Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaminiak23

mini pc - pasywny 100% jako smaty tv i inne

Polecane posty

Udało mi się na forum uzyskać fachową pomoc - mam zadanie z którym sam nie mogę sobie poradzić gdyż mam zbyt małą wiedzę. Proszę o pomoc.

Chcę za drzwiami w salonie chcę postawić komputer który miałby mieć za zadanie i spełniać warunki:

1 - szybki "smart tv" czyli chyba android

2 - komp z XP - wiem po co - ale potrzeba - głownie do nauki angielskiego na tv i chodzi tylko o program "profesor henry" a tego chyba nie da się na niczym innym postawić jak XP (niczym mniejszym) a i XP dodatkowo się przyda

3 - pobieranie plików - wieczorem odpalam i na rano są (filmy) no i to też raczej na XP coś jak moorhunt itp

4 - odtwarzanie filmów ale we wszelakich formatach - tu android chyba nie poradzi sobie więc też raczej XP

5 - komputer będzie obsługiwał 2 tv i projektor (naprzemiennie oczywiście) ale nie chcę co chwilę przełączać kabli więc też raczej jako pc - wyjście dźwięku, hdmi, usb

6 - 100% pasywne chłodzenie - tak aby był niemal bezgłośny (dysku hdd nie będzie - karty pamięci, pen lub ewent sdd - hdd opcjonalnie jak do pobrania coś dużego będzie

7 - możliwie najmniejszy bo za drzwiami mało miejsca jest

8 - możliwie najtańszy bo za 3 tys to można pewnie na 100 sposobów.

9 - gdyby poszła na tym gra LOL dla dzieciaków to całkowite mistrzostwo ale to juz nie warunek

Sterowanie standardowo myszka klaw.

To co ja sam wymyśliłem to początkowo "ANDROID 4.0 DONGLE SMART TV" ale to tylko android.

Szukałem i czytałem i trafiłem na coś takiego:

Płyta główna Foxconn AHD1S-K, m-ITX (allegro) w cenie ledwie 200 zł - to nie całość ale prawie - do tego zasilanie i nośnik (jakaś karta pamięci mało istotne jaka - mam kilka)

- zasilanie Zasilacz PICO PSU DC/DC 12V 80W Mini ITX (allegro) choć i tańsze są i droższe. nie wiem czy wystarczy mocy z tego na tę płytę - nie mogę doczytać ile ona pobiera.

Czy będzie ktoś kto zna temat lub po prostu wie czy to zadziała ? Spełni to moje potrzeby ?

Czy taka płyta to szrot czy raczej cos ciekawego - wedle mnie jest ciekawa - sporo wyjść i moc nie jest najmniejsza - no ale tu mogę się mylić bo te podane parametry mogą być bardzo mylące.

Proszę o pomoc i ewentualnie wskazanie czegoś innego - choć wolałbym trzymać się tego bo oprócz wydajności ( :) ) - nie wiem czy jest ok czy nie - spełnia moje warunki i jest w dobrej cenie bo tylko 400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - nie wiem czy skasować ten temat i dać nowy - póki co napiszę tu prościej :

POTRZEBUJĘ:

- komputer który będzie możliwie najcichszy i najoszczędniejszy - mini pc pasywne do którego podłączę dysk ssd i zainstaluję na nim dwa systemy xp i android. system wybiorę przy włączaniu pc który zechcę - tak ja kto jest zazwyczaj przy xp i 7 itp

- chcę aby taki komputer zastąpił mi SMART TV którego to w tv nie mam

- czy ta pokazana wcześniej karta pozwoli mi na to ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...