Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Mam numer cda z 2003 roku styczeń, bez ŻADNYCH zagnieceń, z działającą i nie porysowaną płytką. Niestety bez folii. Jak myślisz, ile może być wart?? Pytanie kieruje do ciebie, bo to ty robiłeś ten kącik w którym pisałeś co było w starszych akszynach, więc może będziesz wiedział...

Nie wiem, wystaw na allegro i zobacz. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na milosc boska, nie cytuj posta na 2 ekrany jesli nawiazujesz tylko do ostatniej linijki...... [smg]

A propos to słowo PIRACTWO raczej oznacza coś nielegalnego. Idąc Twoim przykładem: kiedyś kradzież samochodu była legalna a teraz już nie? Trochę coś z tym nie tak.

Państwu płacić musiałeś żeby stać na bazarze legalnie, ale chyba żadne państwo nie ma prawa zwalniać z Praw Autorskich (?) i na pewno ich nie przestrzegałeś sprzedając piraty. Fakt jest tylko taki ,że to były inne czasy a i ustrój państwa był trochę inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Kiedyś w naszym pięknym kraju nie było czegoś takiego jak prawa autorskie. Więc generalnie można było sprzedawać piraty (ech to chodzenie do "przegrywalni gier na C64 :) ). Od chyba 95' już nie można. Ale dla wszystkich sprzedających kraj wprowadził amnestię.

A kradzież samochodu zawsze była nielegalna :)

Edytowano przez cinekcool
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie konto założyłeś, żeby takie śmieci wrzucać?

Ok, zbuduj sobie samochód, wydaj kasę na produkcję i zacznij go sprzedawać.

Ojej...Ktoś go skopiował i jeździ za darmo, zamiast zapłacić Tobie? Nie zwróciły Ci się koszta, przez bandę takich osób kopiujących? Jak mi przykro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczyłeś kiedyś na bungee?

Raz.

Na jaką grę najbardziej czekasz ??

Chyba na Wiedzmina 2.

A propos to słowo PIRACTWO raczej oznacza coś nielegalnego. Idąc Twoim przykładem: kiedyś kradzież samochodu była legalna a teraz już nie? Trochę coś z tym nie tak.

Państwu płacić musiałeś żeby stać na bazarze legalnie, ale chyba żadne państwo nie ma prawa zwalniać z Praw Autorskich (?) i na pewno ich nie przestrzegałeś sprzedając piraty. Fakt jest tylko taki ,że to były inne czasy a i ustrój państwa był trochę inny.

Porownanie bez sensu, gdyz kradziez samochodu NIGDY nie byla legalna.

Natomiast przepisy ewoluuja i nasze spojrzenie na rozne sytuacje tez.

Jagiello poslubil Jadwige jak miala 12 lat. Wtedy to byla norma, dziewczyny wychodzily za maz majac 12-15 lat, a majac 18 mialy juz czasem kilkoro dzieci. Dzis Jagielle okrzyknieto by pedofilem, bo zmienily sie przepisy i nasze widzenie tego, co "jest normalne".

Wtedy po prostu sprzedawanie CUDZYCH programow w Polsce nie bylo widziane jako przestepstwo, to byla zwykla dzialanosc handlowa, od ktorej panstwo (PRL) pobieralo podatki.

Pewnie, ze jak sie DZSIAJ na to patrzy, to wlos sie jezy... ale wtedy bylo wtedy i wtedy myslelismy inaczej. Zeby byla jasnosc - to ja sie tego co robilem jednak mimo wszystko wstydze, stad tez moja krucjata antypiracka, zeby w jakis sposob naprawic poczynione wczesniej szkody. Na tej samej zasadzie, gdzie weterani wojenni czesto sa potem aktywistami ruchow pacyfistycznych.

1292331294406.jpg

Bullshit. Napisz klasowke, ja odpisze (robie kopie), ja dostaje 5, a ty 1, "bo wszystko od Smugglera sciagnales, macie identyczne wypracowanie". Masz oryginal i g... z tego masz, ja nie ukradelm, tylko skopiowalem, a mam zysk.

A jak chcesz przyklad z "kopiowaniem" samochodow, to prosze bardzo - wylozyles np. 30 mln. $ na jeden jedyny na swiecie egz. R&R z powiedzmy 1923 r, i masz nadzieje za pare lat odsrzpedac go z duzym zyskiem. Tymcasem milion ludzi sobie go "skopiowalo" i tym samym jego wartosc kolekcjonerska spadla radykalnie i daja ci za niego gora 20.000 $.

A przeciez nic nie straciles, bo nadal masz ten samochod. Oni go tylko sobie skopiowali. A ze kupa zainwestowanego szmalu poszla sie @#$%^ to naturalnie zaden problem - dla tych, co kopiuja. "Bo to byl burzuj i jego stac, a ja jesetm biedny a tez chcialem miec R&R").

1292332194271.jpg

Mam jeszcze lepsza metode - umrzyj. Albo choc sprzedaj komputer. W ten sposob jeszcze bardziej zwalczysz te plage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora że pytań nie pisałem ale neta z powodu przymrozków połowie Poznania odcieli. :icon_sad:

1.Czemu nie dajesz krzyżówek? Były fajne

2.Czy kiedyś jak ktoś wysłał ci do Action Redaction list/maila to był tak głupi/śmieszny że cała redakcja jak im pokazałeś się śmiała?

3.Jakie jest twoje najlepsze zdięcie? Jak jest w necie to czy dałbyś linka?

Ps. Możesz tępić piratów tylko ich nie obrażaj. Oni są tacy sami jak ty kiedyś, zamiast płacić za gry odkładamy na kompa.

A co do gier chyba opłaca niektóre kupić bo czasami więcej za prąd pójdzie.

Edytowano przez portew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że coraz mniej przychodzi tradycyjnych listów, więc czy są one bardziej ochoczo czytane niż emaile?

Nie forma, a tresc sie liczy...

Sora że pytań nie pisałem ale neta z powodu przymrozków połowie Poznania odcieli. :icon_sad:

1.Czemu nie dajesz krzyżówek? Były fajne

A co to znaczy, ze ja mam dawac krzyzkowki? W NL? Kiedys byly, to narzekaliscie.

2.Czy kiedyś jak ktoś wysłał ci do Action Redaction list/maila to był tak głupi/śmieszny że cała redakcja jak im pokazałeś się śmiała?

Zdarza sie czasem zbiorowy rechot przy NL.

3.Jakie jest twoje najlepsze zdięcie? Jak jest w necie to czy dałbyś linka?

Mam nadzieje, ze je dopiero zrobie.

Ps. Możesz tępić piratów tylko ich nie obrażaj.

Och, dzieki piekne, ze mi pozwalasz na cos... :laugh:

Oni są tacy sami jak ty kiedyś,

NIE, nie sa tacy, bo sa inne czasy i oni nie musza krasc by miec w co pograc, maja sensowne alternatywy.

zamiast płacić za gry odkładamy na kompa.

...zeby moc krasc kolejne gry, zeby miec na nim w co grac... :dry: A zgodnie z ta logika - nie miej pretensji jak cie dres skroi z komorki, on zbiera na BMW.

A co do gier chyba opłaca niektóre kupić bo czasami więcej za prąd pójdzie.

Tak, czasem nie oplaca sie kogos skopac, bo sie mozna spocic... :dry:

Jaka była twoim zdaniem najlepsza gra tego roku?

Pocytasz w 02/2011. :wink:

Państwu płacić musiałeś żeby stać na bazarze legalnie, ale chyba żadne państwo nie ma prawa zwalniać z Praw Autorskich (?) i na pewno ich nie przestrzegałeś sprzedając piraty.

Nie przestrzegalem ale w Polsce wowczas one nie obowiazywaly. Nie mozna lamac przepisow, ktore nie obowiazuja. Ty tez teraz lamiesz prawo Arabii Saudyjskiej, jedzac wieprzowine, bo tam to zakazne. Czy to oznacza, ze lamiesz prawo w Polsce?

Fakt jest tylko taki ,że to były inne czasy a i ustrój państwa był trochę inny.

Otoz to. Rownie dobrze ktos moze powiedziec, ze "dziadek strzelal do Niemcow, to ja tez moge". Tylko on to robil w 1939... :)

Lubisz seriale naukowo-medyczne takie jak Kości lub CSI: kryminalne zagadki "czegoś tam" ?

House'a, Scrubbs, kiedys Ostry Dyzur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...