Skocz do zawartości

Nowy komputer/modernizacja komputera III


Xami

Polecane posty

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
szymonazielony

Inwestowanie w obecna konfiguracje przy kwocie jaka dysponujesz nie bedzie oplacalne, zaplacisz jak za nowoczesne wydajne podzespoly zyskujac bardzo niewiele, proponuje zestaw czesci jak ponizej z opcja na dalsza modernizacje. Solidna plyta na chipsecie G31, umozliwia instalacje praktycznie wszystkich 2 i 4 rdzeniowych procesorow Intel, nowy dwurdzeniowy Celeron, od Core 2 Duo i Pentium Dual Core rozni sie na dobra sprawe glownie iloscia pamieci cache, jest rownie podatny na OC. 2GB sprawdzonych pamieci DDR2 800MHz, w jednej kosci co pozwoli na dodanie drugich 2 GB, niedroga i dosc prosta karta jak na dzien dzisiejszy, choc o niebo szybsza od obecnej, jezeli masz dodatkowe srodki to polecam 4550DDR3{ok 190zl} lub 4650 DDR2{ok 230zl}, bardzo solidny zasilacz 350W, daje opcje na przyszle modernizacje. Jezeli masz w planach zakup nowego komputera i bedzie to jedyna modernizacja to mozna wziac 300 tej firmy i dolozyc do karty lub oszczedzic na dysk ktory warto dodac ale jezeli nie sprawia problemow mozna go narazie zostawic, razem za wszystko w przykladowym sklepie wyszlo 698zl, przy obecnym kursie $

Dziekuje za rady, ale... juz mam tego dosyc. Zaczalem przygode z grami od PC, lecz ten sprzetowy pierdzielnik uswiadamia, ze trzeba podazyc za duchem czasu i... strzelic sobie Xbox-a, ktory nie wymaga tylu modernizacji. I kit, ze gry drozsze...

Pozdro:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już trochę wody w rzekach upłynęło od mojego ostatniego postu....

Ale taka konfiguracja:

Core i7 920

Gigabyte GA-EX58-UD3R

Corssair 2x1 GB DDR3 1333 MhZ

Gainward Bliss GTX 280 albo GTX280 firmy Galaxy

Corsair 750 W CMPSU-750 OTX EU

Obudowa Antec Gamer 3 Hundred Case

Co o tym myślicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziesz mógł ale po co z chipsetem x48 który wspiera crossfire skoro kupujesz geforce'a ????

Nie rozumiem tego. Jak masz tyle kasy to kup mobo z chipsetem nVidii (nForce).

Asus Striker 2 Extreme to chyba najlepsza płyta na chipsecie nForce. Świetne warunki OC i dużo bajerów.

A jak już x48 to kup Radeona ;] kiedyś jak Ci braknie pary to dokupisz drugiego i po sprawie.

Ogólnie to na chpsety CF polecam DFI.... Nie ma lepszych płyt do OC! Chłodzenie jest wprost bajkowe i do tego fajnie wygląda w skrzynce ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu planuję kupić nowego kompa, a że zabardzo się na tym nie znam poprosiłem znajomego informatyka, aby złożył dla mnie jakiś dobry, niedrogi zestaw. Oto co mi zaproponował:

KARTA GRAFICZNA GIGABYTE - GALAXY GeForce 9600 GT 1024MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E

PAMIĘĆ KINGSTON KVR800D2N5/3G

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-MA770-DS3 AMD770 Socket AM2+ (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

PROCESOR PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 5600+BOX (AM2) (65W,65nm)

DYSK TWARDY HDD SEAGATE 250GB ST3250410AS SATA II 16MB

NAGRYWARKA DVD DVD-REC LG GH20NS15 SATA OEM CZARNY

OBUDOWA OBUDOWA I-BOX PHOENIX 389 400W24+S ROHS

STACJA DYSKIETEK FDD 1.44 MB SAMSUNG

Wycenił to na 1720zł z możliwością zamiany procka na AMD PHENOM 9550 BOX QUAD CORE (AM2+)(95W,65NM)

tylko, że wtedy koszt wynosiłby 2000zł. Jak myślicie czy to dobry zestaw, i co można by zmienić? Niestety więcej niż 2tyś. nie mam...

@down

Sam nie wiem po co mi ją dodał. Wiadomo stacja dyskietek to już przeżytek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka najlepsza płyta główna pod intela core i7 ( socket 1337 )

Pare postów nazad napisałem o gigabyte.. ale słyszę, iż wielu ludzi nie jest zadowolona z płyt głównych tegoż producenta. Co powiecie na

Intel BLKDX58SO (Intel X58) bulk ? ( cena ok. 1000 zł )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym w ostatnich Cd-Action był opis płyt i procesorów. Jako że jestem zwolennikiem płyt Asusa to polecam np. Asus P6T Intel X58 (Link). Jeżeli chodzi o płyty X58 to chyba nie ma dużych różnic prócz porducentów i różnej ilości slotów na płycie. Te nieprzychylne opnie biorą się ponieważ każda nowość wprowadzona na rynek okazuje się mniej rewelacyjna niż zapowiadali producenci, ale jeżeli chcesz I7 to nie masz wyboru co do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do OC jest bardzo dobra DFI na x58. Czytałem gdzieś test tej płytki (nie mogę go znaleźć niestety) i jak każda płyta DFI była zdumiewająca pod względem OverClockingu. I bajerów też jej nie brakuje. Chyba to była seria Lanparty UT ale Lanparty LT też jest dobra.

Moje skromne zdanie: Postęp technologiczny płyt na tym chipsecie jest daleki od Socketu A więc na żadnej się nie zawiedziesz ;] Kup taką która Ci się podoba i określ do czego chcesz jej używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opti... serio jesteś tak wymagający że musisz mieć i7?

Nie wiem na jaki program ten procesor wykorzysta moc, ale na nasze czasy to wykorzysta maksymalnie 1/3 swojego potencjału.

Lepiej kupić teraz mobo x48 i np. E5600 jak nie masz na co kasy wydać lub Q9550 jak chcesz mieć szybkiego Quada (Yamaha Raptor :D:D)

Ja osobiście zrobię taki mik że kupię teraz E8400 a jak software zacznie wykorzystywać 4 jajka to kupię quada... i wymieniam tylko procesor ;]

Kto wie może jeszcze wypuszczą procesowy na LGA775 ? <-- serio jestem ciekaw :D

Zapuść sobie SETI@Home albo Rosetta@Home, to zobaczysz jak pięknie zjada każdy procek :D

PS Gdybyś był zainteresowany, to link masz w mojej sygnaturce.

[wies.niak]

EDIT: No tu się w pełni z Tobą zgodzę ;] Zawsze będzie taka aplikacja która zje nawet 50 rdzeni. Ale kupowanie i7 do Worda i Mozilli to przesada ;)

PS- Dzięki za pouczenie. Rzeczywiście się trochę "zapędziłem" z tą wydajnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bańke do wydania to się opłaci.Za 150 zł też można kupić, ale nie licz na jakieś późniejsze upgready bo takowe nie wchodzą w grę (chyba że z Ahtlona na Ahtlona i z GF MX 200 na MX 400) :D

P.S- też cierpię na brak kasy ale wolałbym doskładać i kupić coś lepszego. W twoim przypadku nawet sama płyta główna nie daje nadziei na opłacalną wymianę proca na lepszy w przyszłości.

Jak Ci się nie śpieszy to nie rozbijaj skarbonki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę może ktoś podać mi dobrą konfiguracje za ok. 2500-3000 tyś ( bez monitora ) ? Zamierzam w najbliższym czasie kupić nowy pc ale nie jestem na bieżąca w tym temacie. Albo jeśli to możliwe proszę o podanie linku do jakiejś ciekawej konfiguracji. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...