie będzie padaka to 4.5Ghz bez problemu na niej zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

Weź, i jak już będziesz miał to napisz jakąś opinię o tej płycie, bo jeszcze żadnego jej testu w sieci nie widziałem :P

MSI pewnie woli promować serię Gaming, gdzie za smoka na radiatorze dopłacamy +100 złotych i przez to tych płyt w recenzjach nie widać.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...