Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shifu

Temperatura i5 2500k + Macho rew.2

Polecane posty

Witam.

Dzisiaj zakładałem chłodzenie Macho i sprawdzałem temperatury jakie występują na jeszcze nie podkręconym procesorze. I temperatura w spoczynku wynosi ok 29C a przy OCCT 45 minutach wynosi ok 43C. a że znalazłem testy tego coolera ale nie konkretnie na 2500k. To chciałem zapytać czy wszystko jest w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stabilnie udało mi się dojść na 4,2 przy napięciu 1,280V natomiast na 4,3 stabilnie wychodzi przy 1,315V. Wszystko przy OCCT przez 1h. Temperatura max w stresie 49C czy nie za mała? wyczytałem też że najlepiej nie przekraczać 1,350V więc będę się tego trzymał(zobazce ile wyciągnie). Dodam iż wszystko robie na CPU Core Voltage Fixed Mode. I tu moje pytanie czy zacząć jeszcze próbować na offset?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offset dziala jak voltage drop? to po prostu bedzie wieksze napiecie aby skorygowac spadek napiecia przy pelnym obciazeniu... to zostaw te voltage jak masz i daj offset zeby nie przekroczzyc tego zalecanego czyli 1,35-1,315= 0,035v lub jak takiej opcji nie masz to daj offset 0,025v i sprobuj dac 4,4ghz

pamietaj ze offset ma zero przed przecinkiem i po zebys nie spalil procka dajac 0,35 ;) ma byc 0,035

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba offset nie działa na tej płycie prawidłowo, ponieważ

ostawiłem +0,025V i w BIOSie wyskoczyło napięcie Vcore 1,368V

od razu zmniejszyłem i teraz patrzę +0,005V w BIOSie wyskakuje 1,36 natomiast podczas testu w OCCT napięcie max jest aż 1,42V.

Sprubóję jeszcze dać mniejsze wartości -0,005 i w dół.

Edit

Doszedłem do wartości -0,040 i w BIOSie mam 1.304 podczas testu w OCCT jest 1,36V.

dodam iż znalazłem taki oto temat

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=169326

i tam jest napisane że trza bios zaktualizowac aby offsetem się zajmować(Równiez nie mam LLC).

Co o tym myślisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...