Skocz do zawartości

Migracja do Neostrady- kilka pytań


pawel4427

Polecane posty

Witam!

Mój tata podpisał dziś umowę o migrację do Neostrady (dotychczas był to stary Orange Freedom), a jako, że ja jestem w domu "informatykiem" moim zadaniem jest, żeby wszystko działało, i to na mnie spadło męczenie się z ponownym konfigurowaniem routera (TP-Link). I tu mam kilka pytań, dopóki mam jeszcze internet w domu :D Na starej umowie, jeśli mnie pamięć nie myli wyraźnie pisało "login" i "hasło". Teraz login, którego będę musiał użyć przy konfiguracji jest inny (literyicyfry@neostrada.pl), ale chyba nie zostało podane hasło, tylko ID usługi Neostrada (jakieś cyfry)- czy to ID jest właśnie hasłem, czy może będzie ono takie jak wcześniej (przy Orange Freedom)? Internet ma być "do 10 mbps", więc czy w konfiguracji będę musiał zmienić typ połączenia WAN z PPPoE na (ponoć preferowane) PPPoA? Jeszcze jedno- czy VPI (0) i VCI (35) też się zmieni, czy zostanie takie samo (wujek Google mówi, że takie samo, ale wolę się upewnić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się z nią spotykam, ale ok. Nigdy jej nie widziałem ani na FB, NK, WP, mimo, że są zabezpieczone SSL. I jeszcze pytanko- potrzebne informacje mogę wygenerować dzisiaj (dziś została podpisana umowa), bo zastanawiam się, czy nie robi się tego później?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już uda mi się wygenerować hasło, to będzie oznaczało, że już ten "nowy internet" działa i powinienem skonfigurować jeszcze raz router? Po czym to w ogóle poznać- całkowicie stracę dostęp do internetu- jeśli tak, to gdzie mam wygenerować hasło bez dostępu do sieci (pewnie do nich zadzwonić)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...