Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xXxRoniNxXx

PS3 czy X360?

Polecane posty

Witam.

Chciałbym kupić sobie konsolę (a raczej złożyć zamówienie u rodziców- na gwiazdkę :D) tylko nie wiem którą. Co polecicie? w tej chwili troszke bardziej skłaniam sie ku PS3 z powodu uncharted (chyba tak to sie pisze :P), ale czekam na wasze opinie :D.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ciężko doradzić- każda ma swoje exclusivy np. Killzone, wspomniane przez ciebie Uncharted czy Infamous na PS3 czy

Halo, Gears of Wars lub Forza na 360.

Warto też zastanowić jakie gry lubisz grać. Dla mnie ważne było to ile znajomych ma PS3- dlatego wybrałem tę konsolę.

Inną kwestią są pady lub kontrolery. Przejdź się jak masz taką możliwość do sklepu np MediaMarkt i wypróbuj konsole

Przejrzyj też ten temat :

http://forum.cdactio...opic=17313&st=0

Życzę dobrego wyboru oraz przyjemności z grania smile_prosty2.gif

PS. Exclusivy to gry, które wychodzą tylko na daną konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXxRoniNxXx

Wypisz sobie po prostu na kartce gry które cię interesują i w które zagrałbyś na XBOX 360 i na PS3. I wybierz konsolę które ma więcej gier, ja tak wybrałem. PS3 ma dużo Epaxów np. Uncharted, God of War, Killzone czy Heavy Rain i wiele więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak prawdę powiedziawszy, to xXxRoniNxXx, jak sam pisze, nie ma zbytniego pojęcia o konsolach. A z własnego doświadczenia wiem, że jest kompletnie obojętne, czy weźmie X-360 czy PS 3. I jedna i druga będą go niesamowicie cieszyć. Tak jak i gry na nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam dylemat(znaczy myślę o konsoli, chociaż te ceny samej konsoli i gier mogą mnie zniechęcić do kupna). Interesuje mnie legendarna wadliwość Xboxa, czy ta reputacja jest prawdziwa? Wracając do cen gier, to czy da się grać na używanych normalnie, czy jest to jakoś uniemożliwiane przez Sony i Micro? I jak to jest z internetem? Czy muszę mieć router aby podłączyć konsolę do neta, i czy gra w multi jest na Xbox 360 i PS3 darmowa?

Jeśli chodzi o gry i pady to jest raczej dla mnie drugorzędna sprawa w porównaniu z wadliwością konsol, ceną i internetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozpiszę troszkę to co mówię klientom u siebie podczas pytań która lepsza?

Wszystko zależy od tego w co będziemy grać, do czego będziemy wykorzystywać konsole. Obie są warte swojej ceny legendarna awaryjność X360 dotyczyła starszych wersji tej konsolki nowe Slimy nie napotykają już RroD tak jak ich poprzedniczki.

PS3

-Pojemne dyski twarde do 500GB w wersji super Slim.

-Napęd BlueRay.

-Darmowa gra przez internet.

-Spora liczba tytułów do gry nowa seria gier po 69zł spotkamy tam takie perełki jak Uncharted 3, God of War 3.

-Dużo gier wykorzystujących move.

-PSN+ Za 59zł/199zł (90/365dni) mamy dostęp do pełnych wersji gier dodatków bajerów. Do 45 gier rocznie dokładnie.

Kompletny zestaw (czyli wszystkim) PS3 nowy koszt 1700zł w skład wejdą wtedy konsola z dyskiem 500GB, 2pady 2move, kamerka i Gra. Bez mova koszt podstawowej konsoli to 1249zł konsola z dyskiem 500GB+2 gry + Pad.

Teraz X360

-Konsole z dyskiem do 250GB (można kupić dysk 320GB)

-Kinect (Granie w 2 osoby bez dodatkowych kontrolerów)

-Gra przez internet wymaga wykupienia konta gold

-Ciekawe tytuły gier

-Moim zdaniem wygodniejsze pady

Koszt nowej konsoli z kinectem i grami to w przybliżeniu 1400zł w skład wejdą Konsola + dysk 250GB + 2-3 gier.

Cóż podsumowując

PS3 jest dobry do grania przez neta, ma bardzo ciekawą ofertę internetową dzięki PSN+ nie potrzebujemy kupować BluRaya do filmów

Xbox 360 świetnie sprawdzi się na imprezy i dla młodszych graczy, brak kontrolerów nie spowoduje zniszczeń otoczenia. (Widok 55cali trafionych movem bezcenny tongue_prosty.gif). Xbox jest tańszy, PS3 oferuje ciut więcej za wyższą cenę. Exclusivy? Zawsze można się ze znajomym na zamienić na tydzień na konsolki. Mnie do PS3 którego zakupie w styczniu przekonał przede wszystkim PSN+ i brak opłat do gry przez neta.

PS nie łaście się na Xboxa z 4GB dyskiem i PS3 z dyskami 12GB. Uwierżcie mi brakuje miejsca, no chyba że gramy tylko imprezowo i bezpośrednio z płyt, a PSN+ czy ciekawsze oferty w necie nas nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie legendarna wadliwość Xboxa, czy ta reputacja jest prawdziwa?

Do początku roku 2009 - TAK. Od momentu zmiany technologii, wadliwość X-360, jak i PS 3 jest na dość niskim poziomie. Sam mam X-360 jeszcze z połowy 2008 roku, więc teoretycznie z 10 razy powinna mi się spalić i wybuchnąć uwalniając ze swego wnętrza grzyb atomowy :]. A mimo naprawdę intensywnego molestowania konsoli żadnych problemów z nią nie mam.

Żeby było łatwiej - kupno X-Box 360 od wersji Slim w wzwyż jest bezpieczne jak kupowanie każdego używanego sprzętu dobrej marki. Natomiast kupienie typowej nówki, to tylko podłączyć i grać.

Wracając do cen gier, to czy da się grać na używanych normalnie, czy jest to jakoś uniemożliwiane przez Sony i Micro? I jak to jest z internetem? Czy muszę mieć router aby podłączyć konsolę do neta, i czy gra w multi jest na Xbox 360 i PS3 darmowa?

Nie licząc gier posiadających tzw. online pass, który uniemożliwia grę przez neta (nie wszystkie gry mają takie ograniczenie), to nie stanowi żadnego problemu korzystanie z używek. Nie wiem, jak to jest z grami na konsolę Sony. Piszę teraz o X-360.

Natomiast granie w multi na PS 3 jest darmowe, ale na X-360 wymaga wykupienia tzw. Konta GOLD. Czyli by pociorać poprzez neta, trzeba dodatkowo zabulić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...