Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juras92

Upgrade starego PC

Polecane posty

Witam. Mam nienajnowszy zestaw PC, podaję specyfikację:

ASUS P5ND2 SE

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8Ghz @ 2.25Ghz

3GB RAM Kingston 533 Mhz

Gainward GeForce GTS250 512MB

Modecom MC-530W Carbon

Monitor: ASUS VK222s 22"

Procesor podkręcony do 2.25Ghz dalej nie ruszałem bo w stresie ma około 71 stopni. I mam takie pytanko czy opłacałoby się wymienic tutaj procka? Myślałem o kupnie Core 2 duo E6850 używanego za mniej wiecej 100zł. Procesory z tą samą podstawką ale w procesie 45nm słyszałęm ze nie sa kompatybilne z ta płytą więc pomyslałem własnie o e6850 który jest 65nm. Zastanawiam się czy uzyskałbym przyrost wydajności który pozwoliłby mi na płynne granie w niektóre gry, szczególnie chodzi mi o np. Rome II Total War, jestem fanem serii jednak najnowsza część przerosła mnie wymaganiami na moim pc jest niegrywalne. Czy może zmiana RAMu by cos zmienila? Karta choc tez jest leciwa juz jest ograniczana przez procka i wydaje mi się ze dośc znacznie. Niestety na upgrade komputera mogłbym przeznaczyć tylko około 150 max 200zł jezeli by bylo warto w gre wchodza uzywane czesci z allegro. Choc newielkie zauwazalne zwiekszenie wydajnosci by mnie cieszylo, pieniędzy na nowego PC wiem ze nie bede miał przec co najmniej jeszcze rok. Będę bardzo wdzięczny za porady i propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...