Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

damianix

Mało fps'ów w grach a spełniam wymagania.

Polecane posty

Mam pewien problem , a więc chodzi o bardzo mało klatek na sekudnę(FPS) w grach takich jak batlefield bad company 2, assassins creed 2 a te gry już trochę na swoim karku mają, mam w nich średnio 20 klatek na sekundę a gram na komputerze z sygnaturki i spełniam minimalne wymagania a gry chodzą tragicznie jak bym nie ustawił. Proszę o pomoc!! Widziałem na youtube filmiki jak ludzie grają na tym procesorze do tego z gorszymi kartami graficznymi, 2gb ram i im działa lepiej do tego nagrywają frapsem co obciąża system jeszcze bardziej . Znajomy ma core 2 duo e4600 2,4ghz, geforce 9500 gt 512mb i 3gb ram i jemu bfbc2 śmiga na full z średnią szybkością 35 klatek na sekundę . Proszę o pomoc jeszcze raz !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.

Po drugie zrób porządek z systemem- oczyść rejestr oraz usuń śmieci np. programem CCClanarem, Na wszelki wypadek sprawdź komputer pod kątem wirusów.

Wrzuć również screena z temperaturami np HWMonitor.

Podaj jaki masz zasilacz- marka i moc

Masz inne problemy z komputerem np. podczas przeglądanie netu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej rozdzielczości grasz ? Twoja karta do super wydajnych też nie należy. Zaktualizuj sterowniki tak jak kolega wyżej napisał. Po wyłączaj jakieś zbędne programy, być może masz powygrywane jakieś programy, które obciążają system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki aktualizowałem ze strony producenta windows był instalowany w poniedziałek jak i procesor podłączany, pobrałem gameboostera no i mam więcej fps ale spadają wyglada to mniej więcej tak wcześniej granica bez gameboostera max 32 fps w far cry 3 a teraz 35-36 ale nadal spadają do 20-23, tak samo jest z bfbc2 teraz max 37 fps ale spadają do 20. Może zapomniałem czegoś uaktualnić? Aktualizacje pobrał automatycznie windows update i nie ma narazie więcej to pobrania.

Gram na rozdzielczości 1280x720 a na pulpicie ustawiona jest 1440x900

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszelkie sposoby zawodzą (jak piszesz), to jedyny problem jest w tym, że sprzęt jest za wolny. Przydałoby się wymienić kartę, gdyż obecna do gaming'u nie nadaję się. Do tego procesor, albo podkręcić, albo wymienić. Nie ma co się dziwić, że gry raz tak ci chodzą, a raz tak. W większych obszarach mapy w grze, szybkość klatek na tym sprzęcie spadnie znacznie, ponieważ jest więcej do wyświetlania shaderów, cieni itp. a procek może się od tego dusić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przeglądania neta nie mam żadnego problemu wszystko idzie ładnie, zasilacz to 400w Deer wiem straszny syf tongue_prosty.gif ale powinien do tego wystarczyć.

No tak ale jakim cudem kolega ma gorszy sprzęt i jemu tak fps'y nie spadają?

Wcześniej miałe dual core 1,8ghz i gry działały prawie tak samo :P teraz trochę lepiej a powinna być zmiana z 5fps przynajmniej więcej.

Zobaczcie chociażby ten filmik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, okej czyli koniec ze starym gratem bo nie ma co w niego inwestować :P

Teraz już naprawde ostatnie pytanie czy jak bym kupił tą kartę graficzną http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/karty-graficzne,l115/vertex-radeon-hd4850-1gb-ddr5-px-256bit-dvi-hdmi-ds-bo,p62394.html to fps'y by tak nie spadały a jakość była by lepsza? Przepraszam że tak ciągle pytam się i pytam ale kasy to ja za dużo nie mam niestety :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest właśnie ten temat, aby pytać ;) Na takiej karcie zagrałbyś nawet w Black Ops II, będzie ona oczywiście trochę szybsza, no ale nie obsługuję DX11. Jeśli chodzi o bardziej przyszłościową kartę od niej to wybierz tą: http://allegro.pl/sapphire-ati-radeon-hd-5770-1gb-ddr5-krakow-i2916783686.html Do twojego procesora będzie idealna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , a więc chodzi o bardzo mało klatek na sekudnę(FPS) w grach takich jak batlefield bad company 2, assassins creed 2 a te gry już trochę na swoim karku mają, mam w nich średnio 20 klatek na sekundę a gram na komputerze z sygnaturki i spełniam minimalne wymagania a gry chodzą tragicznie jak bym nie ustawił. Proszę o pomoc!! Widziałem na youtube filmiki jak ludzie grają na tym procesorze do tego z gorszymi kartami graficznymi, 2gb ram i im działa lepiej do tego nagrywają frapsem co obciąża system jeszcze bardziej . Znajomy ma core 2 duo e4600 2,4ghz, geforce 9500 gt 512mb i 3gb ram i jemu bfbc2 śmiga na full z średnią szybkością 35 klatek na sekundę . Proszę o pomoc jeszcze raz !!!

9500GT obsługuje max. DirectX 10. Twoja karta graficzna obsługuje DirectX 11. Gra uruchamia się w DirectX 11 i karta ledwo zipie. Wejdź do folderu Moje dokumenty i Znajdź folder BFBC2. W nim powinien znajdować się plik o nazwie settings.ini

Gdy go otworzysz wyszukaj linijkę DxVersion=11 i zmień 11 na 10. Zapisz plik i odpal grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , a więc chodzi o bardzo mało klatek na sekudnę(FPS) w grach takich jak batlefield bad company 2, assassins creed 2 a te gry już trochę na swoim karku mają, mam w nich średnio 20 klatek na sekundę a gram na komputerze z sygnaturki i spełniam minimalne wymagania a gry chodzą tragicznie jak bym nie ustawił. Proszę o pomoc!! Widziałem na youtube filmiki jak ludzie grają na tym procesorze do tego z gorszymi kartami graficznymi, 2gb ram i im działa lepiej do tego nagrywają frapsem co obciąża system jeszcze bardziej . Znajomy ma core 2 duo e4600 2,4ghz, geforce 9500 gt 512mb i 3gb ram i jemu bfbc2 śmiga na full z średnią szybkością 35 klatek na sekundę . Proszę o pomoc jeszcze raz !!!

9500GT obsługuje max. DirectX 10. Twoja karta graficzna obsługuje DirectX 11. Gra uruchamia się w DirectX 11 i karta ledwo zipie. Wejdź do folderu Moje dokumenty i Znajdź folder BFBC2. W nim powinien znajdować się plik o nazwie settings.ini

Gdy go otworzysz wyszukaj linijkę DxVersion=11 i zmień 11 na 10. Zapisz plik i odpal grę.

Sprawdzę jeśli coś się poprawi albo w ogóle będzie jakaś zmiana napiszę smile_prosty.gif A na 9 jak bym zmienił to było by jeszcze lepiej?

Dzięki, gra działa teraz lepiej z 20 fps zrobiło się 30 czasami spadnie do 25 ale nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, czyli tak naprawdę wszystko wina karty graficznej jak wcześniej napisaliście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...