Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shepard3

PSP Steet - opłacalność

Polecane posty

Jeżeli będziesz grał rzadko, to Street może być dobrym wyborem bo jest dużo tańsze, na Allegro ciężko znaleźć nowe PSP 3004 w rozsądnej cenie. Ale jeżeli wśród gier które Cię interesują są np. Patapony to pamiętaj że w multi nie zagrasz. Mimo wszystko, ja dla przykładu może 2-3 razy korzystałem z WiFi w swoim PSP i kilka razy grałem w jakiegoś MoHa na multi co i tak było średnią przyjemnością przez cheaterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 i wydajnego Peceta, a takie PSP to po prostu jak dla mnie bardzo fajny gadżet i grałbym sobie wieczorkiem, w drodze do szkoły czy na "kiblu" biggrin_prosty.gif A lista gier jakie mnie interesują to : Patapony 1,2,3 , Locoroco 1,2 , God of War, Dragon Ball, Tekken, Soul Calibur, Crash'e, Killzone i pewnie kilka innych się znajdzie. Myślę, że to całkiem sporo. Tylko pytanie czy jest sens ? Kuszą bardzo tanie gry, a konsola do 200 zł szybko nie spadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze z perspektywy posiadacza PSP Street. Mam takiego od jakiegoś czasu i jestem ogólnie zadowolony. Bo tak:

- Brak WiFi - Prawda jest taka, że PSP jako platforma do gier sieciowych jest martwa. Zanim kupiłem swojego streeta to miałem od sąsiada 3000 na kilka dni, i w żadnej z gier które wtedy miałem nie udało mi się odpalić multi. Po prostu nie ma z kim grać przez sieć (chyba że masz znajomych z którymi masz zamiar grać, to inna sprawa). Przeglądarka w tej konsoli to tragedia, także przeglądanie stron też odpada. PSStore spokojnie można uruchomić na PC za pomocą Media GO i przesłać gry kablem na konsole. Dla mnie WiFi jest w konsoli całkowicie bezużyteczne.

- Głośniki - Pytanie czy w ogóle ktoś gra na konsolach przenośnych bez słuchawek? Poważnie, bo ja sobie nie wyobrażam grania na jakichś małych, trzeszczących grajkach. I nie ważne czy mono czy stereo, jak PSP to tylko ze słuchawkami. Ale sam mono głośniczek też daje radę (tzn. mogło być gorzej :P)

- Brak TV Out - jako że posiadasz PS3 i PC to ten punkt przemilczę :P

Podsumowując: jeśli podobnie jak ja jesteś uczulony na używany sprzęt, to PSP Street będzie dobrym wyborem. Sama konsola jest tańsza niż 300x (które to nówki w sklepach dalej latają po 600-700 zł), a gier też jest dużo w niskiej cenie. Osobiście polecałbym ci obadać jakieś markety elektroniczne, zwłaszcza teraz, przed świętami. Ja mojego streeta dorwałem za chyba 330 zł, z dwoma częściami God of War w komplecie (w Media Markt dokładnie). Osobiście polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :D Mam jeszcze jedno pytanie, jak z jakością wykonania oraz ekranem w stosunku do poprzednich wersji ? Przeczytałem opinie, że "Street" jest strasznie tandetna pod względem wykonania i sprawia wrażenie jakby miała sie zaraz rozpaść. Było to porównanie do poprzednich odsłon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy za to nie dam, ale ekran chyba ten sam co w 3k. Co do obudowy, to rzeczywiście wydaje się mniej solidna (zwłaszcza klapka UMD przy otwieraniu

ale prawdę mówiąc, z napędu mało korzystają nawet kupujący oryginały :-P

). Także mam wrażenie, że przyciski jakoś bardziej "latają" niż w poprzednich modelach.

Inna sprawa, że może mi się tylko wydawać - chwilę potrzymałem tego Streeta w łapach i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam wrażenie, że przyciski jakoś bardziej "latają" niż w poprzednich modelach.

Zdaje ci się, albo miałeś jakiś trefny model. W moim streecie przyciski chodzą elegancko, nie ma żadnych luzów. Chociaż trzeba przyznać że klapka UMD sprawia wrażenie jakby miała się zaraz rozpaść :)

Wyświetlacz jest taki sam jak w 200x czyli gorszy niż w 300x

Kwestia gustu. Dla mnie wyświetlacz w 300x ma za duży kontrast, przez co po dłuższym graniu strasznie bolały mnie oczy. Zwłaszcza jak było dużo czerwieni. wyświetlacz w streecie dla mnie jest ok, ale tak jak powiedziałem, kwestia gustu.

Lepiej szukac uzywki 300x bo ceny zaczynaja sie od 280zl niz kupowac streeta

To zależy czy chcesz kupować używany sprzęt. Nigdy do końca nie wiadomo co kupisz, czy nie będziesz miał wyrobionych przycisków, szwankującego napędu UMD, czy tak jak ja miałem w tym pożyczonym 300x, że bateria trzymała góra 20 minut. A oddawanie i reklamowanie używanego sprzętu przez allegro to jednak problem. A tak to praktycznie za tą samą cenę masz sprzęt nowy, nieużywany, z gwarancją itd. Sprzęt który z praktycznego punktu widzenia nie odbiega za bardzo od młodszego kolegi (o czym pisałem wcześniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer

Dołączę się do wypowiedzi, bo właśnie kilka dni temu kupiłem tę wersję PSP.

Napisze z perspektywy posiadacza PSP Street. Mam takiego od jakiegoś czasu i jestem ogólnie zadowolony. Bo tak:

- Brak WiFi - Prawda jest taka, że PSP jako platforma do gier sieciowych jest martwa. Zanim kupiłem swojego streeta to miałem od sąsiada 3000 na kilka dni, i w żadnej z gier które wtedy miałem nie udało mi się odpalić multi. Po prostu nie ma z kim grać przez sieć (chyba że masz znajomych z którymi masz zamiar grać, to inna sprawa). Przeglądarka w tej konsoli to tragedia, także przeglądanie stron też odpada. PSStore spokojnie można uruchomić na PC za pomocą Media GO i przesłać gry kablem na konsole. Dla mnie WiFi jest w konsoli całkowicie bezużyteczne.

Wahałem się jak niektórzy czy te wifi jest mi w PSP potrzebne (bo teraz chyba każde urządzenie ma wifi, co jest fajne). Po długich poszukiwaniach w sieci modelu PSP-3004 i znalezieniu w cenie 700zł stwierdziłem, że chyba mnie pogięło, bo z kim niby mam grać przez tę sieć? Mam PC, mam PS3, mam tablet. Jeszcze w PSP sieć? W kilkuletnim sprzęcie? Ilu chętnych znajdę? Nie przesadzajmy. Odpuściłem i kupiłem nówkę PSP-E1004 za 300 stówki mniej (również nie lubię używanego sprzętu, szczególnie do gier; wiadomo, że intensywnie używanego).

- Głośniki - Pytanie czy w ogóle ktoś gra na konsolach przenośnych bez słuchawek? Poważnie, bo ja sobie nie wyobrażam grania na jakichś małych, trzeszczących grajkach. I nie ważne czy mono czy stereo, jak PSP to tylko ze słuchawkami. Ale sam mono głośniczek też daje radę (tzn. mogło być gorzej tongue_prosty.gif)

Głośniczek brzmi fatalnie (coś tam brzdąka), ale nie oszukujmy się - z głośniczkiem grać w takiego Wipeouta czy Patapony? To się mija z celem. I tak gra się na słuchawkach, tym bardziej jeśli ktoś koniecznie chce grać w środkach komunikacji miejskiej czy gdziekolwiek w poczekalni. Głośniki stereo niepotrzebne i przerost formy nad treścią.

- Brak TV Out - jako że posiadasz PS3 i PC to ten punkt przemilczę tongue_prosty.gif

Ja również. Ogólnie jednak niepotrzebne. Nie w tych czasach, nie w tym sprzęcie.

Z zakupu jestem zadowolony. Prosta, okrojona konsola do nadrobienia starszych gier. Nigdy w życiu nie zagrałbym w Silent Hill czy Resident Evil (1 i 2) na PS3. Pikseloza zabija i nie ma się co oszukiwać. Na 42' ekranie takie rzeczy nie przechodzą. Za to w wolnej chwili - na PSP - z przyjemnością nadrobię straty z początków serii niektórych gier. Natomiast dwie części God of War na handheldy zabijają. Nie sądziłem, że da się wycisnąć tyle miodu z przenośnego sprzętu. Na razie obczaiłem dema, ale naprawdę jakość rozgrywki w niczym nie ustępuje GoW 3 na PS3. Niesamowite.

Jedna rzecz mnie tylko boli i się z nią borykam. Korzystam z aplikacji Sony Media Go. Umożliwia dostęp do sklepu, zakupy gier, eksport do konsoli itd. Tyle teorii, bo od kilku dni męczę się z tym, aby cokolwiek wysłać z tej aplikacji. Mogę dodawać do koszyka, mogę ściągać na komputer, ale tylko raz udało mi się cokolwiek z niego wysłać na PSP, a poza tym ciągle błąd "serwer zajęty", a potem "nie można ściągnąć aplikacji, bo inne ściąganie jest uruchomione". Nic w kompie nie zmieniałem, nie instalowałem, raz zadziałało. Potem już nie. Za to taki zakup czy znajdujące się w "ściągniętych" demo daje się bez problemu ściągnąć przez PS3 i zainstalować w PSP. Bez sensu, bo prostą rzecz robię na okrętkę.

Edit do powyższego: Otóż drogie dzieci, kiedy przyjdzie Wam kiedyś do głowy grzebać w ustawieniach usług systemu Windows, bo tak radzą mądre serwisy internetowe, żeby lepiej się Wam żyło, a wszystko działało sprawniej to... olejcie takie porady, albo przynajmniej spiszcie sobie na przyszłość co pozmienialiście, żeby nie borykać się z dziwnym zachowaniem komputera w sytuacjach, które nie powinny być problemowe. Dobrze, że sobie przypomniałem, że w ogóle kiedyś coś zmieniałem, bo mógłbym sobie grzebać w tym programie do końca świata i jeden dzień dłużej puknijsie.gif . Oczywiście teraz, kiedy wróciłem do standardowych ustawień usług wszystko działa ok (poza crashem z akapitu niżej, ale z tym da się żyć).

Poza tym Media Go ciągle mi się sypie kiedy próbuję zmienić w preferencjach opcje dotyczące przyspieszenia odtwarzania. Crash i wysyłanie raportu do Sony. Chyba nie tak to miało działać i wkurza. Co by było, gdybym nie miał PS3? Nie mógłbym nic ściągnąć? Jak mnie przypili to odezwę się jeszcze do supportu, tak z ciekawości.

Ogólnie konsolkę polecam i nie radzę słuchać opinii w stylu "tylko 3004", bo możesz przepłacić. O ekranie się nie wypowiem. Nigdy nie miałem innej PSP w ręce niż moja E1004. Nie narzekam. Jest ok i nie mam uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skoro masz PS3, to masz też aplikację Ad-Hoc Party, która umożliwia grę online po podłączeniu do stacjonarki. To tak na wypadek gdybyś np. wciągnął się w Monster Huntera lub innego Phantasy Stara i chciał poszukać kogoś do co-opa. Może się znajdzie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...