Skocz do zawartości

Zakup płyty głównej i zasilacza


Kisiel94

Polecane posty

Witam,

padła mi płyta główna M2N Sli (wyłączyłem go nagle UPS'em [hard reset]). Myślę, ze jest to wina modecoma fell, więc chciałbym wymienić obie rzeczy.

Posiadam 9600gt, x4 945, 4gb ddr2

Domyślam się, że zasilacz to dobry by był jakiś deus 500w.

A co doradzicie do płyty? Nie wiem czy opłaca się brać taką by można kiedyś było zmienić procek, tylko własnie na jaką? No i co z ramami?

Cena? Zasilacz taki, żeby można było kiedyś podkręcać - około 200zł

A płyta główna? Nie wiem. Czekam na propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jak zmieniać płytę, to razem z pamięciami na DDR3 - tak najprościej i najlepiej. Nie podałeś budżetu - może np. Gigabyte GA-970A-UD3? Mocna sekcja zasilania, więc śmiało można by było na nią wsadzać FXy i kręcić.

Co do zasilacza to SilentiumPC Deus G1 500W, Thermaltake Smart SE 530W, SIlentiumPC Deus M1 550W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No właśnie nie podałem budżetu na płytę specjalnie, żeby zobaczyć jakie będą propozycje.

Myślę, żeby nie przekraczać 250zł. No i ramy. Wystarczy 4gb, najwyżej za jakiś czas dorzucę kolejne tyle.

Ja kompa teraz nie ulepszę, bo nie mam funduszy. Chcę tylko zorientować się jak sprawa ma wyglądać i ile za oszczędzić z czegoś.

Mam jakieś chłodzenie scythe. (http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=224625&st=0&p=3283164entry3283164) w tym temacie w załączniku w pierwszym poście można zobaczyć. No i obudowa da radę?

Więc - 200zł około na zasilacz, 250 (+/-30zł) na płytę no i ramy tak, zeby nie przesadzać z ceną, żeby były dobre nawet jak bym miał kiedyś je wrzucac do innego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta płyta mikro to jest do czegoś dobra? Czy tylko do zwykłej eksploatacji procesora nie podkręconego?

Bo jak tak, to już wszystko się dowiedziałem co i jak dokładnie. Jak będę kupował to napisze tutaj jeszcze raz i upewnię się czy jest wszystko cacy :)

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-vs-series-450w,35293.html

Ten zasilacz tam już nie jest dostępny. Czy polecilibyście jakiś inny?

Konkretnie:

Mam zamiar kupić z i5. I pomoglibyście mi złożyć jak najtaniej na i5 Intel Core i5 3350P LGA1155 BOX

i na tej nowszej generacji Intel Core i5-4430 LGA1150 BOX \?

Chciałbym, żeby zasilacz był dobry i nie spalił mi czegoś w przyszłości nawet jak dorzucę do zestawu dobrą kartę pokroju gtx 770. (coś taniej niż deusy 500w, bo i tak nie będę podkręcał)

No i płyta główna, żeby dala rade bez żadnych wymian w trakcie jej użytkowania (nie potrzebuje OC)

no i ramy, myślę, że te Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9 będą wystarczające.

Za odpowiedź z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...