Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthMetalus

Misfits (2009-2013)

Polecane posty

AimWjnt.jpg?1

Twórca: Howard Overman

Gatunek: Dramat, Komedia, Sci-Fi

Piątka młodych ludzi skazanych na prace społeczne za popełnienie różnorakich przestępstw napotyka podczas pracy na niezwykłą burzę. Wraz ze swoim kuratorem podczas ucieczki do budynku zostają rażeni piorunem. Cudem przeżywają i zaczynają odkrywać u siebie nadprzyrodzone zdolności, takie jak telepatia bądź niewidzialność. Okazuje się również, że ich opiekun oszalał i obrał sobie za cel wymordowanie podopiecznych. W obronie własnej młodociani kryminaliści zabijają go i wiedząc, że nikt nie uwierzy w ich wersję postanawiają ukryć zbrodnię.

Nie sądzę bym przespoilerował, biorąc pod uwagę, że powyższe jest jedynie wstępem do bardzo ciekawych przypadków, jakie wkrótce mają spotkać naszych bohaterów. Temat usiłowałem wyszukać, jednakże nie odnalazłem go. Zaskoczyło mnie, że nikt nie stworzył go dla tak znakomitego serialu. Ukończyłem niedawno sezon pierwszy i przyznam, że jestem zachwycony. Niekonwencjonalne podejście do tematu superhero uważam za pomysł bardzo interesujący. Oczywiście samo to nie mogło mnie przekonać do dalszego oglądania. Dorzućcie więc do idei ludzi posiadających niezbyt potężne supermoce bardzo ładny sposób kręcenia, świetną muzykę (ah ten opening! ^^), dobrze przemyślaną, wielowątkową fabułę, realistyczny rozwój postaci, humor i genialną, jak na serial, grę aktorską. Wszystkie role zostały obsadzone znakomicie. Choć humor czasem do mnie nie trafiał, niezwykle często na twarzy gościł uśmiech od ucha do ucha. Po pierwszym odcinku możecie się nieco odbić, ale polecam spróbować i oglądać dalej, gdyż to właśnie pilot jest najbardziej... cóż, rynsztokowy. Kolejnym atutem dla wielu osób może być fakt, że serial nie jest zbyt długi. Sezony mają po osiem, siedem bądź sześć odcinków, a niedługo ma rozpocząć się emisja finałowego, piątego. Serial polecam każdemu, kto jest w stanie wytrzymać czasem nieco zbyt wulgarny humor, gdyż Misfits mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko zapytam - serial ma bardziej formułę monster of the week / jakiegoś procedurala czy też jest dosyć silnie zaakcentowany wątek główny? Opisem trochę mnie zaciekawiłeś i może serial zapiszę sobie na listę na późniejszy czas jak już inne produkcje dokończę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko zapytam - serial ma bardziej formułę monster of the week / jakiegoś procedurala czy też jest dosyć silnie zaakcentowany wątek główny?

Czasem można mieć wrażenie, że odcinki opowiadają odrębne historie, ale tak naprawdę każdy z nich wpływa na wątek główny i łączy się z nim. Sądzę więc, że to on jest tu najważniejszy. Dzięki temu, że sezony nie są zbyt długie nie mamy tu żadnego sztucznego przeciągania. Ofc piszę tu o pierwszym z nich. Nie wiem, jak będzie w dalszych, gdyż dopiero zacząłem drugi, ale wygląda mi na to, że serial utrzyma taką strukturę.

Wszystkim niezdecydowanym zalecałbym zajrzeć tutaj. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...