Skocz do zawartości

Battlefield 3, multi się przycina po chwili grania


klusek89

Polecane posty

Witam, mam następujący problem, szukałem na necie, ale żadne wskazówki mi nie pomogły. Otóż grając w BF3 w multi, na początku przez jakieś 5 - 7 min jest idealna płynność. Potem pojawiają się lekkie przycinki, a później jest już totalna przycinka, tnie się na wszystkich ustawieniach grafy. Mój komp to:

Intel Core i5 760

4 GB Ram DDR3 1600

Zotac GTX 460 1 GB

zasilacz OCZ StealthXStream 2 600 w,

Windows 7 32 bit

Chyba na takim sprzęcie powinno chodzić płynnie nie? gram przez WiFi ale pingi mam małe 40 - 50, zresztą na początku chodzi idealnie płynnie tak jak wspomniałem, sterowniki najnowsze zainstalowane, co dwa dni używam ccleanera, także juz naprawdę nie wiem co jest nie tak, jakby ktoś miał cos podobnego to prosiłbym o pomoc:), dzięki i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brakuje Ci RAMu, ja musiałem dokupić drugą kość 4GB, żeby cieszyć się płynną rozgrywką na większych mapach (ale trochę programów działa u mnie w tle na kompie). Możesz spróbować zagrać z otworzonym monitorem zasobów, powinien wystarczyć nawet Menadżer zadań, żeby wykluczyć ten czynnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś powyłączać zbędnę procesy ? Bo BF3 na cały czas dosyć obciąza procesor i zresztą w menadzerze zadań można to sprawdzić. I może Gameboosterem choć ja nie umiałem tego użyć ;p By po prostu powywalać zbędne dziejące się w tle zdarzenia

Jest taki programik EPU , dzieki niemu możesz sterować pracą procesora, polecam jednak mieć do jego używania jakieś ciche chłodzenie na procesor , bo przy zwiększeniu obrotów procesora , Procki 4 rdzeniowe , wyją , głównie za sprawą chłodzenia , no chyba ,że Intel ma cichsze od AMD , ale nie wiem. Wiem ,że boxowe od AMD bardzo głośne są jak użyjesz największego obrotu w tym programie , nie wiem jak jest w intelu. Ale możesz tak spróbować uzyskać lepszą wydajność procesora . Bo jak dałem na oszczędny , to przy konfiguracjii Lepszej niż Twoja BF miał z 10-20 FPS i nie dało się w ogóle grać ...

A sprawdzałeś pod kątem wirusów? Jakieś śmieci mogły się dostać i w tyle się tam replikują powodując podejrzane procesy które wszystko zamulają. A łącze? Może być to też przez zwalnianie/ przyspieszanie połączenia, po prostu mało stabilne. A jak gdzieś pisał w którymś z Tematów ekspert Helmud wirusy też potrafią spowolnić łącze

Ale najpierw polecam EPU albo Unlocker , do zamykania zbędnych procesów przed graniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chromu

dzięki za odpowiedź, jakichś procesów podejrzanych raczej nie mam włączonych, tylko to co potrzebne, spróbuję przeskanować pod kątem wirusów i spróbuję tych dwóch programów, ale wydaję mi się, że coś z łączem jest nie tak, bo w single player, chodzi na wysokich bez większych przycięć i przez cały czas tak samo, nie tak jak w multi, kurde nie mam możliwości narazie podpięcia sobie kablowego neta, a może to właśnie przez to, dodam jeszcze, że w BFBC 2 tak samo się dzieje, wchodzę do multi, przez 5-7 min jest idealna płynność, potem zaczynają się przycinki, tak samo mam też w Ghost Recon Online, pozdrawiam

@rebeliagamer

ok zobaczę jak jest z zuzyciem ramu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić temperatury procesora. Jeśli osiągną one graniczna wartość, wówczas zostaną obniżone zegary a co za tym idzie - spanie również wydajność w grze - zwłaszcza tak łasej na moc obliczeniową procesora jak Battlefield 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chromu

do kompa mam podpiętą zewnętrzną karte WiFi, a w drugim pokoju router, zasięg jest pełny przez większość czasu, procesor jak widziałem w menadżerze zadań podczas grania w BF3 jest wykorzystywany prawie 100 %, a pamięć fizyczna w 80%, ale jak gram w gry nie po sieci to płynnie cały czas chodzą, także coś z tą siecią. Ale kurde grałem wcześniej w BFBC2 jak wyszła i nie było takich jaj, także nie wiem czemu nagle tak się stało, a neta mam szybkiego, także nawet po WiFi powinien śmigać bez problemu. Link do wyniku: http://www.speedtest.net/result/2198129883.png , nie wiem, aktualizowałem sterowniki routera, karty też, nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić, pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, może dołączę się do tematu. Mam to samo, Zainstalowałem bfa po całkiem sporej przerwie i teraz po około 5min grania fpsy nagle spadaja tak, że się grac nie da. Kiedyś nie było z tym żadnego problemu, grałem komfortowo. Moj pc:

quad q8300 2,50Ghz,

6gb RAM,

gf 9600gt 512mb

win 7 64bit

Dodam, że sterowniki karty graficznej przed chwilą aktualizowałem do najnowszych i problem nie zniknął

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...