Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bounty8

Laptop do gier, na studia do 3500

Polecane posty

Witam serdecznie !

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem forum, specjalnie założyłem konto, żeby założyć ten temat.

Od września udaję się na studia do Wrocka, więc pomyślałem nad nowym sprzętem.

Lubię różne gry, LoL, Far Cry 3, CoDy.. Ważne dla mnie jest płynność w grach i jakość obrazu, lecz przedkładam płynność nad jakość obrazu, jeśli trzeba.

A więc tak, poszukuję laptopa, który da mi wydajność w grach, nie będzie się bardzo grzał podczas grania, będzie dość mobilny (waga), w miare wytrzymały (dużo podróży)...

Więc tak:

CENA : do 3500zł ( najlepiej jak najmniej, bo planuje wziąć go na raty)

ZASTOSOWANIE: Mieszane ;) gry, nauka, internet, filmy, praca

ROZMIARY: Matryca 17'3 cala, full hd :)

MOBILNOŚĆ: PRzedkładam chyba jednak jego wydajność nad mobilność

SYSTEM: Musi być z systemem. Win 7 lub win 8.

Najlepiej żeby był na Core i7 3generacji 6mb cache, 8gb ramu, dysk najlepiej 750gb - 1TB .

W tym momencie mam Acera Aspire 5741g i3 4gb ramu, grafika 1gb. Kupowany był prawie 3 lata temu, więc swoje najlepsze czasy ma za sobą, ale wtedy można było pograć na full detalach w nowe gry - i to mi się podobało :D

Zastanawiam się nad:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-y580-i7-3630-8gb-1tb-gtx660-2gb.bhtml#opis - jedyny minus to brak systemu...

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-v3-771g-i5-3210-8gb-1tb-gt630-w8.bhtml#raty - jest na i5, więc nie wiem czy by dał mi wydajność w grach jaką chcę uzyskać..

Proszę o rady i sugestie :)

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że zastanawiam się nad firmami: Dell, Lenovo, Samsung, Acer

@homzik

Dzięki za odpowiedź! Ciekawy ten laptop... Ale czy i5 da radę? W ogóle nie wiem czy jest duża różnica między i5 i i7, ich wydajnością w grach... I firma MSI, czy jest dobra w robieniu laptopów ? ;)

Czekam na kolejne sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znajdziesz z systemem

spokojnie

y580 na i7 z systemem i 8GB ram

http://www.x-kom.pl/p/125279-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-8gb-1000-win8-gtx660-zestaw.html?ref=100487700&sm12=Mzc=&ts=1371400061&token=8496d6bcf6518aba4450d7089155d709

ewentualnie z FHD

http://www.x-kom.pl/p/124152-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i7-3630qm-4gb-1000-win8-fullhd-gtx660.html?ref=100487700&sm12=Mzc=&ts=1371400061&token=8496d6bcf6518aba4450d7089155d709

Tylko jeśli myślisz grać - to ja bym odpuścił FHD ze wzgędu

ze grafika nie podoła (przy tej rozdzielczości)

Chyba że zakup nie wchodzi w grę przez net

Tylko przemyśl gry i FHD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goblin

No właśnie troche lipa z zakupem przez net, wolę normalnie w sklepie.. :/

I masz rację, odpuszczę sobie FHD, nie jest ona dla mnie taka ważna :)

Ale zastanawiam się nad tym Y580 z rtv euro agd i mam kilka pytań :) Czy jak zainstaluję sobie, na własną rękę, system nieoryginalny, to czy tracę gwarancję na lapka?? Wydaje mi się, że nie, ponieważ skoro dostaję laptopa bez systemu, to nie powinno obchodzić producenta czy mam oryginalny system wgrany czy nie, gwarancja obejmuje sprzęt, nie oprogramowanie. Poprawcie mnie, jak się myle ;)

Jakbym go brał to bym dobrał sobie jeszcze dysk seagate'a 2TB zewnętrzny, za 299zł, także by wyszło 3298zł. Na raty według kalkulatora wychodzi jakieś 220zł miesięcznie przez 1,5roku, więc tragedii nie ma.

Liczę na odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdybry. Nie chcę zakładać nowego tematu żeby nie zaśmiecać i tak zaśmieconego forum, zastanawiam się nad kupnem powyższego laptopa w takiej konfiguracji http://www.x-kom.pl/p/124657-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580-i5-3210m-8gb-1201000-dvd-rw-msata.html. Jest jednak jeszcze model y500 i nie bardzo potrafię z decydować który będzie lepszy. (Konfiguracja y500 http://www.x-kom.pl/p/120407-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y500-i5-3210m-8gb-1000-sli-gt650-fhd-czarny.html ) Na dzień dzisiejszy skłaniam się bardziej w stronę y580 ponieważ naczytałem się o mikrozacięciach w przypadku kart działających w SLI oraz, że niektóre gry mogą tego w ogóle nie wykorzystywać. I jeszcze kwestia dysku SSD, w y580 ma on 120 giga, a w y500 jedynie 16 ( o ile Express Cache to SSD, bo niespecjalnie rozkminiam). Jakby ktoś mógł pomóc to będę wdzięczny.

Ale zastanawiam się nad tym Y580 z rtv euro agd i mam kilka pytań smile_prosty.gif Czy jak zainstaluję sobie, na własną rękę, system nieoryginalny, to czy tracę gwarancję na lapka?? Wydaje mi się, że nie, ponieważ skoro dostaję laptopa bez systemu, to nie powinno obchodzić producenta czy mam oryginalny system wgrany czy nie, gwarancja obejmuje sprzęt, nie oprogramowanie. Poprawcie mnie, jak się myle wink_prosty.gif

Co do nie nieoryginalnego systemu to cichosza, bo ludzie na tym forum są nad wyraz wyczulenie na tym punkcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam y500 i nie spotkałem się jeszcze z mikrozacięciami, część gier rzeczywiście nie obsługuje SLI, ale zazwyczaj i tak wystarcza jedna 650m (np spotkałem się z tym w red faction armagedon)

Express Cache to jest SSD do którego nei masz dostępu. Komputer sam nim zarządza, nie dając Ci do niego dostępu. Ma za zadanie głównie przyspieszyć start komputera, ale nie możesz go używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na moje pytanię nikt nie odpisał...

Ale mam kolejne. Mam teraz Acera Aspire 5741G, core i3 2.13ghz, Karta graficzna z tego co pamiętam to geforce 320m 1gb ( na bank 1gb, ale nie wiem czy ten model), ram 4gb.

Czy dałbym radę w niego włożyć i5 / i7, dołożyć kość ramu (żeby było 8gb razem)? Jest to w ogóle możliwe?? I czy grafika by wtedy dawała jeszcze rade?

Laptop już nie jest na gwarancji, ma już ponad dwa lata, więc nie mam czego się obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@megasnajper To żeś mi Pan smaczku narobił, zastanawiam się jeszcze czy i5 nie będzie mulił grafiki. Budżet jest do 3500, czyli nie ma szans na i7, a nie chcę żeby się okazało, że 650m SLI + i5 będzie osiągowo takie samo jak 660m + i5 (obie wersje 8gb ramu, myślę, że starczy). Jakby ktoś jeszcze mógł się dołączyć i poradzić, to nie pogardzę.

@bounty8:

Z tego co wiem to musisz sprawdzić czy dane podzespoły są kompatybilne z korpusem, bo rozkręcić i zmontować z pewnością się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...