Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Smartphone ~700zł

Polecane posty

Witajcie!

Na forum pojawia się sporo pytań dot. wyboru smartphonea właśnie w okolicach ceny 500-800zł. Poczytałem sporo, dalej jednak nie zdecydowałem się na nic konkretnego, mam więc nadzieję że po precyzowaniu swoich oczekiwań dot. telefonu forumowicze pomogą mi dobrać najbardziej odpowiedni model.

Cebulaczek ze mnie, więc kwota 700zł z niewielkimi odchyłami w górę (jeżeli faktycznie opłacałoby się dopłacić) lub w dół możemy uznać za maksimum na moją studencką kieszeń.

Księga życzeń:

- Telefonu przede wszystkim używałbym do śmigania po internecie, bardzo mile więc widziany jest relatywnie spory wyświetlacz o nienajgorszej rozdzielczości.

- Na pokładzie wymagany android, koniecznie z możliwością update do 4.0 (jak nie udostępnioną od producenta to przez społeczność)

- Nie boję się grzebać w systemie, mile widziane więc fanowskie wsparcie w CFW

- Wydajność :trollface: . Im większe możliwości układu graficznego i procesora (opcja OC procka mile widziana) tym przyjemniejsza praca z przeglądarką, w coś tam pewnie przy okazji bym sobie pograł.

- Celuję w nówkę, ewentualnie egzemplarz niewiele używany, zakup ofc. na allegro.

To chyba tyle. Osobiście myślałem o LG L9 (nie wiem tylko jak ze wsparciem modderów w tym telefonie), jestem jednak ciekaw Waszych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moze być używany, to brałbym Xperię S. Dwa rdzenie, dosyć duży wyświetlacz o bardzo dużej rozdzielczości, a i wsparcie społeczności jest duże [oficjalny CM na przykład]. Nie pograsz w najbardziej wypasione tytuły dla Tegry 3, ale działać będzie płynnie, biorąc też pod uwagę cenę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia S kusi, ale jest jednak ponad mój budżet. Szkoda mi wyrzucać na roczny telefon z widocznymi śladami użytkowania 7 stówek mając w świadomości że nówkę mógłbym dostać za 200zł więcej. Sam design tej Xperii (szczególnie tył) też jakoś nie bardzo mi leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Raczej nie polecałbym. Android na Atomach nie jest zbyt popularny także niektóre aplikacje mogą nie działać. Do tego ma słabiutkie wsparcie, przynajmniej z tego co widzę na xda [brak własnego forum] i na ACP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku LG 4x. Jeżeli mielibyście jakieś propozycje alternatyw do ~950zł za egzemplarz nowy to bardzo prosiłbym o pomoc. 4x zasadniczo posiada wszystko czego bym potrzebował - spory wyświetlacz o świetnej rozdzielczości, całkiem wydajną Tegrę 3, rewelacyjną jakość wykonania (zarówno w kwestii obudowy jak i Gorilla Glass na froncie) i design.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to wcale zły producent nie jest (IMO na pewno lepszy od ZTE). Przygotuj się na dość miernej jakości wsparcie producenta (przynajmniej z tego co czytałem; nie chcę wprowadzać w błąd), aczkolwiek jeśli nie boisz się wgrywania nowych ROMów, odblokowywania słuchawki, to z pewnością nie jest to dużą strata - na LG 4X Andek 4.2.2 już jest, tylko od społeczności. Ludzie ten sprzęcik bardzo sobie chwalą i tak po prawdzie, polecam Ci po prostu pogooglować - sporo ludzi ma podobny dylemat do Twojego (czyli poszukuje smartfona w ww. cenie), ja dzięki temu zrobiłem kilka udanych zakupów. smile_prosty.gif

Reasumując - jeśli uda Ci się wyrwać do tych 950 zł, to IMHO śmiało bierz, bo smartfon bardzo wydajny, z porządnym wyświetlaczem i bebechami, no i całkiem nieźle się prezentuje wizualnie. Polecam poczytać różne testy, porównania itp. Z tego co widzę, opinie są bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...