Skocz do zawartości

Arcania Gothic 4 Błąd graficzny proszę o pomoc


Gutek90

Polecane posty

Witajcie

Zwracam się z prośbą do was, otóż mam taki upierdliwy i denerwujący problem, mam jakieś błędy graficzne w grze Arcania co jest dołączona do CDA. Nie mogę swobodnie grać, gdyż często to się pojawia, i to zawsze na otwartej przestrzeni. Sterowniki najnowsze do karty, załączam obrazki z tym problemem. Co robić?? Chciałbym tą grę przejść, ale po prostu nie da przez ten błąd.

post-741110-0-19224000-1351012509_thumb.

post-741110-0-46925800-1351012532_thumb.

Proszę o pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem internet i ciężko znaleźć podobny problem. Przeinstalowałeś grę, problem się powtarza. Prawdopodobnie próbowałeś już bawić się z ustawieniami graficznymi, powyłączać pewne opcje graficzne (czy nawet niektóre włączyć). Próbowałeś pewnie też uruchomić jako administrator lub w trybie zgodności z win xp. Wydawać by się mogło, że ma to zwiazek z Radeonem twoim. Gdzieś tam wyczytałem, że różnie może na tą kartę graficzną reagować. Nie wiem ile w tym prawdy ale jednak. Wspominali również o rozszerzeniu sterowników o nazwie Catalyst Application Profiles. Nie wiem czy masz, ale możesz również i to obadać.

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/crossfirex-app-profiles.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najnowsze nie beta to 12.10 (z WHQL), może spróbuj starszych? Ja siedze na 12.8 i jest ok.

2. Nie grzebałeś nic w ustawieniach sterów? Jeśli tak to ustaw na domyślne.

3. Zainstalowałeś z grą DirectX? Zwykle chodzi o tylko 1 plik który jest w wielu wersjach (chyba koło 50-ciu) przez co wiele gier chce instalowac DirectX i choć zwykle jest to niepotrzebne, to czasem niezainstalowanie go może powodować błędy. Nieistotne czy masz XP-ka czy 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, po kolei sprawdzałem ustawienia w Catalyst, i wystarczyło zaznaczyć dziubkiem tryb wygładzania krawędzi dla aplikacji, rozumiem że to będzie działało w każdej grze, jeśli ona nie ma tego typu ustawień?

To jest do wielu gier (część z nich nawet była napisana na tej stronce). Powinno w takich sytuacjach pomagać jak najbardziej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...