Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

homik81

Problem z doborem części

Polecane posty

Witam. Przedstawię problem od początku. Znajomy zamierza złożyć komputer i poprosił mnie o pomoc (swój komputer złożyłem ok rok temu).Komputer głównie do gier z nastawieniem na BF3 i później BF4. Budżet ograniczony, miało być do ok 2200 zł razemz monitorem, no więc złożyłem:

Procesor: Amd fx 6300

Płyta główna: Asus M5A87L

Grafika: Asus HD 7790

Ram: Goodram 8GB 1600 MHz CL11

HDD: Segate Barracuda 500GB SATA3

Zasilacz: OCZ ZS 550W

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

Monitor: Philips LCD 21.5"

Wyszło ok 2300 zł, ale ok wstępnie przyjęty projekt. Jednak mama kolegi postanowiła się poradzić informatyków, którzy zmienili nast. peryferia:

Procesor na Intel Core i3 (nie zna dokładnego modelu....)

grafikę na HD 7770 (któż wie po co dali słabszą?)

Ram na inną firmę (jakby goodram był słaby...) bez zmiany parametrów

dysk na 1TB też segate

No i płytę na odpowiednik dla intela (której model też nie jest znany nikomu oprócz tych informatyków)

No i mama kolegi jest przekonana, że jak informatycy to się znają (i mimo, że zestaw jest ponad 300 zł droższy niż mój) to uparła się, że kupi ten ich zestaw. I tu moje pytanie: czy stać dalej na swoim i upierać się, że mój zestaw wydajniejszy (jeśli ma być te 300 zł drożej to włożyć można do mojego zestawu intela i5), czy odpuścić? Czy ten zestaw na i3 poradzi sobie z BF4 i ew. nowymi grami za 1-2 lata?

P.S.

Skąd to 300 zł drożej w zestawie na i3???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło drożej, bo pewnie składane było to w jakimś niewielkim sklepiku z bardzo drogimi podzespołami. Upierać się jak najbardziej warto - strata wydajności i pieniędzy nie widzi się nikomu, nawet niezorientowanemu.

zestaw z FX jest wydajniejszy - po podkręceniu FX przegania i3, do tego ten HD7790, ale płyta dosyć tania.

Podkręcanie będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...