Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

panmyster

testowanie stron, serwletów, apletów (java)

Polecane posty

Witam, mam nadzieję, że uda mi się dobrze wytłumaczyć, o co mi chodzi:)

Znam się trochę na Javie. Pisałem kilka programów, które miały gui i cośtam liczyły, rysowały jakieś wykresy, więc coś tam wiem. Chciałbym teraz zająć się interakcją ze stronami www, np. pobierać jakieś wartości ze stron i wyświetlać w swoim programie. Wiem, że istnieje coś takiego jak biblioteka do testowania stron (nie wiem, czy poprawnie to nazwałem) i pracy z URL http://docs.oracle.com/javase/tutorial/networking/urls/index.html

czy dzięki temu będę mógł pobrać jakieś dane, które są dostępne tylko po zalogowaniu do jakiegoś serwisu? albo, czy będę mógł z poziomu programu dodać np. komentarz?

Jeszcze nie za bardzo wczytywałem się w to, co podałem w linku, a może jest ktoś, kto się tym bawił.

Jeszcze jedna sprawa. Czy istnieje jakiś sposób na interakcję z poziomu mojego programu z apletem, który się uruchamia ze strony? Mam jakiś dostęp z poziomu mojego programu do textboxów i przycisków apletu, czy to niemożliwe? I jak wygląda sprawa z serwletami?

Nie potrzebuję gotowych rozwiązań, ale wskazówki, gdzie szukać jakiś bibliotek, czy czegoś;) może powinienem zmienić język programowania? Doradźcie coś proszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...