Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Headset - stosunkowo specyficzne wymagania

Polecane posty

Witam szanowną społeczność smile_prosty.gif

Od dawna kręcę się wokół tematu mikrofonów pojemnościowych, jednak koszt takiego sprzętu jest nie na moją kieszeń - Behringer C1-U pod USB to wydatek ~200zł, do tego pop filtr i stojak = >70zł. Dodatkowo - operuję tylko na standardowej dźwiękówce w płycie głównej, ta natomiast nie oferuje w tej chwili wolnego złączą PCI do podpięcia normalnej dźwiękówki, musiałbym więc szukać do kompletu karty dźwiękowej pod PCI Express x1 które są niebotycznie wręcz drogie. Po co ten cały wstęp? Pomyślałem, że w mojej sytuacji najrozsądniejszym wyborem będzie zakup headsetu z możliwie jak najlepszym mikrofonem. Taki sprzęcik ma kilka aspektów których nie oferuje stacjonarna pojemnościówka, do moich zastosowań nie wydaje mi się też bym potrzebował aż tak profesjonalnego sprzętu, jestem więc w stanie zapłacić odpowiednią kwotę za komfort użytkowania w zamian za gorszą jakość dźwięku.

Podsumowując: potrzebuję możliwie jak najlepszego mikrofonu w headsecie. Budżet? ~150zł z odchyłami 30% zarówno w jedną jak i drugą stronę.

Wiem, niczego fajnego w tej cenie nie uzyskam, jest to jednakże stadium przejściowe i wymacanie gruntu headsetów, prócz tego dołączanego do X360 nie korzystałem nigdy z podobnych wynalazków. Jakość mikrofonu ma być priorytetem nad dźwiękiem w słuchawkach, nie podejrzewam jednak byście mogli polecić mi coś bardziej sensownego od Creative Tactic3D Alpha/Sigma które w oczach mnie, laika, powinny być najlepszym rozwiązaniem w przypadku braku jakiejkolwiek normalnej dźwiękówki.

Czekam na Wasze porady i opinie, stokrotne dzięki za ewentualną pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jakość dźwięku nagrywanego przez headsety Creativa, po wgraniu świeżego firmware do karty dźwiękowej, jest więcej niż zadowalająca. Powiedział bym, że jak na cenę tego sprzętu (umówmy się, nie jest to za wiele za headset z kartą dźwiękową...) jest na bardzo wysokim poziomie, wystarczy "nauczyć się" odpowiednio ustawić mikrofon, co przychodzi po kilku próbach nagrywania głosu. Inna sprawa to jakość wykonania Alph, które stoi IMO na tragicznym poziomie i z czystym sumieniem nie jestem już w stanie nikomu tych słuchawek polecić (jakość dźwięku kosztem jakości wykonania), za to polecam zainteresować się zestawem Sigma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 złociszy kontra 195 "zeta" za sigmę - raczej byłbym w stanie dopłacić za metalowy pałąk. Wyczuwalna jest różnica w jakości dźwięku na korzyść Sigm? Różnią się one czym jeszcze prócz większych przetworników i jakości wykonania pałąka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jakość dźwięku jest bardzo podobna, nie mam Sigm w domu, ale miałem okazję na dłuższe zapoznanie się z nimi i większych różnic nie odczułem. Mikrofon to dokładnie ta sama konstrukcja, tak samo karta dźwiękowa i oprogramowanie do niej. Pewnie przy bezpośrednim porównaniu da się wychwycić różnice, ale są to na tyle podobne zestawy, że akurat tym nie zaprzątał bym sobie głowy. Za to zdecydowanie warto dopłacić do tego, żeby nie rozpadły się po kilku miesiącach użytkowania (zaraz podniosą się głosy o tym, że trzeba dbać o sprzęt etc. a ja i tak będę upierał się przy swoim, nie wiem jak pierwsze modele Alph, ale czytając różne fora i ze swojego doświadczenia wiem, że te badziewne wykończenie pęka przy normalnym użytkowaniu...). "Dziwnym trafem" Sigma jest wzmocniona akurat tam, gdzie pękają Alphy ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za sensowne i wyczerpujące posty. Sigma wygląda naprawdę sensownie zważywszy także na dorzucaną do obu zestawów dźwiękówkę dzięki czemu operowanie słuchawkami na np. tanim netbooku nie będzie powodowało straty na jakości dźwięku.

Niemniej - gdyby komuś chodziły po głowie jakieś sensowne alternatywy to jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...