Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peaify

Gothic 2 NK - problem wolnego chodzenia oraz brak filmów.

Polecane posty

Witam,

poruszony wspomnieniami wspaniałych czasów trudnych i wymagających gier RPG postanowiłem odświeżyć sobie Gothica 2 NK. Wyciągnąłem płytkę z CDA, zainstalowałem wszystko bez problemów i zacząłem grę. Po włączeniu - nie ma niektórych filmików, m.in Piranha Bytes (z krową), oraz intra (ze śniącym), ale jest krótki filmik z napisem "Noc Kruka" oraz ten przedstawiający fabułę dodatku (podczas rozmowy z Xardasem). Być może jest to wina panoramicznego monitora, ale pamiętam że jak grałem rok temu, to wszystko śmigało. Jednak głównym oraz najdziwniejszym problemem jest chodzenie. Bezimienny co jakieś 5 sek. zachowuje się, jakby biegał na bieżni, tzn. przebiera normalnie nogami jak podczas biegu, ale dystans który pokonuje jest malutki, znacznie mniejszy od tego, który powinien pokonać. Nie ma przy tym żadnych ścinek ani nic, przejście jest płynne, po prostu biegnie normalnie i pokonuje normalne odległości przez jakieś 5 sek, a potem dalej biegnie normalnie (animacja), ale pokonuje odległość taką, jakby chodził. Na dodatek sam model Bezimiennego rozmazuje się wtedy, jest na nim taki jakby blur. Nie mam pojęcia o co możesz chodzić, nigdy się wcześniej z takim błędem nie spotkałem, na internecie też nie ma żadnego śladu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowszych systemach nieraz nie widać filmików. Sam tak miałem. W tym wypadku wystarczy wyłączyć w pliku konfiguracyjnym skalowanie filmików.

Rezultat będzie taki, że filmiki będą się wyświetlać, ale w okienku, a reszta gry będzie działać pełnoekranowo.

Problem związany jest z bibliotekami BINK, które wykorzystuje gra.

Odnajdź plik GOTHIC.INI i wyedytuj go za pomocą Notatnika,

Odszukaj linijkę scaleVideos=1

Zamień 1 na 0 i zapisz plik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...