Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SuperMario

Modernizacja złoma.

Polecane posty

Mam zamiar ulepszyć starego złoma...

PROCESOR: AMD Sempron 2800+ 1.6GHz zmiana na AMD Athlon 64

RAM: 512mb DDR1 ZAMIERZAM DOKUPIĆ 2GB

GRAFIKA: ATi Radeon X550 256+ MB PCI-E ZMIANA

MAM KILKA PYTAŃ:

1. Czy jeżeli napęd DVD przestał czytać płyty, a jest wszystko dobrze podłączone, to trzeba zakupić nowy? To wina laseru czy płyty głównej?

2. Czy zasilacz Akyga 350W (tak naprawdę 150W tongue_prosty.gif) pociągnie ten 1 giga ram?

3. Co może być przyczyną zawieszania się tego komputera? Dodam, że przy starcie trzeba w niego uderzyć aby zadziałał... A jak się zawiesi w czasie pracy to jak uderzę to wyskakuje czerwony pasek o grubości 1cm(?) na górze ekranu w lewym rogu i ciągnie się poziomo.

4. Czemu jak kliknę dwa razy na ikonce jakiegoś programu to muszę poczekać około 10sek na to, żeby zaskoczyło?

5. Czy mogę zamontować pamięci RAM o innych częstotliwościach? Np. PC3200(400MHz) i PC2100(266MHz).

MÓJ BUDŻET: 60zł i ciągle rośnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czego to wina, nie wiem, ale skoro prawidłowo podłączony i nie czyta płyt, to logicznie myśląc trzeba kupić nowy.

2. Wydaję mi się, że tak. aczkolwiek to właśnie zasilacz może być przyczyną zwiech, jakie doświadczasz.

3. Jak wyżej, wydaję mi się, że to zasilacz, ale może to być także inny podzespół, który mógł zostać uszkodzony przez... a jakże, zasilacz.

4. Tu już przydałoby się, jakbyś napisał, jakiego systemu używasz, chociaż stawiam na infekcję komputera. Może to być także wina któregoś z podzespołów.

5. Wydaję mi się, że tak, jednak głowy sobie uciąć nie dam. Podaj model płyty głównej, to może uda mi się sprawdzić.

Ogólnie rzecz biorąc, moim zdaniem nie ma sensu inwestowania w ten sprzęt. Po pierwsze, fatalny "zasilacz". Po drugie, zasilacz ten, jak pisałem wyżej, mógł już uszkodzić inne części komputera. Oczywiście, dodatkowa kość RAM przyśpieszyłaby troszkę pracę systemu, ale ja na Twoim miejscu zostawiłbym pieniądze i zaczął odkładać na nową platformę. Bo już za 1000zł udałoby się skonfigurować całkiem przyzwoitą zabawkę, oczywiście ze zintegrowaną kartą graficzną, ale porządniejszą zawsze byś mógł w przyszłości dokupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to Windows XP 32bit SP3.

Płyta główna to: GIGABYTE GA-K8NE K8 Triton Series / socket 754 / nVidia nForce4-4X / ATX / 3DDR 400.

Nowego kompa będe miał za kilka miesięcy i ten ma być tylko na ten czas. ;) Dla mnie ta modernizacja będzie bardzo przydatna, bo na 512mb ram system strasznie muli, nie mówiąc o grach (karta graficzna "ciągnie" pamięć z ramu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Dwa dni temu otwierałem obudowę, żeby napęd zmienić, ale nic nie czyściłem. Na wiatraczku od komputera jest pełno kurzu. Praktycznie wszystkie podzespoły są zakurzone. Wogóle muszę ten komputer rozebrać i wyczyścić porządnie.

Czy to przez ten kurz może się zawieszać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej wyczyściłem już kompa i uwaga... odkryłem, że komputer ma drugi głośniczek midi w środku! smile_prosty.gif

Ale komputer dalej się zawiesza...

Czy to od zasilacza?

------------------------------------------

Czy ten procesor będzie pasował do mojej płyty głównej?

http://allegro.pl/amd-mobile-k8-athlon-xp-m-2800-s754-100-sprawna-i2633808781.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...