Skocz do zawartości

Arcania: Gothic 4 bardzo niski fps


Eskel047

Polecane posty

Zainstalowałem sobie grę myśląc że komfortowo sobie pogram, wiedziałem o słabej optymalizacji gry ale żeby mieć 15-19 fps... Wgrałem hot-fixa, patch ale to nic nie zmieniło. Może o ten 1-2 fps więcej.

Gram na średnio-niskich detalach w dość niskiej rozdzielczości.

Czy jest jakiś sposób by zwiększyć fps w grze chociaż do tych 25.

9600gt

e5200@3,6 Ghz

3 GB Ram

Sprawdziłem też dla pewności jak działają inne gry i wszystko jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że był mod podmieniający shadery na wersję 1.4 i to dawało grzie wielkiego kopa, niestety nie znalazłem ów modyfikacji. Lubię grać i mieć płynnie u mnie na e7400@3800 i 6770 mam 20-35 FPS co mnie nie zadowala.

Ta gra tak "działa" niestety. Przy tak wykręconym e5200 na HD 5770/6770 lub odpowiedniku NVIDII poszło by na miarę oczekiwań, bo ewidentnie karta graficzna jest słabszym punktem (zresztą pewnie nie tylko w tej grze). Pomyśl o tym, bo myślę, że warto procek pociągnie jeszcze sporo gier, karta już zdecydowanie mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz CreazyGremlin taki Wiedźmin 2 chodzi mi na wysokich niektóre opcje na średnich i w sytuacjach stresowych fps nie spada poniżej 25 smile_prosty.gif. Battlefield 3 na niskich z 30 fps min. Więc nie jest tak źle. A Gothic 4 który graficznie nie zachwyca, działa jak działa.

Taki plus że był w Cd-Action więc nie musiał wydawać na tą grę jakiejś wielkiej kasy.

@Sergeyevich

Ustawiłem wszystko na najniższych i oprócz tego że gra wygląda fatalnie wiele się nie zmieniło. Fakt fps troszkę się zwiększył mam teraz 22 do 25 fps. Da się grać na upartego ale czy gra jest tego warta ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania nie była specjalnie przez fanów wspierana, bo fanów za dużo to ona nie miała. Tak więc nie będzie ci chodzić lepiej, a powodem jest jej optymalizacja. Czy gra jest tego warta, aby grać w nią z przycinkami? Ja tak grałem. Uparłem się i ukończyłem tą grę dwa razy, mimo że biegnąć po głupim mieście cięło niemiłosiernie. Ale jak już mówiłem, uparłem się. No i mimo tego, że każdy gada "to nie jest gothic", bardzo przyjemnie grało mi się w kolejnego Gothica. Bo tym dla mnie on wciąż pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odpuścić sobie tą grę, chyba, że jesteś fajen serii Gothic ;) Wszyscy zagrali w Arcanię ze względu na pierwszą i drugą część serii, ale G4 nie ma z nią nic wspólnego (nie licząc historii ;d). Za szybkie ruchy postaci sprawiają, że gra staje się irytująca. W dodatku masa bugów, a grafika niewiele lepsza od poprzedniej cześci. W dodatku brak patchy sprawia, że gra staje się udręką.

Tak więc, jeżeli grać to tylko z przymusu lub z faktu, że ukończy się wszystkie wersje Gothica ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GutekHolubek

O oficjalnych patcha myślę że tak (w szczególności po tym jak JoWooD upadło), ale może kiedyś wyjdzie coś takiego jak Community Patch do Gothic III :).

@Galdil

Jestem fanem Gothic'a jak najbardziej :).Masz rację nie ma co się trudzić lecę zainstalować Gothic II :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...