Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kretson

Upgrade komputera do gier (~1300 PLN)

Polecane posty

Witam

Szykuje się do upgrade'a komputera stacjonarnego służącego głównie do gier. Na cel ten mogę przeznaczyć 1300 +/- 200 PLN.

Moja obecna konfiguracja to:

Karta graficzna - Asus Radeon HD6850 1024MB

Zasilacz - OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm

Pamięć RAM - Good Ram DDR3 4096MB PC1600 CL9

Procesor - AMD Phenom II X4 960T Black Edition, Socket AM3, 3,0GHz, 8MB, 95W, BOX

Płyta główna - ASRock 870 EXTREME3 R2.0

Monitor - iiyama ProLite E2274 HDS

Dyski twarde - 2 x 350 GB (SMSUNG HD322HJ i HD321KJ)

Klawiatura, Myszka, Głośniki - nie rozważam wymiany.

Generalnie mam dwa pytania:

1. Czy warto coś w owym sprzęcie wymieniać teraz, czy może lepiej jeszcze poczekać

2. Co wymienić i co ważniejsze - na co.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dla mnie nie widze sensu wymiany jak narazie, wszystko jest dosyć w porządku jeszcze ( jak chcesz, to wejdź na mój profil, tam jest mój komputer i porównaj ze swoim - mam nieco słabszy chyba procesor od Ciebie i karte ). Jedyne co Ci polecam to może podkręć procesor i spróbuj odblokować dodatkowe rdzenie - bo Twój procesor ma 6 rdzeni, ale działają tylko 4. Pobaw sie trochę BIOS-em, zobacz jakie efekty będą. No i dokup koniecznie chłodzenie nowe na procesor ( bo zakładam że używasz boxowego ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor ma 6 rdzeni, ale działają tylko 4..

To już zrobione ;)

Co do procesora i5 2500k - nie jestem pewnie, czy to takie opłacalne, zwłaszcza jeśli mam odblokowane sześć rdzeni 3.0 GHz, a po wymianie chłodzenia pewnie da się go trochę podkręcić. Czy moja płyta główna jest rzeczywiście taka nieszczególnie dobra, że polecasz jej wymianę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana płyty jest tu z racji gniazda procka, w twojej obecnej masz AM3 pod procesory AMD, a i5 potrzebuje LGA1155.

Najlepszym pomysłem będzie poczekanie na nowe procesory intela(na podstawce LGA1150) które mają premierę za kilka miesięcy.

Wymiana procka na i5 da efekty dopiero po wymianie grafiki na coś mocniejszego, bo HD6850 to jedna z wydajniejszych kart jakich phenom nie będzie blokował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...