Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LocoSantiago7

[2500-2800zł] Laptop do gier

Polecane posty

Nie chcę pisać kolejnego tematu, ponieważ jest już ich kilka, a też szukam dobrego laptopa, który by mi zastąpił komputer stacjonarny, służył do gier, filmów i internetu a chciałbym, żeby laptop który bym kupił nie przekroczył 2500-2800zł. I mam pytanie- który laptop jest lepszy: Lenovo "IdeaPad Y850" z procesroem Intel "Core i5", z pamięcią RAM 4 GB, z kartą graficzną nVidia "Geforce GTX 660" z 2 GB i z systemem Microsoft "Windows 8", czy laptop Lenovo "IdeaPad Z500c" z procesorem Intel "Core i5, z pamięcią RAM 12 GB, z kartą graficzną nVidia "Geforce GT 645M" z 2 GB i z systemem operacyjnym Microsoft "Windows 8"? Nie dość tego wydaje mi się, że 4 GB RAM'u to trochę mało, a jakby co jestem "zielony" w tycg tematach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w cenie do 3000zł da się znaleźć jakiegoś laptopa który posiada zainstalowany system operacyjny Microsoft "Windows 8", lub "Windows 7" i mógłby obsługiwać grę "Watch Dogs"? Zauważyłem, że ta gra nie będzie obsługiwała systemów 32-bitowych i pamięci RAM 4 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stonie "gram.pl", napisali:

Minimalne wymagania sprzętowe Watch Dogs

System operacyjny: Windows Vista SP2 64-bit, Windows 7 SP1 64-bit, Windows 8 64-bit (obsługiwane będą wyłącznie systemy 64-bitowe!)

Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2,66 Ghz lub AMD Phenom II X4 940 @ 3,0 Ghz

RAM: 6 GB

Karta wideo: 1024 VRAM DirectX 11 z obsługą Shader Model 5.0 (lista wspieranych kart poniżej)

Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9

Zalecane wymagania sprzętowe Watch Dogs

Procesor: Core i7 3770 @ 3,5Ghz lub AMD FX-8350 @ 4,0 Ghz

RAM: 8 GB

Karta wideo: 2048 VRAM DirectX 11 z obsługą Shader Model 5.0

Karta dźwiękowa: z obsługą Surround Sound 5.1

Są to oficjalne wymagania sprzętowe, podane przez firmę Ubisoft w serwisie "Uplay".

Chciałbym, żeby laptop był na lata i żeby nie wymieniać cały czas komponentów, a po tym, czy spełnia wymagania "Watch Dogs" można to sprawdzić, oczywiście jeżeli nie ma laptopa w tej cenie to trudno, w "Watch Dogs" pogram se na konsoli (chociaż wolałbym na laptopie, np. w podróży), a w przyszłosci komponenty się wymieni. Chciałbym też żeby laptop był bezawaryjny, w sensie nie zepsuł się od razu po roku, czy po dwóch latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem, że gry o wymaganiach podobnych do "Far Cry 3", "Assasin's Creed 3", "Battlefield 3", "Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist" pójdą na średnich ustawieniach graficznych, a gry typu "Battlefield 4". "Watch Dogs" itp. na słabszych? I jeszcze czym różni się model Lenovo "IdeaPad Z500c" od Lenovo "IdeaPad Z500"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który mi podałeś, to Lenovo "IdeaPad Z500", wersja z procesorem Intel "Core i3", to chyba Lenovo "Z500" (chyba bez tego "IdeaPad"), a jeżeli chodzi o gry to mi jakoś bardzo nie zależy na cieniach, odbiciach i na podobnych efektach. A co sądzicie o tym latopie: http://www.x-kom.pl/p/154125-notebook-laptop-17-3-lenovo-ibm-g700-i5-3230m-12gb-1000-dvd-rw-win8x-gt720m.html ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a ten laptop: http://www.x-kom.pl/...in8-gt635m.html ? Jest jeszcze wersja 12 i 8 GB, różnica między tymi dwoma to 100 i 200zł różnicy, chcę żeby laptop był przyszłościowy, a RAM jest akurat na przyszłość i jeszcze jaka jest karta graficzna (w sensie, czy jest mocna, średnia, lub słaba, jak se radzi z grami itp.)? Nie znam się na kartach a na tym też mi zależy, a chciałbym też, żeby laptop miał w cenie Windows'a 7, lub 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jakby ten laptop radziłby se z filmami? Nie oglądam filmów na komputerze, ale czasami w podróży pewnie najdzie taka ochota i czy specyfikacja tego laptopa jest lepsza, czy gorsza od mojego składaka (jakby co mój składak nie jest złożony z najlepszych części, w sensie nie są do siebie najlepiej dopasowane i przez to nie można z niego wykorzystać wszystkiego).

Specyfikacja mojego obecnego komputera:

-System operacyjny: Windows 7 Home Premium 32-bitowy,

-Procesor: AMD Athlon II X2 250 Processor (2CPUs), ~3.0GHz,

-Pamięć: 2048 MB RAM,

-nVidia Geforce GTS 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, nie mam żadnego fetyszu markowego, tylko też słyszałem, że laptopy niektórych marek są awaryjne, na przykład podobno Samsung'i za szybko się nagrzewają do dość wysokich temperatur, a podstawka z wiatraczkiem dużo nie daje, a HP szybko się psuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jak na razie poczekam, może wyjdą nowe, lepsze laptopy za podobną cenę, wtedy po prostu założę nowy temat który laptop wybrać itp. , a jeśli nie, postaram się znaleźć Lenovo Y580 który mi podałeś na allegro (chociaż widzę, że jest na wyprzedaży, to wtedy może zakupię "używkę"), lub Z500, który też mi podałeś, jakoś super na rozdziałce FHD mi nie zależy (byle było czytelnie),a jeśli np. za 2 lata specyfikacja będzie przestarzała wymieni się części, ale jak na razie bardzo dziękuję za propozycje :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...