Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rainrir

Headset + Cooling Pad

Polecane posty

Witam wszystkich skorych do niesienia pomocy i rady.

Jestem ( szczęśliwym jak dotąd ) posiadaczem laptopa Acer Aspire 5750G, jest to tani sprzęt o bebechach niezłych jak za swoją cenę ( a przynajmniej był kiedy go kupiłem ).

Tyle wstępu, teraz do problemów:

1. Niedawno uszkodzeniu uległy moje słuchafony jak dzwony, Tracer Shaggy, próby naprawy spełzły na niczym i muszę co jakiś czas nimi "poruszać" żeby zaczęły na powrót działać, niestety trochę mnie to męczy, więc chyba najwyszy czas odesłać je na emeryturę.

Normalnie poprosiłbym o propozycję headsetów do 50 złotych, bo meloman ze mnie żaden, ale co mi tam, powiedzmy że mam do wydania 150 złotych, poza tym że chcę aby były co najmniej takie jak Shaggy to powinny być nieco bardziej wygodnę.

Słucham w głównej mierze metalu i muzyki elektronicznej.

Przy okazji, mój Acer posiada kartę dźwiękową typu ByleCo, wiem że na zintegrowanym Audio HD to i najlepsze słuchawki są do niczego, a za 150 raczej nie da się kupić i słuchawek i karty dźwiękowej na USB, mam jednak nadzieję że coś wymyślicie.

Mogą być to też osobno słuchawki i mikrofon, byle zachować pełną wygodę :3 .

2. Jak pisałem, z Acera jestem zadowolony, nie przegrzewa się, gry które teoretycznie powinny działać płynnie jedynie na najuboższych ustawieniach śmigają na najwyższych aż miło się patrzy. Jednakże powoli, acz nieubłaganie zbliża się lato, stąd moja decyzja aby uzbroić się w podkładkę chłodzącą. Laptop grzeje się tak jak każdy inny, najbardziej przy ujściu wentylacji procesora/zasilacza... a przynajmniej wydaje mi się że to jest tam umiejscowione, równie dobrze może być tam coś innego :), reszta relatywnie chłodna. Wymiary laptopa 380x250, raczej duże.

Co do podkładki, najlepiej wykonana w pełni z metalu, najlepiej też żeby cała powierzchnia styczna była siatką. Co do wentylatorów, na początku myślałem o pojedynczej 220, ale teraz myślę że lepszym wyborem byłyby dwie lub trzy 140-160. Nie muszą być koniecznie podświetlane, choć wiem że teraz innych się nie robi. No i byłoby miło gdyby miały nóżki cobym mógł regulować nachylenie.

Co myślicie o AAB: NC35, NC61 czy NC68 . Wiem że ograniczyłem się do jednej firmy, ale tak jak nie lubię płacić połowy ceny za znaczek Adidasa, tak nie mam zamiaru przepłacać za logo Razera, ale jak wiecie, czekam na wszelkie propozycje.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieje że wszystko wyjaśniłem i jest to czytelne... no, to do dzieła i wielkie dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz sobie Creative Tactic 3D Alpha/Sigma. Mają w zestawie kartę dźwiękową na USB (najwyższych lotów nie jest, ale poprawia jakość dźwięku). Niestety, Alpha nie mają bardzo wytrzymałego pałąka, a co do Sigm, to ich nie słuchałem osobiście, więc może niech wypowie się ktoś, kto ich słuchał.

Natomiast od strony dźwiękowej, Alpha są jak najbardziej godne polecenia.

A jeśli muzyka ważniejsza niż gry, to zobacz sobie Superlux HD681B.

Generalnie, przyda im się parę "zabiegów" - zostawienie na jakiś czas ich "założonych" na np. obudowę PC, żeby pałąk się rozciągnął i nie cisnął tak w głowę.

Do tego warto by wymienić pady, na jakieś dedykowane welurowe, albo po prostu... zrobione z dobrej jakości skarpet (nowych :P ).

Są o tym poradniki w sieci, jak je wymienić.

Po tym, będą trochę lepiej grały i będą dużo wygodniejsze.

2. IMO, idealnie w Twoje wymagania wpisuje się Cooler Master Notepal U3.

Wykonana z aluminium (i oczywiście gumny w paru miejscach).

Dodatkowo, można od spodu przymocować laptopa - powinno się to przydać podczas podróży.

W zestawie są trzy 80mm - ale to jedna z najcichszych podkładek na rynku.

Ewentualnie możesz je próbować (problemem to wielkim nie powinno być) wymienić na lepsze, jeśli te na niskich obrotach (jest dołączony kontroler) nie będą wystarczająco ciche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dość szybką odpowiedź Pando, zrobiłem krótki reaserch i oto me wnioski:

AD1. Obydwa Creativy wydają się niezłe, ale niestety przekraczają nieco mój założony budżet na słuchawki ( wiem że napisałem że budżet wynosi do 150, ale to nie oznacza że nie poszukuję czegoś tańszego, i tak jestem przygłuchy więc niewielka różnica dużo mi nie zrobi ;) ), co do Superlux'a, znalazłem na allegro ofertę z legendarnym już chyba mikrofonem Zalmana za 117 ( biało-srebrna wersja ) i za 125 ( czarno-czerwona ), jakość nie prezentuje się najgorzej, chociaż nie podoba mi się Twoja wzmianka o tych "zabiegach", jeśli mam być szczery to nie mam czasu na takie zabawy. Jakoś ostatnimi czasy nie widzę aby ktoś polecał tanie produkty Sennheiser'a, trafiła im się mocna konkurencja?

AD2. Widziałem już tego Notepala U3, nie wiem co ludzie w nim widzą, ale to być może moja wina, bo ani opcja zabezpieczająca lapka w podróży mi się nie przyda, ani nie jestem entuzjastą ciszy, wolę jak coś mi szumi koło ucha, uspokajam się wtedy, ale oczywiście bez przesady w drugą stronę, nie chcę słuchać startujących samolotów :P. Nadal skłaniałbym się ku produktom AAB, tylko nie wiem jeszcze do końca na który się zdecydować. Najatrakcyjniej prezentuje się NC61.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creativy raczej sobie odpuszczę, stawiałbym w tym momencie na Superluxy, tylko pytanie moje jest takie, czy są one wytrzymałe? Bo z tego co rozumiem to pałąk i skórzany pasek nie są ze sobą połączone, czy nie tracą na sztywności, nie ulegną łatwemu złamaniu? No i czy jest jakiś sposób mniej... improwizowany aby poprawić komfort użytkowania? Chodzi mi o użycie skarpet jako materiału na pady. Czy to wszystkie modyfikacje czy może jest coś jeszcze?

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje odnośnie słuchawek z mikrofonem do 120 złotych, proszę śmiało rekomendować. Gdzieś mi się obiło o oczy że niedawno Superlux wypuściło na świat nową wersję HD681 EVO / MK II. Można gdzieś je dostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, polecają welurowe (!) uszowkładki do AKG 240. Dużo kosztują, a w dodatku są welurowe, nienawidzę weluru.

Jakoś uszy nigdy mi się nie pociły, jednak czytałem na zagranicznych forach ( bodajże na rockgrotto.proboards.com ) że wymiana earpadów nawet na zwykłe AKG 240/270 poprawia jakość dźwięku. Tyle że nie mam zamiaru płacić 20-60 złotych plus wysyłka z bodajże Niemiec (thomann.de) jeśli zmiana ma być minimalna, zarówno jeśli chodzi o wygodę użytkowania jak i wrażenia dźwiękowe.

Jeśli chodzi o HD681 EVO/MK II to ponoć tragedia, ale pierwszych recenzji z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie ma.

A co do podstawki chłodzącej, nadal zastanawiam się między AAB NC35 a NC61, jak ktoś ma coś do powiedzenia w tej sprawie... zapraszam :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR026 Dzięki, ale nie przypadły mi one do gustu, poza tym już zamówiłem Superluxy.

@ThePanda Mimo to nadal będę musiał dopłacić te kilkadziesiąt złotych, to już wolę wybrać się na rynek i kupić jakieś skarpety wykonane z miłego w dotyku materiału ( jestem strasznie wrażliwy pod tym względem ), a na taki normalny upgrade zdecydować się za miesiąc czy dwa, bo zapewne tyle czasu zajmie mi pełne wygrzanie SL'ów.

Sprawa słuchawek rozwiązana, pozostaje jeszcze CP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współlokatorzy zabiliby mnie gdybym przez kilka dni zostawiał słuchawki z muzyką na ON, poza tym czytałem że w tych Superluxach można się zakochać od pierwszego brzmienia, a potem jest już tylko lepiej, nie chcę więc psuć sobie tego wrażenia sztucznym dojrzewaniem.

Jeszcze tylko mi pomóżcie znaleźć dobrą podkładkę w przedziale 50-100 złotych i będziemy mogli zamknąć ten temat. W każdym bądź razie dziękuje Wam ThePanda, BladyPiter i RAZOR026 za pomoc przy pierwszym problemie, jesteście wielcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...