Skocz do zawartości

Battlefield 3 kilka pytań


Madridista

Polecane posty

Witam, mam kilka pytań dotyczących w/w gry. Pierwsze dotyczy lagów występujących w grze w multi. Przez pierwsze kilka minut gra momentami strasznie ścina( mam na myśli opóźnione poruszanie się postaci,), wydaje mi się, że szczególnie się to nasila podczas wybuchów itp... Nawet zmiana z wysokich ustawień grafiki na średnie( chociaż to pewnie niewiele ma do mojego problemu) nic nie zmienia. Podczas gry w singlu nie miałem w ogóle takich problemów. Niby po jakimś czasie problemy znikają, ale mimo wszystko jest to bardzo denerwujące. Co może być tego przyczyną? Dodam, że zarówno mój komputer, jak i prędkość internetu są chyba wystarczająco dobre. Dla pewności podam:

CPU: Intel Core i3 2,93GHz

GPU: Geforce GTX 460

RAM: 4GB DDR3

NET: 10Mb/s i ping na przyzwoitym poziomie( w testach podaje 27, ale w battlefieldzie najczęściej ok 100)

Dla porównania w Bad Company 2, mającej dość zbliżone wymagania nigdy taki problem nie miał miejsca.

Kolejny problem to strasznie długi czas ładowania się czy to map w singlu czy multi. Zazwyczaj ludzie zdążą przejąć już jeden punkt kontrolny i zabić 3 wrogów, a ja dopiero wchodzę do gry. Czy to problem dysku twardego?

No i ostatnie pytanie, czy mogę zmienić jakoś nazwę mojego żołnierza?( domyślam się, że będę musiał stworzyć nową postać, ale trudno). Nazwa konta z EA mnie jakoś nie zachęca dlatego chciałbym zacząć grać pod innym nickiem, tylko jak? ;x

EDIT: A i jeszcze jedno, macie też tak, że na pewnych trybach gry macie inne bronie? Chodzi mi o to, że na początku będąc szturmowcem grałem bodajże AEKiem, a później( wraz z lvlowaniem) on zniknął i pojawiła się w jego miejsce inna broń ;x

Z góry thx za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana ustawień na lagi nie pomaga, bo to związane z internetem. No chyba, że to nie lagi, tylko gra klatkuje, możesz to sprawdzić komendą render.drawfps 1 Skoro jednak ping wynosi 100 obstawiałbym internet.

2. Dysku nie podałeś, nie znamy też specyfikacji twojego RAMu, bo to może być przyczyną.

3. Nazwę można zmienić, chyba edytując profil, ale nie pamiętam dokładnie (jednak taka opcja na pewno gdzieś jest, bo ludzie nicki zmieniają).

4. Broń ci zniknąć nie mogła, najwyżej przesunęła się na liście, są bronie które są tylko dla USA/RU, ale AEK jest dla każdej strony więc musi gdzieś tam być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli internet, ale nie wydaje Ci się to dziwne, że w innych grach( Bad Company 2, Ghost Recon Online, Lord of the Rings Online, Battleforge, NfS HP) multi działa bardzo płynnie bez zacinek? Co do pamięci: http://sklep.benchma...00_MHz_CL8.html

Natomiast jeśli chodzi o dysk to nie jestem pewnien czy to ten, ale jest to na pewno WD Caviar o pojemności 640GB http://www.komputron...he_SATA_II.html.

A i jeszcze jedno, windows 7, na którym pracuje zjada mi 1GB ramu od razu więc dostępne mam niby 3GB...

Lagi czy nie lagi, gra po prostu przycina dość często na początku rozgrywki multi i tyle sad_prosty.gif

EDIT: Tak sobie teraz przypomniałem, że w fifie 11 w trybie multi miałem czasami podobny problem przez słabe połączenie z przeciwnikami, ale wydaje mi się, że to była bardziej wina ich połączenia, gdyż z większą częścią użytkowników grało mi się normalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk i RAM ok. Jeśli Windows zajmuje ci 1GB RAM i masz jeszcze pamięć zapchaną innymi programami to nic dziwnego, że mapy się długo wczytują. Patrzysz na ping serwerów na których grasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jako że korzystam z wersji 32-bitowej to więcej RAMu nie będę miał niestety tongue_prosty.gif Co do pingu, dzisiaj trochę pograłem i ku mojemu zdziwieniu, wszystko chodziło płynnie :O jakby ten problem sam się rozwiązał, a ping był w granicach 150. Czyli jeśli chodzi o to wczytywanie, nie jestem w stanie zrobić niczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 32-bit :P ? No to już wiadomo czemu się tyle wczytuje jak masz 3.5 GB RAM dostępne. Możesz pozamykać niepotrzebne programy w tle, ale nic więcej nie poradzisz (prócz dokupienia 64-bita i RAMu rzecz jasna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madritista Co do wybuchów i dymu, to ja na 660 musiałem zrzucić akurat ten detal w dół (w single moge grać na full detal w full hd, ale w multi chce miec balans - jakość/prędkość) Procesory też mamy dosyć podobne. U mnie na początku, tak z 5 sekund trwa, zanim gra zacznie dzialać całkiem płynnie, ale to bardzo proste wyjaśnienie: a mianowicie dynamiczne taktowanie zarówno w procesorze jak i karcie. Jeżeli w czasie gry naciśniemy alt+tab wyjdziemy sobie do okna windows na pulpit, jak wrócimy do gry, na chwilę będzie znowu przycinać. Gdybyśmy w tym czasie monitorowali cpu i gpu (np. cpu-z i gpu-z) od razu wszystko bylo by jasne. BF3 mocno sie daje skalować, ale nic nie pomoże jak gramy na mapie w 64 osoby, nawet w close quarters, HBAO też trochę zjada, ale najwięcej oczywiście AA i jakość cząsteczek. Długo bawiłem się ustawieniami oglądając przy tym jak reagują klatki na sekundę. Mordercą klatek jest Crysis 2 w dx11 i Crysis 3 na mapie z trawą (miejska dżungla, czy jakoś tak :) ). Co ciekawe zmienianie rozdzielczości prawie nic nie pomaga, a to też jest prosta kwestia - pamieć na karcie, jak miałem 9600 gt z 512 ramu to widziałem różnicę w klatkach/sek pomiędzy full hd, a 1200x800. Teraz mogę sobie ustawić w Crysis 3 1024x768 i klatek jest tyle samo jak w full hd, bo 660 ma 2 giga ramu.

Ja bym na twoim miejscu kupil karte (to tak przyszlościowo by było) tylko nic poniżej gtx 660, bo 650 gołe, są nic nie warte, a te 650ti zbliżają się cenowo do najtańszych 660. Najlepszym rozwiązaniem obecnie cena/zysk to dla mnie gtx 770, ale cena nie do przeskoczenia dla mnie :) Karta bije na głowę gtx 670 (która też jest fenomenalna), a obie są w podobnych cenach. Natomiast gtx 760 już taka idealna nie jest i w najsłabszej wersji da się pokonać mocnemu gtx 660ti (też świetna karta, ale kupno nowej nieopłacalne, ale o używanej można by pomyśleć). Na końcu pozostaje faktycznie dysk i jego fragmentacja, chyba nie trzeba tłumaczyć jak to dziala, oraz ram, jeżeli to w jednej kości, to nie powinno być problemu. Dobra, kończe, bo referat się z tego robi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Wieczorem grałem, a mój ping wynosił 40, a mimo to strasznie zacinało. Wygląda na to, że im mniejszy ping tym bardziej zacina xd z tym też już chyba nic nie zrobię. Dzięki za pomoc wink_prosty.gif

No Chyba , że pozbierasz kasę na windows'a 7 64 bit :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...