Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eru3

Galaxy S3 nie ładuje baterii

Polecane posty

Witam

Otóż pewnego razu mój całkiem nowy Samsung ( więcej niż 3 miesięcy nie ma) musiał zostać naładowany ręcznie gdyż ładowarka odmówiła pracy. Więc wyjąłem baterię, masa i plus do odpowiednich pinów i lecim! Wszystko poszło okej, bateria naładowana, sprawna - podziałało. Niestety, gdy zaopatrzyłem się już w sprawną, nową ładowarkę telefon nie wykrywał baterii, to znaczy był w stanie na naładowanej baterii działać normalnie ale sam jej nie ładował (info: bateria została odłączona). Pomyślałem, że mogłem bateryjkę ładować za wysokim napięciem w końcu 5V od USB a bateria w maksymalnej specyfikacji ma 4.2. No cóż kupiłem nowiuteńką baterię... Problem nie jest rozwiązany, dokładnie to samo!

Następnie więc podjąłem następujące kroki:

- Wyczyściłem statystyki baterii,

- Próbowałem ładować od gniazdka jak i USB,

- Kompletny reset z wymazaniem danych użytkownika (ale aplikacje i dane nadal są, więc mogłem coś źle zrobić),

-Próbowałem skalibrować baterię, zostawić do ładowania przez długi czas ale zawsze jest bateria odłączona albo brak baterii (przy wyłączonym telefonie),

Dodam także, że obie baterie nie są w 100% rozładowane bo i to sprawdzałem i niestety nawet podładowane do 80% na telefonie ładować się nie chcą. Telefon sam w sobie działa normalnie, to jest bardzo sprawnie.

Więc mam teraz kilka pytań do Was, do forumowiczów:

1. Czy da radę naprawić to samemu czy prawdopodobnie jest to coś nie tak z elektroniką telefonu?

2. Jeżeli mam go wysyłać na gwarancję to czy mam zwracać się do 3G (sieć komórkowa, telefon kupiony na abonament) czy bezpośrednio do Samsunga?

3. Oczywiście wgrywałem nieoficjalny system, jeżeli mam go oddać co zrobić krok po kroku żeby nikt nie wiedział, że cokolwiek instalowałem? Wiem o wgraniu oficjalnego systemu ale... nie wiem skąd go pobrać, a także o zresetowaniu licznika

Warto wspomnieć, że zaawansowanym użytkownikiem tego telefonu to nie jestem, jedyne co na nim robiłem to zainstalowanie nieoficjalnego systemu i kilka aplikacji w większości do słuchania audycji radio przez internet smile_prosty.gif

Dzięki wielkie

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło USB w telefonie? Znajomy miał coś takiego w X10 mini pro. Ja bym uderzał w gwarancję. Jak będą ci wmawiać, że to uszkodzenie mechaniczne to walcz z nimi. Zakładam że telefon nie zaliczył twardego lądowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w całej karierze (nawet śladziku nie widać) a problem wystąpił jakieś 2 miesiące później tongue_prosty.gif No uderzam to cholera wmawiają mi, że to może być ładowarka bo co z tego, że 3 różne przetestowałem już - testowałem je na 1 telefonie a nie na 2 różnych :X Co z tego, że nówki bo na innych telefonach nie testowane. Jeszcze jak wół się wyświetla: BATERIA ODŁĄCZONA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...