Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klebor98

Karta graficzna do 500zł

Polecane posty

Witam,

chciałem kupić jakąś wydajną kartę graficzną do 500zł, ale nie śledziłem ostatnio sprzętu i prosiłbym o poradę. Wolał bym zostawić płytę główną (ASROCK M3A770DE) ze względu na brak funduszy, ale nie mam pewności, która z nowych kart grafiki będzie na niej dobrze chodzić, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto.

pozdrawiam Janek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął to

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7790-oc-1gb-gddr5-128bit-2dvi-hdmi-dp-pcie-3-0-r7790-1gd5-oc-570131/

albo to

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd-7790-1gb-ddr5-128-bit-hdmi-dp-box-hd7790-dc2oc-1gd5-569700/

Chłodzenia od Gigabyte mnie jakoś nie przekonują, chłodzą w większości dobrze, ale są tym samym dla ludzi głuchych :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia od Gigabyte mnie jakoś nie przekonują, chłodzą w większości dobrze, ale są tym samym dla ludzi głuchych tongue_prosty.gif

Mam HD 6850 od Gigabyte, dwa dni temu składałem znajomemu kompa z GTX 760 od Gigabyte, a inny znajomy ma HD 7970 od wspomnianej firmy. Wszystkie te karty są względnie ciche, nie ma co przesadzać. Głuchy nie jestem, bo np. boxowe chłodzenie od Phenoma doprowadzało mnie do szału :P

Gigabyte miało wpadkę pod względem głośności z GTX 660, który bodajże w momencie gdy debiutował miał coś z BIOS-em spieprzone i karta kręciła się cały czas na maksymalnych obrotach, ale szybko to poprawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ationx to mam wrażenie trochę inaczej postrzega "głośny" niż inni. wink_prosty.gif Głośne to są referenty w stresie i boxowe chłodzenia procesorów...

Różnie ludzie postrzegają głośność ;) Ja z wiekiem coraz bardziej robię się wybredny w tej dziedzinie. WF2 co miałem to nie mogłem przy tej karcie pracującej na standardowych obrotach w IDLE wysiedzieć bo mi buczała. W stresie też była wyraźnie głośna. Miałem parę radeonów, HIS HD5750 IceQ+ oraz Asus Radeon HD7850 z jednym wentylatorem to te karty pod obciążeniem były może minimalnie głośniejsze niż ten Gigabyte w spoczynku... Teraz mam 560TI ale od MSI Twin Frozr II to ogólna jakość wykonania karty jak i kultura pracy w IDLE to niebo a ziemia. TF II w spoczynku praktycznie nie słychać, pod obciążeniem fakt, potrafi się rozkręcić, ale i tak jest chyba cichsza niż to co było w przypadku Gigabyte. No i cewki mi nie piszczą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz to może i nie bo zazwyczaj wtedy są włączone głośniki/słuchawki i kartę się jakoś zagłusza, jednak jeśli też sporo przeglądasz internet czy ogólnie pracujesz nie obciążając jakoś specjalnie sprzętu to ważna jest wtedy cisza w spoczynku, a nie każdemu się chce bawić w ręczną kontrolę wentylatorów, dlatego jak mogę to staram się polecać karty cichsze niż GIgabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piszczącymi cewkami to wiadomo, że feler, ale chłodzenie pracowało normalnie, 1800RPM na stock chodzą wentylatory w tym modelu. Przy tej prędkości karta zwyczajnie buczy w ciszy.

MSI TF II też ma podobną prędkość wentylatorów w IDLE, a jednak same wentyle tak nie buczą, bardziej słyszę dysk niż grafikę, w przypadku Gigabyte najgłośniejszym elementem podczas spoczynku była wyraźnie karta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Jakbym miał kartę, która by pracowała na obrotach wyższych niż normalne to ok, ale ta pracowała tak jak powinna, a była głośniejsza. Może Ty byś różnicy nie zauważył, ale ja ją odczułem. Zresztą jak patrzeć po testach różnych modeli kart to Gigabyte zazwyczaj wypadają gorzej niż MSI pod względem głośności. Ja mam swoje zdanie w tej kwestii i jeśli MSI oraz Gigabyte są w podobnej cenie to zawsze proponuję MSI i będę proponował. Tyle w temacie, autor wybierze co woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście stawiam na ciszę, bo więcej siedzę na internecie/piszę w wordzie niż gram. W sumie dobrze, że są na forum ludzie o różnych poglądach, bo ja będę mógł polecić komuś coś cichszego, a Ty kilka stopni chłodniejszego i autor będzie miał zawsze większy wybór co woli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...