Skocz do zawartości

Problem z Diablo II LoD


DeGreZet

Polecane posty

Witam!

Niedawno zacząłem grać w LoD'a na moim laptopie od szatańkiej firmy Lenovo i gra nie działa poprawnie. Gdy próbuje ją załączyć to nic się nie dzieje, a odpala się dopiero po 5-10min. od pierwszej próby włączenia. Dodatkowy problem to kolorowe piksele(kolorki tęczy) zamiast normalnych przy starcie gry - menu (pojawiają się także gdy na chwilę zminimalizuje grę), a gdy przełącze z menu na grę lub odwrotnie bezpowrotnie znikają.

Mam system Win 7, ale to na pewno nie jest jego wina bo taki sam mam na PC i wszystko działa poprawnie. Nie będę Wam podawał parametrów mojego laptopa (bo po co), podajcie mi proszę tylko MOŻLIWE przyczyny takiego problemu, a reszty sam się domyślę. Jeśli ktoś do takiej analizy potrzebuje parametrów to poprostu się nie zna i lepiej niech nic nie pisze.

Proszę o szybką pomoc i pozdrawiam. smile_prosty2.gif

Aha i jak to kumuś coś pomoże to dodam, że parę lat temu miałem innego laptopa tej firmy(którego zgubili podczas wizyty w serwisiekrecka_dostal.gif ) i podczas uruchamiania i grania w Diabolo pojawiał się ten sam problem.

Ah... i jeszcze jedna ważna rzecz, o której zapomniałem. Gdy LoD się uruchamia lub zostanie wyłączony to pulpit zaczyna niekiedy lekko wariować zmieniając kolory niektórych ikon i innych elementów. Do tego przy włączaniu gry w lewym górnym rogu pojawiaj się mały czarny kwadrat, na którym co kilka sekund wyświetlają się cyfry/litery/symbole(nie wiem co to jest). Ten kwadrat tylko przy uruchamianiu potem np. po zminimalizowaniu znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam laptop Lenovo i wszystko chodzi świetnie.

Masz wersję z płyty czy z BN i jaki patch zainstalowany.

Grę odpalam za pomocą płyty po czym ją wyciągam gdy juz się załączy, ale błąd z grafiką występuje również gdy płyta cały czas znajduje się w napędzie.

Pościągaj najnowsze sterowniki. Sprawdź czy masz odpowiedniego DirectX i kartę graficzną. Spróbuj instalacji na innym dysku.

Jutro poprubuje bo dzisiaj juz czasu nie mam bo lecą Kiepscy, ale dam znać jak tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki były najnowsze, karta i Direct są zgodne.

Gdyby wszystko zawiodło proponuje Ci ściągnięcie wersji z BN, która działa bez płyty i ma najnowszy dostępny w legalny sposób patch (patch na hi-res według blizza jest nielegalny)

Skąd mogę pobrać taką wersję do odpalania bez płyty? Mam najnowszy patch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to stara gra i nie ma tak drastycznego powiązania z BN. Po prostu będziesz mógł ściągać grę z BN lub instalować z płyty, ale instalując z BN masz pewność, że wersja jest najnowsza. Mi Starcraft na Windows 7 działa bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to stara gra i nie ma tak drastycznego powiązania z BN. Po prostu będziesz mógł ściągać grę z BN lub instalować z płyty, ale instalując z BN masz pewność, że wersja jest najnowsza. Mi Starcraft na Windows 7 działa bez problemu.

Zrobione, ale to nic nie dało, gra dalej wygląda jak wyglądała.

Od patcha 1.12 gra nie wymaga CD w napędzie - wystarczy wykonać pełną instalację i przekopiować z płyt pliki D2Music.mpq i D2xMusic.mpq (jeśli masz dodatek) do folderu z grą.

Może i tak powinno być, ale u mnie to nie działa, próbowałem już kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Spróbuj na początek:

1. Ściągnij www.svenswrapper.de/english/index.html dzial downloads.

* wypakuj sobie gdziekolwiek;

* skopiuj pliki do katalogu z diablo 2 + LOD;

* odpal sobie plik exe jak chcesz. Nie jest to konieczne, ale jak klikniesz sobie test to tam powinieneś zobaczyć coś w rodzaju kółek pod kursorem. Ogólnie jak się odpali test to jest dobrze, a jak nie to nie czytaj dalej.

2. Uruchom D2VidTst.exe jest w katalogu z grą:

* pozwól mu tam porobić testy i na co ma ochotę;

* ekran _może_ zmienić rozdzielczość na taką oczoj...ą, wybierz opję GLIDE-coś-tam, ekran powinien wrócić do stanu normalnego;

* zakończ wszystko.

3. Uruchom normalnie D2LOD, wybierz rozdziałkę 800x600, sprawdź sobie komendą /fps liczbę klatek:

* jeżeli nie widzisz liczby klatek, informacji o sterowniku graficznym, itp (białe napisy w górnych rogach) to wyjdź z gry i w windowsie odznacz ,,wygładzanie czcionek ekranowych``.

Po zrobieniu tego wszystkiego powinna gra Ci hulać jak marzenie - te kolorki występowały u mnie tylko przy sterowniku Direct3d i DirectDraw. Powyższy sposób działa również na starszych komputerach (testowane na: laptop Fujitsu Siemens 800 MHz, 256MB RAM, ATI Mobility, WinXP i W2K; laptop Acer 2400 MHz, 768 MB RAM; Intel-Syf-Grafika, WinXP; stacja Intel Pentium IV 2400 MHz, 1 GB RAM, Radeon 9650, WinXP; stacja AMD FX-4100, 4 GB RAM, ATI HD 3850, ATI HD 3000, ATI HD 2400, Win7HP)

Proszę wziąć pod uwagę, że pisałem z pamięci (nie najlepszej już), gdyż na stacjonarnym pudle siedzi latorośl i nie mogłem testować w trakcie pisania posta (inny SysOp niż Win). Później jak pogonię młodego to postaram się opatrzeć grafikami tego posta.

OT#1:

Wersja BNet od CD różni się tym, że pobierasz z strony Blizzarda po uprzednim podaniu tam swoich seriali do gry pliki inicjujące pobieranie instalatorów gry. Należy wziąć pod uwagę, że ta wersja otrzyma na stronie BNet _inny_ klucz niż pudełkowy, zatem należy mieć pewność, że wpisuje się właściwy (a tak na serio to ma się dwie kopie D2 i przynajmniej w 2011 i na początku 2012 można było grać jednocześnie i nie było za to bana, później nie wiem, bo zacząłem grać w D3)

OT#2:

Ja mam laptop Lenovo i wszystko chodzi świetnie.

Masz wersję z płyty czy z BN i jaki patch zainstalowany.

Kolega wręcz epicko i szaleńczo pomógł. Zwłaszcza stwierdzeniem, że u niego działa świetnie. CIeszymy się i życzymy, aby wszystkie gry tak działały i aby Twój Windows nigdy nie wyświetlał BSODów, dyski nie dostały martwicy S.M.A.R.T. a karta graficzna przy max obciążeniu służyła jedynie za klimatyzator. Być może staroświecki jestem, ale kiedyś jak się postowało to tak aby coś wartościowego wnieść do dyskuji a nie nabijać licznik przy ksywce.

Edit 23-III/2013:

Poprawilem link na bezposredni do strony projektu glide. Przedtem cos zle zrobilem i nie dzialalo. wielkie dzieki dla DeGreZet'a za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...