Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shinu

Logitech G5 vs. Tracer Sniper

Polecane posty

Cześć,

od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem myszki Logitech G5. A że idą święta chodzi mi po głowie taki motyw:

Kupię sobie nową (nieco lepszą) mysz a starego dobrego G5 oddam pod choinkę smile_prosty2.gif

Pytanie brzmi, czy zamiana G5 na Snipera będzie (dla mnie) zmianą na plus?

+ lepszy sensor

+ bajeranckie podświetenie

+ gwarancja 2 lata

- podobno jakość wykonania gorsza - ale czy na tyle gorsza, że mi się po 2 latach rozleci?

Moja mysz musi mieć dobry sensor (FPSy), dobrze leżeć w dłoni (prawej), mieć możliwość zmiany czułości i ze dwa przyciski pod kciukiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy te 2 lata podziała.Polecane myszy:

SpeedLink Kudos, Omega Varr V6000, Prestigio PMSG1, Sharkoon Drakonia, Revoltec Fightmouse Elite,Cyber Snipa Silencer, Gigabyte M8000x, Logitech G500, Steelseries Xai, Corsair M60, Corsair M90, Steelseries Sensei(Uwaga na okrojoną wersję RAW, unikać jak ognia!!),Mionix Naos 5000,Logitech G9x, Logitech G700 ,Qpad 5K, - wszystkie lecą na Avago 9500, który jest obecnie najlepszym sensorem laserowym.

Równie dobre są BlueTrack montowany w Sidewinder x8 oraz w Microsoft Comfort Mouse 3000 i Avago 3080 montowane w A4Tech x760 White oraz Logitech MX518 i Avago 3095 montowane w Logitech G400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Masz może pod ręką jakieś zestawienie tych myszy? Chodzi mi o porównanie np:

ceny, ciężarki, oplot kabla, ślizgacze, jakość plastików, zmiana DPI (1 czy 2 przyciski), ergonomia, długość kabla, waga, szybkość, wielkość (dla małych/dużych dłoni) itd.

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ale jakiego rozmiaru myszy poszukujesz?

Może tak:

cena: 230 zł max,

ciężarki: muszą być,

oplot kabla: lepszy materiałowy, ale to nie jest "must have it",

ślizgacze: dobre (teflon?),

jakość: miła w dotyku i dla oka wink_prosty2.gif

zmiana DPI: w 2 przyciskach, programowalna,

ergonomia: praworęczny,

długość kabla: bez większego znaczenia,

waga: z ciężarkami nie ma znaczenia,

szybkość: wystarczająca do komfortowej gry?,

wielkość: mój rozmiar dłoni to coś koło M/L - dopisałem to bo gdzieś ktoś wspomniał, że Tracer Sniper jest dla dzieciaków albo chińczyków tongue_prosty.gif

Zacząłem sobie robić zestawienie tych myszek w Google Docsach aby się na coś zdecydować ;-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupio wygląda, ale ma dobry sensor, jakość wykonania jest lepsza w jakiejkolwiek innej myszy(z wyjątkiem M90, ale to ta sama seria), no i sniper button, który obniża ilość DPI kiedy jest wciśnięty, a po zwolnieniu wraca na pierwotny poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupio wygląda, ale ma dobry sensor, jakość wykonania jest lepsza w jakiejkolwiek innej myszy(z wyjątkiem M90, ale to ta sama seria), no i sniper button, który obniża ilość DPI kiedy jest wciśnięty, a po zwolnieniu wraca na pierwotny poziom.

Wiem, wiem, czytałem o niej, pewnie się skuszę właśnie na M60. Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...