Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SadStatue

Karta graficzna do 200-300 zł do starego PeCeta.

Polecane posty

Czołem! smile_prosty.gif

Lata temu kupiłem taniego, ale wydajnego kompa, który dzielnie służył mi przez bardzo długi czas. Niestety moja karta, Radeon 4850 Gigabyte 512MB odmówiła posłuszeństwa - chłodzenie padło na amen. Wiem, że kupowanie jakiegoś demona prędkości nie ma wielkiego sensu, więc chciałbym po prostu zaopatrzyć się w kartę, która będzie na poziomie 4850 albo ewentualnie trochę szybsza. Miło gdyby dało radę pograć w Battlefielda 3 w miarę komfortowo (na moim aktualnym sprzęcie jako-tako się dało, ale po dodatkach już nie). Do wydania mam około 200-300 zł. Wypadłem z obiegu, totalnie nie wiem co kupić. Niby na oku miałem Radeon HD 6670, ale pasywne chłodzenie... mimo wszystko ciągle gram dużo, dlatego nie może się za mocno grzać. Proszę Was o radę.

Aha, jeśli uważacie, że da radę jakoś ulepszyć ten sprzęt i sądzicie, że ma to jakikolwiek sens, chętnie przeczytam. Podstawą jest jednak wymiana karty, gdyż na 4850 zwyczajnie nie mogę pracować/grać. A nowego PCta to kupię... kiedyś.

Mój sprzęt

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły)

AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W)

Radeon 4850 Gigabyte 512MB 2xDVI (PCI-E)

Asus DVD+/-RW DRW-2014L1 LightScribe bulk black

Gigabyte GA-MA790X-DS4

Ever Silver 480W

Mam mały monitor, 1280x1024, więc w szalonych rozdzielczościach karta nie będzie raczej działać (choć nie wykluczam również kupna nowego monitora, ale na pewno nic o olbrzymiej rozdzielczości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to nieciekawie :/ Nie ma teraz na rynku żadnych tańszych i słabszych kart, które jednak wspomnianego radeona 4850 prześcigają/dorównują w osiągach? No i pamiętajmy, że to nie "najtańsza nowa karta do grania", tylko jakiś cienias do starego kompa ;) Używki to tak średnio, szczerze mówiąc trochę się ich obawiam - nie chcę, żeby mi się zaraz znowu chłodzenie zepsuło... ale chyba będę zmuszony.

W każdym razie dzięki za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jak wyżej, ew. jak za drogo to pozostaje szukać używanych HD 6770 / HD 5770.

W przyszłości wymieniłbym też procesor na np. Phenoma II 945 albo Phenoma II 965. To wraz z nową karta da ci sporego kopa wydajnościowego i spokojnie pograsz wtedy w BF3, bo twój obecny Athlon w przypadku tej gry jest większym problemem, niż HD 4850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to już ustalone.

Kupię najpierw kartę, a za jakiś czas i procesor.

Pomyślałem, że w takim razie i od razu nieco pamięci by się przydało. Wybacz, że tak zasypuję pytaniami, ale jak już dorwałem specjalistę, to chciałbym się dopytać ;) Chciałbym dołożyć kolejne 2GB (chyba że ram jakoś niesamowicie staniał, wtedy może i 4 od razu kupię) i czy mógłbyś mi zasugerować jakiś konkretny zakup? Wiem, że zawsze z tym ramem były jakieś problemy, a to naciąganie, dziwne oznaczenia i tak dalej, więc nie chciałbym się naciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...