Skocz do zawartości

Battlefield 3 - crash po kilku minutach gry


krych777

Polecane posty

Witam!

Po kilku minutach gry w multiplayer gry wywala do pulpitu. W czasie tych kilkuminut gra się często zwiesza. Co dziwne dzieje się tak zawsze po 1 rozegranym meczu, który działa bez zarzutów. Dodam, że zmieniałem ustawienia na minimalne i dalej się tak działo. Co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się jakieś szczegóły co do specyfikacji Twojego komputera.

Strzelając w ciemno - zmniejsz taktowanie karty graficznej, np. za pomocą MSI Afterburner (metoda skuteczna przy GTX 560Ti).

Jeśli błędy występują tylko w multi, to radziłbym jednak przeinstalować Punkbuster (najlepiej za pomocą pbsetup).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład błąd o takiej nazwie punk buster Failure player is banned, coś jakbyś miał bana ale to jest spowodowane błędem PB który bywa często po aktualizacjach antywirusów i jakichś większych zmianach w oprogramowaniu, A czy kod błędu BF to App Hang?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład jak do tej pory nie wyskoczył ale gra się dalej ścina co utrudnia rozgrywkę.

Wypróbowałem sposób z MSI-Afterburner i rzadziej ścina, nie co jakieś 10s ale juz co 1 min więc jest lepiej. A mianowicie to zmniejszyłem tamte 2 parametry o 10. Za dużo czy za mało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jakiegoś benchmarka (polecam EVEREST ultimate) sprawdź po kilku minutach gry czy może procesor się nie grzeje za mocno. Jak tak to albo połączenie z nową płytą główną jest nie tak (pasta przewodząca) lub zobacz czy radiator nie jest zabity kurzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem. Tu masz rozwiązanie :

Wejdź do lokalizacji Moje Dokumenty/Battlefield 3/Settings i upewnić się, że pliki tam zawarte mają następujące rozmiary (w KB) :

meta - ignorujemy

PROF_SAVE_body - 1000 KB

PROF_SAVE_header - 1 KB

PROF_SAVE_profile - 1 KB lub 2 KB

jak masz inne rozmiary tych plików to je usuń i włącz gre, pojawi się informacja że cośtam jest niezgodne , wtedy wybierz pliki lokalne . Ale jeżeli to nie pomoże to ściągnij te pliki ( http://www.sendspace.com/filegroup/w21fjRKcbrZtFzz19MbYfszoTO2D86yn ) i wklej je do tego folderu Moje Dokumenty/Battlefield 3/Settings .

Mi to pomogło sam spróbuj.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Słuchajcie mnie drodzy koledzy! Miałem identyczny problem. Posiadam kartę Gigabyte GTX 560 Ti OC 1 GB (pełna specyfikacja w moim profilu). Battlefield 3 crashował u mnie z zaskoczenia i skutkował właśnie zamarzaniem ekranu i buczeniem w głośnikach (coś jakby dźwięk sprzężenia). W większości przypadków, pomagał tylko twardy reset. Z tego co pamiętam nigdy nie pograłem dłużej niż 30 minut. Zawieszenia się komputera występowały zarówno w co-opie, multi jak i w kampanii (tutaj jakoś doszedłem do Operacji Gilotyna, ale pojawił się moment w którym gra zawsze zawieszała mojego blaszaka)

Napisałem "miałem", bo problem już w całości rozwiązałem. Szperałem trochę po różnych forach. W googlach szukałem zwłaszcza po angielsku - wiadomo, większe prawdopodobieństwo, że się coś znajdzie. Dowiedziałem się, że problem z reguły występuje na kartach 560 Ti (tutaj się wkurzyłem, bo nie po to kupowałem gamingowy sprzęt, żeby później mieć techniczne problemy confused_prosty2.gif ). Ale przejdę do rzeczy. Znalazłem dwa rozwiązania, które uwaga (!) wymagają ingerencji w sprzęt, co wiąże się z uszkodzeniem karty i utratą gwarancji. Jeśli ktoś się zdecyduje na te rozwiązania, niech wie, że robi to na własną odpowiedzialność!

Pierwszy sposób to tak, jak ktoś wcześniej napisał, programowe OBNIŻENIE taktowania rdzenia, pamięci i shaderów karty graficznej o nieduże wartości, rzędu 50-100 MHz. Sposobu tego nie testowałem, gdyż nie uśmiechało mi się zaniżać wydajności mojej karty. Ludzie piszą, że działa, nie wiem, więc się nie wypowiadam. Poszukajcie sami jeśli chcecie, tylko należy pamiętać o możliwości utraty gwarancji. Przetaktowania zegarów karty można wykonać za pomocą zalecanego programu MSI Afterburner.

Sposób drugi, który sprawdziłem i okazał się strzałem w dziesiątkę to aktualizacja BIOSu karty graficznej. Update BIOSU to ryzykowne działanie, bo np. utrata zasilania podczas tej operacji powoduje całkowite, sprzętowe uszkodzenie karty oraz utratę gwarancji. Aktualizacji dokonuje się ściągając odpowiednie sterowniki/narzędzia z oficjalnej strony producenta. W moim przypadku pobrałem ze strony mojego modelu karty http://uk.gigabyte.c...x?pid=3707#bios pakiet sterowników BIOS i zawarte w nim narzędzie, które po uruchomieniu wykonało wszystko automatycznie i zresetowało komputer. Od tamtej pory mam już zaliczone 22 godziny gry bez ANI JEDNEGO crasha. Właśnie przed napisaniem tego postu, zszedłem z dwugodzinnej sesji w multi. Wygląda na to, że problem został w 100% rozwiązany.

A więc jeśli zainteresujecie się tymi rozwiązaniami, poszukajcie szczegółowego opisu w internecie i pamiętajcie o moich przestrogach. Jeden z tych sposobów pozwolił mi całkowicie bezproblemowo cieszyć się grą i wam też gorąco polecam spróbować i życzę powodzenia wink_prosty.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej GTX 560Ti zmniejszam Core Clock o 100 Mhz, więc proponuję zrobić Ci podobnie. Dopiero takie zmniejszenie gwarantuje - przynajmniej w moim przypadku - bezproblemowe działanie BF3.

A nie lepiej zaktualizować po prostu BIOS - działa w 100 % na kartach od Gigabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...