Skocz do zawartości

Battlefield 3 - Nieadekwatna wydajność


adamlg321

Polecane posty

Jeśli ktoś ma podobne problemy do wyżej opisanych niech wejdzie do panelu sterowania NVidii, w lewym górnym rogu kliknie link "Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystając z podglądu" i upewni się czy znacznik jest ustawiony na"Użyj ustawień aplikacji 3D". Jeśli nie, należy go przestawić i zatwierdzić operację. Czasem grzebie się w BIOSie, mierzy temperatury CPU i GPU, czyści wiatraki a zapomina o najprostszym.

Wcześniej można jeszcze użyć opcji przywracającej ustawienia domyślne. Ja mam nowego GTX680, więc w moim przypadku im nowsze sterowniki tym wyższa wydajność. Jednak kiedy używałem GTX295, powrót do starszej wersji sterownika czasem podnosił wydajność w niektórych tytułach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF chodzi tylko na Dx 11 ;]

BF3 chodzi również na kartach nie obsługujących dx11.

adamlg321 - a czy rozmawiamy o "Far Cry 3"? lol.giflol.giflol.gif

a i prosze ludzie, nie piszcie, żeby aktualizowac streowniki, ponieważ gdy mialem najnowsze sterowniki żadna gra nie działała dobrze, były tylko same problemy, zainstalowalem stery z początku 2012 i działa najlepiej. Oczywiscie, pisze to dla przykładu.

Próbowałeś zainstalować najstarsze sterowniki na jakich możesz odpalić bf3? O ile dobrze pamiętam wyszły na przełomie 2010/2011. Kiedy miałem GTX295 gra najlepiej chodziła na jeszcze starszych sterownikach (tych które były aktualne w dniu premiery gry lub coś koło tego), na których niestety nie dało się później grać, gdy wprowadzono wszystkie niezbędne poprawki eliminujące m.in. crashe gry. Od tamtej pory zaczęła się moja beznadziejna walka o płynność w bf3, zakończona niedawno moją pełną kapitulacją - wymianą karty na gtx680, kupieniem 3x4GB RAM oraz SSD. Do wymiany został jeszcze procesor. Aktualnie korzystam z najstarszej wersji siódemki: i7 920 @3.6 GHz i czuję, że jego czas dawno minął.

W moim odczuciu nie ma sensu sugerować się informacjami na pudełku. Od momentu premiery, czyli dnia w którym informacje te były aktualne, gra przeszła remont kapitalny. Wyszło sporo aktualizacji, bf3 został zoptymalizowany pod najnowsze karty etc. W skrócie te informacje wprowadzają ludzi w błąd.

BF3 pierwsza misja w pociągu ma się nijak do reszty. To wąski korytarz z kilkoma wrogami. Trudno więc spodziewać się, że komputer sobie nie poradzi. Rzecz w tym, że wszystkie fajerwerki zaczynają się potem.

________________________________________

Przy okazji: pomoc ea to najgorszy serwis z jakim kiedykolwiek miałem nieprzyjemność się zetknąć. Tam nawet logowanie nie działa poprawnie, nie wspominając o niekompetencji pracowników. Odpowiedzi przychodzą z dwutygodniowym opóźnieniem i są pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej. Wejście do historii, w której można by odszukać założone wątki jest również niemożliwe. Na niemal wszystkie działania na ich stronie mają jedną odpowiedź:

Service Unavailable - Zero size object

The server is temporarily unable to service your request. Please try again later.

Niech sczezną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowalem starsze sterwoniki nawet te podane na "tescie wydajnosci Nvidia" tam sa "280.26"aco jest zabawne, gra juz na nich nie odpala, sprawdzalem na innych, pytalem kumpla o to co moze byc powodem, mowil, ze antyvir albo net, antyvir zmieniony, zero zmian w grze, a neta od tak sobie nie zmienie na stacjonarce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...