Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

borus213

Dysk twardy 3,5

Polecane posty

Witajcie,

od chyba miesiąca mam nowego kompa, natomiast jedyne co mam w nim stare to dysk. Dysk twardy mam ze starego kompa, bo gdybym kupował nowy dysk to musiałbym zrezygnować z innej częsci lub kupić tańszą.

Nie sądziłem, że dysk aż tak będzie ograniczał mi procka. Podczas pracy (kompresja itp.) wykorzystanie procesora mam na poziomie 10-13% a dysk 100%. W grach też występują problemy, bo gdy np. gram w Dishonored czy Bioshocka które wykorzystują silnik Unreala to jest mam spadki FPSów. Silnik Unreal doczytuje pliki podczas grania a nie jak niektóre gry, podczas ładowania. Gdy gra doczytuje to nagle z 100fpsów robi się 20-25. Trochę to denerwujące.

Dysk to Samsung SpinPoint T166 HD501LJ 500 GB

tu specyfikacja:

Co poradzicie w okolicach 200zł?

Starego dysku chciałbym nadal uzywać do przechowywania danych. Zastanawiałem, też się nad dyskiem SSD. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD może i byłby sensownym rozwiązaniem, ale musiałbyś przygotować ~ 400 zł na wersję 128 GB (np. Plextor M5S czy Samsung 840). Bo na 64 GB to pewnie się nie zmieścisz, jeżeli chcesz też gry tam instalować.

Z klasycznych twardzieli masz Seagate 1TB ST1000DM003, ew. WD10EZEX. To dyski nowszej generacji, znacznie szybsze od tego, który masz obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 200zł np:http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-500gb-sata3-st500dm002,24346.html

30zł drożej jest 1GB. Warto by było również sprawdzić stan obecnego dysku, czy jako tako nadaje się on jeszcze do dalszego użytkowania. Co do dysku SSD, to raczej nie poprawi on płynności w grach, więc póki nie masz dobrego HDD myślę, że nie warto się za nim rozglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznych twardzieli masz Seagate 1TB ST1000DM003

Na ten właśnie wpadłem w internecie. Według opinii jest dość dobry i w miarę tani, bo kosztuje niecałe 250 zł.

Warto by było również sprawdzić stan obecnego dysku, czy jako tako nadaje się on jeszcze do dalszego użytkowania.

Co masz na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...