Skocz do zawartości

Delta400w i AMD Phenom II 965 x4


DarthKoza

Polecane posty

Hej !

To znowu ja, tym razem z zapytaniem, jakby poradzil sobie ten procesor przy tym zasilaczu. Dokladny model to: Delta GPS-400BB.

Reszta sprzetu to:

Plyta: Gigabyte GA-MA74GMT-S2

4GB RAM

MSI Radeon 4850 1024mb

Jak duzo ciagnie ten procesor, zasilacz wytrzyma ? Po za tym - warto go brac na przyszlosc ? Z marszu mowie, ze Intel zbytnio mnie nie interesuje - ceny tych procesorow sa zawrotne. Ew. moglbym wziac jakiegos Phenoma II x6 - ale tutaj bedzie trzeba dolozyc przynajmniej 100zl, aby kupic naprawde dobry model, a i nie jestem pewien, czy wzgledem czterordzeniowego procesora warto sie tym w ogole interesowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie znalazłem parametry modelu GPS-400BB A, który ma 300W@12V i śmiało pociągnie tego Phenoma... tylko, że płyta go nie obsłuży, bo ma limit TDP 95W. Musisz więc szukać procesorów z TDP nie większym niż 95W (np. Phenom 945).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie, ze bede musial szukac nowej plyty. No wiec, narazie priorytetem pozostanie kupno karty. Pozniej plyta i procesor. Dzieki za pomoc !

EDIT: To troche dziwne, bo na oficjalnej stronie GIGABYTE, procesor figuruje na liscie obslugiwanych przez ta plyte: http://www.gigabyte....p.aspx?pid=3268

EDIT2: Ok, niewazne. Wyjasnienie znalazlem w innym watku, rowniez na CDAction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...