Skocz do zawartości

Wymiana HD4850


DarthKoza

Polecane posty

Hej, zastanawiam sie nad wymiana karty. Aktualnie mam juz starszego R4850 i wybor padl na 5850 lub 6850. Wiem, ze ten pierwszy jest wydajniejszy od tego drugiego, jednak pobiera wiecej pradu. Jak cos, to najprawdopodobniej biore uzywany model (Przy 5850 to koniecznosc), wiec bedzie tak - 5850: http://allegro.pl/ms...3079575786.html i 6850: http://allegro.pl/gi...3086936071.html - te dwa modele. Ktory bedzie wydajniejszy i sprawdzi sie lepiej przy tym sprzecie ?

Radeon 4850 (Do wymiany)

AMD Athlon II 250 - 3.00Ghz

Zasilacz - DELTA 400w

4GB Ram

Gigabyte GA-MA74GMT-S2

Win7 64bit

Wiem, ze procesor moze troche ograniczac, jednak na moje warunki narazie wystarczy. W przyszlosci bede planowal wymiane plyty na socket Intela i kupno jakiegos mocniejszego procesora. Jednak pierwszy krok, to wlasnie karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bede pamietal. Rozkrece obudowe i za chwile poinformuje, bo juz nie pamietam dokladnego modelu.

EDIT: Model to Delta GPS-400BB. Jak cos jeszcze potrzebne to dobrze byloby poinformowac teraz, kiedy mam rozkrecona obudowe... wink_prosty.gif

EDIT2: Wiec... Jak bedzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model delty jest ok, można by go zostawić najwyżej w przyszłości zmienić tylko ze karta wymaga dwóch wtyczek PCI-E a zasilacz ma jedna o ile się nie mylę i trzeba by zastosować przejściówkę z molexa . Co do karty to oczywiście 5850 będzie trochę wydajniejszy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka przejsciowke moge dostac nie liczac Allegro ? W zwyklym komputerowym, elektronicznym ? Plus jaka cena bedzie zakupu takiego sprzetu ?

Ten R4850 wymaga jednego zlacza ? Bo cos mi sie kojarzy, ze jedno wolne zlacze z zasilacza wisi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac nowego tematu, ale wybor padl jednak na R6870 - uzywanego. Z OC raczej nie bede sie bawil, wiec bedzie wydajniejszy od 5850. Jednak boje sie troche tego, ze karta moze nie wytrzymac. Sprzedawca uzytkowal dwie identyczne R6870 - http://allegro.pl/sapphire-hd-6870-1gb-gddr5-pcie-i3090544393.html - w crossfire. Gwarancja skonczyla sie w listopadzie 2012, wiec obstawiam, ze grafiki maja juz cos kolo roku. Czy to nie bedzie za duzo ? Warto jednak ryzykowac, czy cos moze sie sypnac w najblizszym czasie ? Nie bardzo wiem jak te karty stoja z zywotnoscia, dlatego wole sie zapytac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, przepraszam za zamieszanie. Napisalem wczesniej, ze karta ma cos kolo roku, ale jesli gwarancja skonczyla sie w listopadzie 2012 - oznacza to, ze powinna miec juz 3 lata. Minimum to ponad 2. Czy to mimo wszystko nie bedzie za duzo ? Warto ryzykowac ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych problemów, choć bez większych problemów powinieneś dorwać na innych aukcji HD 6870 z gwarancją na przynajmniej kilka najbliższych miechów (co IMHO jest bezpieczniejszym wyjściem przy kupnie używanego sprzętu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...