Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Konkurs z Klarą

Polecane posty

Istotnie, termin nadsyłania prac minął, ale jeśli ktoś ma jeszcze gotowe pomysły- może je nadesłać w ciągu najbliższych dni. Jestem w trakcie kompletowania prac, ich opisywania i drukowania (potem zabiorę się za segregację i wyłonienie zwycięzców). Trochę to potrwa, cierpliwości ;)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Lenc, jak idzie kompletowanie prac? Dochodzimy już do wielkiego finału konkursu? :)

Prace skompletowane, opisane. W regulaminie zastrzegłem sobie, że wyniki ogłoszę "na początku września" i tego się trzymam (w międzyczasie mam nowe AR do zilustrowania, więc możliwe malutkie obsuwy). Wielki ten finał nie będzie (kilka prac...), ale myślę, że warto poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na rozstrzygnięcie konkursu z Klarą.

Dostałem 9 zgłoszeń od 6 osób. Niestety, nie wszyscy przeczytali dokładnie regulamin... Chodziło mi o 3 prace (w jednym zgłoszeniu), które dotyczyły nowych scenerii w życiu Klary, życia innego niż dotychczasowe, nowych doświadczeń i przygód.

Większość zgłoszeń to luźne pomysły na nowe przygody Klary w kolejnych grach, a przecież nie o to chodziło... Trzymając się regulaminu zakwalifikowałbym do eliminacji 2 autorów (a nagrody były przewidziane dla 5!).

Mam nadzieję, że w kolejnych forumowych konkursach będzie lepiej z ?czytaniem ze zrozumieniem? i będzie więcej samych zgłoszeń.

Postanowiłem jednak nagrodzić dobre, a nawet bardzo dobre pomysły.

Na pierwsze miejsce (nagroda: Klara Fan Kit + rysunek + zdjęcie) według mnie zasługuje praca kirosany, który przedstawił dokładną i plastyczną wizję Klary w piekle. Owszem, i tam objawia się prawdziwa natura Klary, lecz nowe otoczenie wymaga nowych technik, a także uwypuklenie innych charakterów (Szatan, Św. Piotr...). Co ciekawe, sposób przedstawienia historii wymyka się klasycznemu przedstawieniu przygód Klary. Postanowiłem więc nie ilustrować pomysłów kirosany, lecz pozostawić je w tej surowej (i chyba zabawniejszej) formie. Brawo!

Zobaczcie sami:

Klara: Heaven or Hell

Part łan (The begin)

Scena 1:

Klara stoi przed wielkim bossem dresów ubrany w szalik Legii w ręku trzyma bejsbola.

Na dole okienko dialogowe:

[Łysy]:Hej z jakiego klubu jesteś?

[Klara]:

(Atak): Legia sucks!!! (Klara rzuca się w wir walki uderza pięścią w dresa i łamie sobie nadgarstek) <siła: -50>

(Ucieczka): Patrz to Wisła Kraków! (Klara pokazuje palcem za plecy dresa i rzuca się do ucieczki. Potyka się o kamień) <zręczność: -50>

(Retoryka): Jeśli o to chodzi o nie kibicuję żadnej drużynie piłkarskiej. (Dres patrzy na Klare z tępym wyrazem twarzy i rzuca się na nią z okrzykiem: "Za Legię") <retoryka: -50>

Scena 2:

Klara z zażenowaniem na twarzy:

-#$@&!% klątwa!

Scena 3:

Klara już jako anioł unosi się w śród chmur z rękoma złączonymi do modlitwy.

Part tu (Entering to the kingdom)

Scena 1:

Klara stoi przed wrotami niebios, drogę zagradza jej św.Piotr z włócznią w dłoni:

-Czy to ty jesteś tą Klarą z CD-Action?-zapytał się podekscytowany św.Piotr

-Ja jestem-odpowiada Klara

Scena 2:

Piotr klęczy przed Klarą:

-Daj mi swój autograf-prosi trzymając zdjęcie klary

-Jak mnie wpuścisz.

Scena 3:

Klara z uśmiechem podpisuje zdjęcie. Wrota są otwarte. Klara myśli:

*Jak dobrze być sławną.*

Part tri (The Briefing)

Scena 1:

Klara klęczy przed obliczem boga (trójkącik z okiem :P) składa ręce w geście prośby

-Chciałabym wrócić do świata gier. Nadal pomagać biednym graczom w ich zmaganiach.

Bóg robi wielkie oczy (oko?)

Scena 2:

Na obrazku jest tylko bóg, a obok niego widać

-Musisz zabić diabła. Wtedy przywrócę cię do życia. Oczywiście zapewnimy ci sprzęt, no i eskortę do piekła.

Na obrazku jest tylko bóg, a obok niego widać przedmioty:

-Miecz w mangowym stylu (vide Zanpakutou Ichigo z Bleach'a)

-Łuk i strzały

-Kimono

Scena 3:

Piotr i Jezus siedzą na kanapie, Jezus ma popcorn. Obok nich unosi się Bóg. Oglądają Klarę w telewizji.

-Ojciec, ty to masz łeb-odzywa się Jezus

-W końcu nam też należy się trochę rozrywki-odpowiada Bóg

(Reszta scen to obraz w telewizorze)

Part for.łan (Go to the Hell!)

Scena 1:

Klara ubrana w kimono i bez skrzydeł i aureoli trzyma łuk, w okół niej pełno jakiś bestii.

-Ładna mi eskorta! Dwóch dzieciaków zlało się w gacie i uciekło.-mówi do siebie Klara z zażenowaną miną

Scena 2:

U góry napis: "FPS mode: on"

Obraz przełącza się na widok z oczu Klary, ta trzyma łuk, przed nią kilka bestii

Scena 3:

U góry napis: "FPS mode: off"

Klara stoi sama, jest zmęczona dookoła niej leży pełno bestii z powbijanym strzałami. Taki filmowy rzut obrazu (z daleka)

Part for.tu (Go to the Hell!)

Scena 1:

Klara stoi wokół niej jakieś potwory (inne niż poprzednio)

-Następne?! Nie mam już strzał!

Scena 2:

U góry napis: "jRPG mode: on"

Widok z zza pleców klary. Klara rzuca się z mieczem na jakiegoś potwora.

Scena 3:

U góry napis: "jRPG mode: off"

Normalny (boczny) widok

Klara stoi ze złamanym mieczem, zziajana i brudna przed nią miła chatka (taka bajkowa, wręcz z piernika ) nad drzwiami szyld: "Tu mieszka szatan" Klara ma zniesmaczono-zdziwioną minę.

Part fajf (Kill the Satan)

Scena 1:

U góry napis "Mordobicie mode: on"

Klara w wykopuje szatana w górę. Szatan jest już trochę nad ziemią ale nadal leci.

Scena 2:

Klara w powietrzu kopie z góry diabła. Jest właśnie chwila uderzenia, noga Klary jest na szatanie, ten jest zgięty w pół i spada.

Scena 3:

Na ziemi tumany kurzu, nie widać szatana po spadł na ziemie i stąd te tumany. Klara spokojne stoi z boku.

Part sek...tfu! siks (The End)

Scena 1:

U góry napis: "Mordobicie mode: off"

Pod spodem: "74 godziny później"

Na środku stoi szachownica z jednym pionkiem, naokoło pełno porozwalanych pionków. Szatan siedzi i płaczę po drugiej strony radosna Klara (podskakuje albo cuś) ubrana w normalne ubrania krzyczy:

-Wygrałam!

(Teraz już bez telewizora)

Scena 2:

Klara znów stoi przed obliczem boga, w swoim normalnym ubraniu, bez żadnych skrzydeł czy aureoli.

-Klaro świetnie się spisałaś, teraz możesz jeszcze lepiej pomagać graczą, napewno uczyniłaś ten świat, choć trochę lepszym. Możesz teraz wracać do świat gier.-mówi bóg

-Ojciec ty to umiesz wkręcać ludzi.-odzywa się głos z tyłu

Scena 3:

Biały napis na czarnym tle. I odtąd wszyscy gracze przechodzili szczęśliwie gry, CD-Action nadal trzymało poziom najlepszej gaze... tfu! najlepszego czasopisma dla graczy w Polsce, a kółka różańcowe świętowały porażkę szatana.

BONUS!!!

-Jezusie gdzie jest nasze niebiańskie kimono. Rozumiem Klara wyczerpała strzały niebiańskiego łuku, złamała niebiański miecz, ale chyba nie walczyła z szatanem nago?-pyta bóg

-Ekhem... Szatan twierdzi, że to dlatego wygrała z nim-odpowiada Jezus

-Chciałbym być szatanem...-mówi do siebie św. Piotr

Wyróżnienia (nagroda: rysunek + zdjęcie):

Boromir podesłał 2 zgłoszenia. Pierwsze nazwałem ?Klara na morzu?, drugie- ?Klara w przyszłości?. O ile w poszczególnych odcinkach brakowało spójności świata (niektóre odcinki wyglądały jako zalążek czegoś większego, brakowało jakiegoś silniejszego związania z tematem- kim była Klara na statku?), to poziom humoru należy określić jako wysoki. Bardzo dobrze się to czytało, a szczególnie 2 odcinki:

Południe, przepełniona po brzegi tawerna portowa. Klara siedzi przy barze i ? w akompaniamencie ryku podpitych szantymenów, kiwa się na boki, obserwując niezwykły ?filtr graficzny?. Wreszcie pociąga (następny z kolei) głęboki łyk groku po czym traci świadomość. Budzi ją ostre światło poranka i okrutna rzeczywistość: Klara leży w przydrożnym rowie, pozbawiona torebki. Pełnym rezygnacji tonem, mamrocze do ?kamery?:

No co, co... Nie tylko AI popełnia czasem głupie błędy!!!

Deszcz meteorytów trwa w najlepsze, podczas gdy Klara wraz z dwójką przerażonych facetów chronią się w piętrowym budynku w którym niestety płoną wyższe kondygnacje. Zmuszeni sytuacją, kierują się do wyjścia: Klara pełna spokoju i pewna siebie, jej towarzysze do szpiku przesiąknięci strachem. Bohaterka wychodzi i ze zdziwieniem zauważa, że kompani dalej stoją w kłębach czadu wewnątrz budynku:

- Panowie... Panoooowie... Przecież to skrypty ? Ruchem dłoni wskazała na sunącą po niebie ognistą kulę ? One zabijają tylko tych ze sztuczną inteligencją!

Chcąc ? nie chcąc, dwójka strachajłów wypełzła i stanęła kilka metrów obok Klary. Widząc że faktycznie ? podejrzanie długo nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu, jeden z nich z szerokim uśmiechem na twarzy rzekł:

Klara, ty to jednak jesteś fajna du... ? Nie skończył jednak, gdyż potężne uderzenie ciężkim, rozżarzonym głazem w głowę targnęło nim na beton. Przerażenie powróciło na twarz drugiego towarzysza niedoli. Rzucił rozpaczliwe spojrzenie w kierunku Klary, na co ta odrzekła:

- No co... A nie mówiłam??

Kolejne nagrodzone scenariusze są autorstwa CzarkaMichalczyka (te prace zobaczycie wkrótce na forum w nowym dziale). Historie, choć różne i niespójne, zasługiwały na uwagę.

Także jedna praca mich_orlowskiego spodobała mi się (wyróżnienie) i zobaczycie ją tuż obok pomysłów Czarka.

Dostałem też 2 prace plastyczne (nie wiem czemu, ale dla większości łatwiej było opisać przygodę Klary niż ją narysować) od Kamila (vel Mojo, vel zassywacz).

Zwycięzcy i wyróżnionym gratuluję, wszystkim, którzy zgłosili swe prace, dziękuję za zabawę.

O obiecanych nagrodach napiszę wkrótce, w trakcie prac nad nimi- wtedy wrzucę na forum jakieś zdjęcie z ich wizualizacją. Proszę o adresy na maila.

post-6062-1221583789_thumb.png

post-6062-1221583812_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: przecież w CDA występuje wiele Twoich (Marka) rysunków nie dotyczących Klary. Czy będzie też jakiś konkurs / nie wiem co tam jeszcze w którym będzie można popisać się umiejętnością rysowania np. Skali, Moldera i ich kosmitów?? Tak się składa, że po zamieszczeniu kiedyś w Tipsomianiaku antologii Archiwum Iks napędzlowałem kilka (według mnie) całkiem oryginalnych bazgrołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam: przecież w CDA występuje wiele Twoich (Marka) rysunków nie dotyczących Klary.

Dokładnie chodzi Ci o AR? Wykonuję także mnóstwo innych rysunków, niezwiązanych z grami. Niestety, nie w CDA...

Czy będzie też jakiś konkurs / nie wiem co tam jeszcze w którym będzie można popisać się umiejętnością rysowania np. Skali, Moldera i ich kosmitów?? Tak się składa, że po zamieszczeniu kiedyś w Tipsomianiaku antologii Archiwum Iks napędzlowałem kilka (według mnie) całkiem oryginalnych bazgrołów.

Owszem, chciałbym zrobić kolejny konkurs, lecz zainteresowanie ostatnim było niewielkie... Podobne konkursy organizowałem na dawnym blogu (na rysunek z Klarą, literacki itp.).

Rysunkowe zabawy prowadzę też w poforum "Rysunki" w "Strefie redakcyjnej"- zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj jakoś zamieścić informacje o konkursie w CDA?? Popyt powinien być większy, bo sporo osób rzuci się na niego głównie dla samego "moje nazwisko/nick jest w CDA!!". Ostatnim razem podobno było wiele zgłoszeń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem już wszystkie elementy nagród, więc mogę zaprezentować efekt końcowy (fotografie).

Za pierwsze miejsce w pakiecie mamy:

-Klara Fan Kit- cd z unikatową zawartością, jak i wyjątkowym nadrukiem ;)

- pudełko typu DVD z specjalnie zaprojektowaną obwolutą;

- dodatkowa kopertka na CD (edycja dla laptopów ;)) z Klarą;

- zdjęcie Klary z dedykacją (A4);

- komiks z dedykacją (A4);

- rysunek "Klara na ścianie".

Całość zapakowane w kopertę "z bąbelkami".

Wyróżnienia:

- komiks z dedykacją (A4);

- rysunek "Klara na ścianie" (A4);

- zdjęcie Klary z dedykacją.

Całość zapakowane w kopertę papierową (A5).

Nagrody zostaną wysłane jutro priorytetem (nie mam jeszcze adresu Czarka)- pochwalcie się w temacie gdy już je dostaniecie ;)

Update 21 października 2008r.

Przesyłki (4) poszły dziś priorytetem. Zapewne jutro- pojutrze u Was.

post-6062-1224523902_thumb.jpg

post-6062-1224523912_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem przesyłkę... i nagrody są naprawdę świetne, choć Klara póki co jeszcze na ścianie nie wisi (muszę skombinować jakąś osłonkę, bo aż żal wprost na taśmę przyklejać... ;)). Świetny patent z tym zdjęciem Klary, trzeba przyznać że jest bardzo fotogeniczna. ;)

Wielkie dzięki za to wyróżnienie i za oryginalne nagrody, a w przyszłości - no cóż - życzę większego zainteresowania konkursem, uważam że jak najbardziej było warto wziąć w nim udział. Serdecznie pozdrawiam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...