Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ivor12345

Słuchawki do muzyki

Polecane posty

Witam, mam do dyspozycji 600-700zł i szukam porządnych słuchawek do słuchania muzyki. Powinny być wygodne i świetnie brzmieć. W oczy rzuciły mi się modele Sennheiser HD 380 i HD 280. Potrzebuję naprawdę dobrego sprzętu na lata. Najlepiej z wejściem które jest we większości smartfonów. Czy te Sennheisery są warte kupna? Co o nich sądzicie, czy może mi ktoś polecić lepszego? Z góry mówię że nie znam się na tego typu sprzęcie dlatego tutaj szukam wsparcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale czy jesteś jakimś muzykiem że potrzebujesz słuchawek z kosmosu za 600zł ? :D Myślę że te by w zupełności zwystarczyły -----> http://www.ceneo.pl/8568053

Jesli kolega ma kase to czemu nie ma sobie pozwolić na jakość na ktora go stać? W tym przypadku to wazne bo w 90% sprzęt audio opiera sie na zasadzie " im drożej tym lepiej " - oczywiscie mówimy o audio a nie pseudo audio ( czyt. beatsy, scullcandy i wszystkie sprzęty sponsorowane przez jakies gwiazdy pop ).

A teraz do autora: przepraszam, ale czy ty myslisz, ze słuchawki zagrają same? :D

Potrzeba odtwarzacza, na którym bedziesz puszczał muzykę. Jesli na dworze to pewnie bedziesz używał słuchawek z telefonem lub grajkiem pokroju iPoda. I tu chodzi wlasnie o to co masz konkretnie, co, marka, model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP To ja się dorzucę do pytania jaki sprzęt jest dobry do mobilnego odtwarzania. LG Swift L3 (Android) z PowerAMP to na raczej nie szczyt możliwości, ale jestem ciekawy jakie są lepsze alternatywy. Mam słuchawki AH-D310 Denon (pasmo przenoszenia od 10 Hz do 22000 Hz) i nie wiem też czy warto próbować przechowywać muzykę w lepszej jakości niż mp3 kbps, czy też szkoda po prostu pamięci na ledwie wyczuwalną różnicę. Słucham np. progressive metalu i jakość ma dl mnie szczególne znaczenie w tym przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasmo przenoszenia nie patrz. No, warto trzymać w lepszej jakości do takiego typu muzyki, ale nie na takim sprzęcie. Słuchałem i znajomego lg l3 i byłem załamany. W odtwarzaczach nie jestem obeznany, ale jesli chciałbyś iść po jak najtańszej drodze oporu to najlepiej kupić sansa clip +, słuchałem raz, na słabych sluchaweczkach wiec nie dam sensownej opinii, a i do wielu odtwarzaczy nie mam porównania, bo ograniczam sie do mojego apple i amplitunera w domu. Natomiast sansa jest polecana bardzo i mysle, ze warto w nia zainwestować, na pewno bedzie to olbrzymi skok jakościowy w porównaniu do lg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jakiegoś mobilnego fiio do 200 zł i do tego faktycznie senki. Możesz wgl inaczej zrobić co będzie najlepszym rozwiązaniem, kupić ipoda lub innego grajka, i do tego jakieś słuchawki, np. wyżej wymienione CAL! - na pewno będzie to lepsze niż kombinowanie z tym HTC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Felo powiedział o moim odtwarzaczu. A co do grania samych słuchawek, słyszałem o wzmacniaczach słuchawkowych. Może coś takiego by pomogło. Jeśli HD 380 nie sprawdzą się przy htc to co? Jakieś propozycje? Wybierając Sennheisera opieram się na renomie firmy bo słabo się znam, dlatego pytam tutaj. Co Waszym zdaniem jeszcze może dobrze współgrać z htc i porządnie grać?

Albo jaki odtwarzacz polecacie, np. do HD 280 albo 380?

Apropos znalazłem to w recenzji Audio Technici

?ostatnio był Sennheiser z niskiej półki bo HD203 i to widać że traktują je po macoszemu więc oddałem je do sklepu i wymieniłem na Audio-technice ATH-SJ55BK czyli czarne i od razu wydać lepszą jakość wykonania bo dźwięk na tym samym poziomie. W przyszłości Senki pewnie bym kupił bardzo chętnie ale te z półki HD380 a poniżej to nie ma co? więc HD 380 nie są złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dałeś na koncu. Najlepiej kupić odtwarzacz i tańsze słuchawki. O ile słuchawki ci moge pomoc potem jak podasz budżet to, na odtwarzaczach sie nie znam. Posiadam iPoda, jestem zadowolony i zawsze uczony byłem, ze to najlepsze odtwarzacze dostępne za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do grania samych słuchawek, słyszałem o wzmacniaczach słuchawkowych. Może coś takiego by pomogło.

Wzmacniacze służą głównie jak sama nazwa wskazuje do wzmacniania sygnału jak np. sluchawki potrzebują dużo mocy, żeby rozwinęły skrzydła. Jeśli sam odtwarzacz brzmi słabo, to raczej zbyt wiele nie pomogą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zrobię tak jak mi polecacie. Kupię jakiś odtwarzacz, do Senków. A co możecie mi powiedzieć o samych słuchawkach? Chodzi mi o HD 380. Bo 280 nie ma w sklepach w mojej okolicy. Co o nich sądzicie? I jaki ewentualnie odtwarzacz znaleźć żeby Senki dały z siebie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że też mam DeZetke dosyć długo to dorzucę jeszcze coś od siebie. Jak koledzy wyżej piszą, nie jest on wybitnym grajkiem, ale sporo w tym telefonie już napsułem i nawet zaczął przyjemnie grać. Domyślny odtwarzacz wbudowany w Sense trochę traci. Najlepiej słuchało mi się na playerze Apollo w systemie Andromadus mimicry 1.5.0 (wierz mi, system i player dużo zmieniają). Do tego dorzucasz DSP manager i ustawiasz jak ci się podoba. Ja na co dzień słucham na słuchawkach AKG 404 i jest bomba a jak siedzę w domu to telefon pod mikser, do wzmacniacza i na kolumny. Od kolegi czasem pożyczam jego duże Senheiser-y, których modelu nie pamiętam. Naprawdę potrafi ładnie grać, ale brakuje mu do prawdziwego sprzętu audio.

Do słuchania na telefonie na prawdę nie potrzeba dużo, by było miło i przyjemnie. Wystarcza sprzęt za maks 200zł a wzmacniacz słuchawkowy jest do słuchawek które go potrzebują i nie powoduje on poprawy/pogorszenia dźwięku. No chyba że wpinasz do niego zwykłe słuchawki, które go nie potrzebują. W najlepszym wypadku pogorszysz w ten sposób dźwięk, w najgorszym spalisz przetworniki lub szybciej się zużyją.

Jeśli jednak zależy ci na jakości, to jak polecają koledzy wyżej, kup odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia.

PS: Sam mam IPod-a, ale to starusieńki Classic 3G 80GB i sporo traci na jakości. Nie dorasta do pięt nawet mojej DesireZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 700zł na słuchawki, to zainteresuj się AKG K550 - dźwiekowo to następca K701, ale łatwiej go napędzić.

Tyle że z Twoim odtwarzaczem to zupełnie nie ma sensu - nawet Senki HD380 Pro nie mają sensu.

W sumie, jeśli możesz lepszym wyjściem byłoby kupienie teraz dobrego odtwarzacza i albo dozbieranie później do tych Senków/AKG, albo kupienie dobrego odtwarzacza i jakichś słabszych słuchawek (zawsze można je później wymienić).

Jeśli chodzi o playery, to może Nationite s:flo2? Nie jest to ideał, jeśli chodzi o np. dotykowy ekran, czy interfejs, ale jakość dźwięku ma bardzo dobrą. Nowych raczej nie kupisz, ale czasami są na allegro (ostatnio była jakaś aukcja, może jeszcze jest),

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuję za informacje, więc wszystko się sprowadza to tego że do HD 380 jest potrzebny osobny odtwarzacz mp3, zacznę się za takowym rozglądać. Co myślicie o Creative Zen M100? Nada się do Senków?

A co możecie mi powiedzieć o samych słuchawkach? Czytałem różne fora, i niektórzy uważają że HD 280 przebijają 380 pod każdym względem. A przecież to są ich następcy, więc teoretycznie powinny być lepsze. Jak to wg. Was jest? Które byście wybrali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie za bardzo znam się na sprzęcie tego typu, dlatego pytam.

Najlepiej zrobisz wybierając się do jakiegoś sklepu ze sprzętem muzycznym. Dostaniesz fachową pomoc i doradzą z doborem sprzętu.

Pamiętaj, nic nie zastąpi fizycznego kontaktu klienta ze sprzedającym. Jeśli mieszkasz w Warszawie to na Bemowie jest sklep Media Centrum. Pozwolą ci nawet przetestować słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecałbym sklep, który nie znam? Chłopaki na prawdę świetnie dogadują się z klientami a sklep ma mnóstwo dobrych opinii. Przecież nic do stracenia nie ma, a może to tylko pomóc. Zawsze jakby co, to może napisać tutaj co mu proponowano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...