Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Balcer666

Chłodzenie wodne - dobór chłodziwa, konserwacja itd.

Polecane posty

Witajcie drodzy forumowicze,

otóż chciałbym zadać pytanie komuś, kto ma doświadczenie z chłodzeniem wodnym. Jakie macie doświadczenia? Co ile w praktyce powinno się konserwować chłodzenie (czyszczenie, wymiana płynu)? Na różnych forach, stronach, portalach - podają skrajnie różne odległości czasowe. Rozumiem, że to też zależy od rodzaju chłodzenia (sprzętu), ale jest to dla mnie różnica 1 miesiąc, a pół roku. No i ostatnie, które ciekawi mnie najbardziej, mieszkam w Warszawie i zastanawiam się, gdzie mogę zakupić osobiście chłodziwo, które nada się do mojego komputera? Chodzi mi o te specjalne płyny. Wiem, że wydano takie, które różnią się kolorem, co może dodać dodatkowy, ciekawy efekt, gdy zamontuję oświetlenie wewnątrz obudowy. Nie znalazłem linków do sklepów w Warszawie, a jedynie sklepy wysyłkowe. Zastanawiam się też jak to jest z alternatywnym chłodzeniem? Mieszanki wody destylowanej, płynów przeciwko korozjom, glonom itd. - czy to jest warte fatygi? Finansowo wygląda podobnie.

Czyli podsumowując moje zagwozdki:

-Jak sprawuje się u Was takie chłodzenie?

-Co ile powinienem tak w praktyce konserwować je?

-Jakie chłodziwo polecacie i gdzie można takowe dostać w Warszawie? (PS: jeśli chodzi o mieszankę, to raczej nie miałbym problemu z dostaniem składników)

Pozdrawiam :) i z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...