Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Loukasz

Nie działanie pilota w Samsung smartTv, powodem podłaczenie konsoli?

Recommended Posts

Witam.

Zdecydowałem się zasięgnąć rady tutaj, gdyż jestem w kropce. Jakiś miesiąc temu kupiłem konsolę xbox360 od kumpla. Wszystko elegancko, sprawnie, podłączyłem przez HDMI do telewizora- działała pięknie, ładnie. Telewizor to Samsung UE40F6400. Gdzieś po tygodniu nagle przestał działać ten klasyczny pilot a tym całym pilotem z touchpadem nie dało się wyłączać i włączać telewizora (chyba, że głosowo) . Po paru przejściach ostatecznie przyjechał do nas technik i stwierdził, że padł moduł, dzięki któremu pilot się komunikuje z TV. Wziął ze sobą telewizor, dzisiaj powrócił do nas. Pilot elegancko działał. Podłączyłem do niego konsolę. Włączyłem tv normalnie pilotem, sprawdziłem jeszcze parę kanałów, potem przełączyłem na xboxa, pograłem z godzinę. W tym czasie wrócili rodzice... I pilot już przestał działać. Oczywiście wina była moja, bo konsola... Pytanie tylko jak, i czy to jest możliwe wgl.?

Zdjęcia tych dwóch pilotów:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR0p-phLuzeyNcUpMRdfaCbFPGHCIJHCyyEdqyUIGlf_KfheRixAg - ten wybajerzony

http://i.3dmaniak.pl/3dmaniak/2013/05/21.jpg - klasyczny.

Piszę, gdyż chcę się rozeznać o co może chodzić i czy wina rzeczywiście może być po stronie konsoli, bo przecież gdyby doszło do zwarcia to awaria byłaby chyba natychmiastowa?

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...