Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maksv6

[Xbox]Nie czyta płyt DVD, a czyta płyty CD

Polecane posty

Mam mały problem z moim xbox'em (od razu zaznaczam nie jest to xbox 360 tylko ten pierwszy). Kupiłem go 2 miesiące temu. Używałem bardzo rzadko może 3 razy. Teraz chciałem sobie na nim zagrać ale konsola nie jest wstanie wczytać żadnej gry ani filmu ale bez problemu radzi sobie z płytami z muzyką (CD) nawet z tymi bardzo porysowanymi. Konsola wcześniej wczytywała gry nawet te bardzo porysowane. Raz tylko podczas grania wywaliła komunikat że nie może wczytać gry po restarcie wróciło wszystko do normy. Konsola nie jest stara rok produkcji 2005 mój drugi xbox jest z 2003 i działa świetnie. Więc w czym jest problem da się to jakoś naprawić.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w działach konsolowych. Dodatkowo zły dział, więc przenoszę. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś mi się obiło o uszy, że w przypadku, gdy odtwarzacz DVD czyta CD, a nie DVD, to jest to uszkodzenie mechaniczne.

Z tego, co wyczytałem w necie, zdaje się, że potwierdza moje domniemania. Każdy odtwarzacz DVD posiada dwa rezystory nastawne - jeden do odczytu DVD, drugi do odczytu CD (czyli masz tak naprawdę dwa lasery).

Każdą odpowiedź, jaką na podobne pytania czytałem, kończyła się radą wymienienia lasera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to trochę bo konsola postała miesiąc i od tak przestała działać mimo że wcześniej wczytywała płyty. Dziwne też było to że po pierwszym uruchomieniu po postoju konsola zaczęła normalnie wczytywać nagle po pojawieniu się loga wszystko stanęło i koniec. Po restarcie konsola próbowała wczytać i wywalała standardowy komunikat. Nie ważne jakie dvd wsadzę czy film czy gre ta sama reakcja. Czy może ktoś ma pojęcie czy będzie tam pasował zwykły dvd czy to jakiś dedykowany do xbox'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...